Była działaczka Platformy: Spójrzcie. Tak Sikorski został potraktowany na Ukrainie. Ukraińcy pamiętają [FOTO]

Radosławowi Sikorskiemu udało się w końcu dojechać na Ukrainę - Ja też to [wyjazd na Ukrainę] zaproponowałem chociażby Parlamentowi Europejskiemu, ale ja czekam na zgodę PE – mówił w marcu Radosław Sikorski.
Radosław Sikorski Była działaczka Platformy: Spójrzcie. Tak Sikorski został potraktowany na Ukrainie. Ukraińcy pamiętają [FOTO]
Radosław Sikorski / Screen YT Platforma Obywatelska

W końcu Radosław Sikorski pojechał na Ukrainę wraz z żoną Anne Applebaum, która została odznaczona przez prezydenta Zełenskiego. A po zakończonej podróży pochwalił się zdjęciem.

- Bye, bye Kijów. Dziękuję, Koleje Ukraińskie.

- napisał Sikorski publikując zdjęcie przed wagonem ukraińskiego pociągu.

- Spójrzcie, zero Ukraińców. Tak Sikorski został potraktowany na Ukrainie. Identycznie byłby potraktowany Tusk. Ukraińcy pamiętają 2014 rok. Bez wątpienia.

- skomentowała Aleksandra Wasilewska, była działaczka zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej, która musiała opuścić struktury po krytyce kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na prezydenta.

 

Politycy Platformy

Rzeczywiście, politycy Platformy Obywatelskiej chwilami chcieliby uchodzić za „najbardziej antyrosyjskich” i „najbardziej proukraińskich”, chociaż to oni za rządów Donalda Tuska prowadzili politykę „resetu z Rosją” czy cedowali śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej na ręce Rosjan.

Jeżeli nie podpiszecie porozumienia, będziecie mieli stan wojenny i wojsko na ulicach. Wszyscy będziecie martwi

– krzyczał na Ukraińców w 2014 roku Radosław Sikorski.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe