Rosyjska ambasada w Ottawie obrzucona koktajlem Mołotowa [WIDEO]

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie domniemanego ataku koktajlem Mołotowa ambasady rosyjskiej w Ottawie – przekazały kanadyjskie służby po tym jak MSZ Rosji zażądało od Kanady zwiększenia ochrony budynku placówki dyplomatycznej.
 Rosyjska ambasada w Ottawie obrzucona koktajlem Mołotowa [WIDEO]
/ fot. Twitter

Rosyjska ambasada w Ottawie opublikowała w poniedziałek nagranie z monitoringu, na którym widać, jak nieznany sprawca rzuca na teren ambasady coś, co wydaje się być koktajlem Mołotowa.

W oświadczeniu opublikowanym przez rosyjski MSZ zarzucono kanadyjskiej policji „przymknięcie oka” na całą sytuację. Ich zdaniem władze nie robiły wystarczająco dużo, aby zapobiec lub zatrzymać osoby dopuszczające się „wrogich działań” wobec personelu dyplomatycznego, co jest naruszeniem Konwencji Wiedeńskiej.

Policja prowadzi dochodzenie

Kanadyjska policja przekazała, że wszczęto postępowanie w sprawie domniemanego ataku koktajlem Mołotowa rosyjskiej ambasady. Podkreślono również, że służby „stale dostosowują swoją ochronę do bieżącego zagrożenia, aby zapewnić odpowiedni poziom ochrony dyplomatycznej”.

Adrien Blanchard, rzecznik prasowy Mélanie Joly, minister spraw zagranicznych Kanady, powiedział, że „przemoc i wandalizm są nie do przyjęcia” i władze będą uważnie śledzić wszelkie wiadomości o incydentach.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe