Planned Parenthood w USA szuka nowych źródeł dochodu? Teraz będą sprzedawać hormony do „zmiany płci” dzieciom

Planned Parenthood będzie dostarczać hormony płciowe dla dzieci, po tym jak po unieważnieniu wyroku Roe kontra Wade, ich działalność w niektórych stanach została ograniczona.
 Planned Parenthood w USA szuka nowych źródeł dochodu? Teraz będą sprzedawać hormony do „zmiany płci” dzieciom
/ fot. Wikimedia Commons / Robin Marty / CC BY 2.0

Planned Parenthood, czyli największy dostawca usług aborcyjnych w Stanach Zjednoczonych, zmienia swój zakres usług. Teraz będzie oferować także „opiekę zdrowotną potwierdzającą płeć”. Koncern jest drugim co do wielkości dostawcą zastrzyków hormonalnych w USA.

Zastrzyki hormonalne dla dzieci i młodzieżyObecnie w całych Stanach Zjednoczonych działa 200 placówek koncernu, w którym oferowane są usługi dla osób transpłciowych. Co to za produkty? Chodzi o hormony „feminizujące” lub „maskulinizujące” do samodzielnego wstrzykiwania, a także tzw. blokery dojrzewania, czyli środki tymczasowo powstrzymujące dojrzewanie organizmu.

„W niektórych obiektach dzieci od 16 roku życia mogą, za zgodą rodziców, otrzymywać recepty na hormony. Z kolei dzieci poniżej 15 roku życia mogą otrzymywać bez wiedzy rodziców środki zatrzymujące miesiączkę, w celach antykoncepcyjnych” – pisze portal DoRzeczy.pl powołując się na Catholic News Agency. Jak podkreślono, osoby w wieku 18 lat i starszym mogą bez żadnych ograniczeń otrzymywać recepty na hormony.

CZYTAJ TAKŻE: Prof. Christiane Nüsslein-Volhard, laureatka nagrody Nobla: Teoria, że płeć jest tylko konstruktem społecznym, jest nonsensem

Według danych, tylko w 2021 roku w klinikach Planned Parenthood hormony płciowe otrzymało ponad 35 tys. pacjentów.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe