Pamiętacie „Nową Solidarność” Trzaskowskiego? Dziennikarz postanowił mu o niej przypomnieć [WIDEO]

Co z tym związkiem zawodowym „Nowa Solidarność”? To działa czy nie? – pytał na antenie Wirtualnej Polski prezydenta Warszawy dziennikarz Michał Wróblewski.
Rafał Trzaskowski Pamiętacie „Nową Solidarność” Trzaskowskiego? Dziennikarz postanowił mu o niej przypomnieć [WIDEO]
Rafał Trzaskowski / fot. PAP / Marcin Obara

– Po wyborach prezydenckich założył pan „Ruch Wspólna Polska” i powołał związek zawodowy „Nowa Solidarność”. Czy te inicjatywy istnieją? – brzmiało jedno z pytań zadanych Rafałowi Trzaskowskiemu przez dziennikarza WP Michała Wróblewskiego.

CZYTAJ TAKŻE: Czołowy rosyjski naukowiec zajmujący się lotnictwem zginął w tajemniczych okolicznościach

Jak stwierdził prezydent Warszawy „Ruch Wspólna Polska” został przekształcony w ruch samorządowy „Tak dla Polski”. – Postanowiliśmy skonsolidować wszystkie te inicjatywy samorządowe, bo było ich kilka i cały czas działamy – powiedział Trzaskowski.

Co z „Nową Solidarnością”?

A co z tym związkiem zawodowym? To działa czy nie? – nie odpuszczał dziennikarz. – Nie – odparł krótko Trzaskowski i powrócił do sprawy powołania m.in. ruchów samorządowych czy Campusu Polska Przyszłości.

Rzeczywiście, jeśli chodzi o związek zawodowy, ta inicjatywa jest w tej chwili planowana, jeżeli chodzi o kwestie techniczne. Zobaczymy czy z nią wystartujemy. Z tych trzech obiecywanych inicjatyw, dwie zostały zainicjowane i bardzo dobrze się mają

– przyznał polityk PO.

„Po wyborach w 2020 roku Rafał Trzaskowski zapowiedział powołanie związku zawodowego «Nowa Solidarność». Dziś prezydent Warszawy przyznaje, że inicjatywa ta nie istnieje” – pisze dziennikarz Michał Wróblewski i publikuje nagranie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe