„USA balansują na krawędzi”. Ławrow grozi

Siergiej Ławrow biorący udział w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ w Nowym Jorku rozmawiał z tygodnikiem „Newsweek”. Rosjanin ponownie oskarżył Zachód, a przede wszystkim Stany Zjednoczone o to, że podsycają konflikt na Ukrainie.
Siergiej Ławrow  „USA balansują na krawędzi”. Ławrow grozi
Siergiej Ławrow / CC BY 4.0/kremlin.ru

W ocenie szefa rosyjskiego MSZ Zachód próbuje doprowadzić do „pokonania Rosji na polu bitwy”.

– Stany Zjednoczone i ich sojusznicy są gotowi poświęcić Ukrainę w imię swoich geopolitycznych celów – powiedział Ławrow.

Dodał, że postępowanie to przyczyni się jedynie do większej eskalacji konfliktu i oddali perspektywę możliwego porozumienia. 

– Waszyngton nie jest zainteresowany ustanowieniem pokoju i spokoju na Ukrainie. Stało się to jasne już w marcu – mówił.

Siergiej Ławrow obwinia Zachód 

Rosjanin dodał, że Zachód ze Stanami Zjednoczonymi na czele w radykalny sposób zareagował na to, co się dzieje na Ukrainie.

– Ci, których uważaliśmy za godnych zaufania partnerów gospodarczych, wybrali bezprawne sankcje i jednostronne zerwanie więzi biznesowych – zaznaczył Ławrow.

Szef rosyjskiego MSZ uważa, że Stany Zjednoczone są już bardzo bliskie, by stać się stroną konfliktu na Ukrainie.

– Dziś państwa zachodnie kierują broń i sprzęt wojskowy do neonazistowskiego reżimu w Kijowie i szkolą siły zbrojne Ukrainy. Broń NATO i USA jest używana do ostrzeliwania terytorium Rosji graniczącego z Ukrainą, zabijając tam ludność cywilną. Odnotowujemy obecność amerykańskich najemników i doradców „na polu bitwy”. W rzeczywistości Stany Zjednoczone balansują na krawędzi przekształcenia się w stronę konfliktu – skwitował Ławrow.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe