"Oddziały NATO w Wowczańsku". Według rosyjskiej propagandy oddziały NATO "zmierzają do granicy z Rosją"

Trwa ukraińska kontrofensywa. Rosyjska propaganda usiłuje wytłumaczyć Rosjanom porażki "niezwyciężonej armii czerwonej"... interwencją NATO.
Ukraiński żołnierz salutuje ukraińskiej fladze podniesionej w Bałaklii
Ukraiński żołnierz salutuje ukraińskiej fladze podniesionej w Bałaklii / PA/UKRAINE DEFENSE MINISTRY / HANDOUT BEST QUALITY AVAILABLE HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA

- Wowczańsk został okupowany przez wojska NATO. Dokładnie tak i kropka. Stamtąd piszą, że w mieście praktycznie nie ma ukraińskich nazistów. Jest wielu czarnoskórych i anglojęzycznych

- komunikat takiej treści pojawił się jednocześnie na wielu rosyjskich kanałach propagandowych na Telegramie. Nie po raz pierwszy przy pomocy fake newsów w sieci rosyjska propaganda usiłuje zaszczepić w Rosjanach przekonanie, że na Ukrainie walczą "oddziały NATO". Ta "teza" jest jej teraz potrzebna tym bardziej wobec ucieczki Rosjan przed ukraińską kontrofensywą.

 

Ukraińska kontrofensywa

Trwa ukraińska kontrofensywa, w wyniku której między innymi wyzwolono spod rosyjskiej okupacji strategicznie położone miasto Izium. Nieoficjalne informacje mówią o panicznej ucieczce Rosjan, a także o walkach na słynnym lotnisku w Doniecku i ucieczce lidera donieckich separatystów Denisa Puszylina.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe