Była działaczka Platformy: W moich oczach Tusk jest Z-drajcą

Donald Tusk w licznych wypowiedziach usiłuje się przedstawić jako „wielki krytyk” Putina i putinowskiej Rosji. Jednak kiedy był premierem, prowadził politykę „resetu” z Rosją.
Donald Tusk Była działaczka Platformy: W moich oczach Tusk jest Z-drajcą
Donald Tusk / PAP/Piotr Polak

Jako „kompromitujący” lidera PO Donalda Tuska ocenił w czwartek wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk list Donalda Tuska do Władimira Putina z 2008 r. Dotyczyć miał on m.in. polityki energetycznej.

Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk skomentował w czwartek ujawniony przez Michała Rachonia w TVP Info list Donalda Tuska do Władimira Putina po wizycie Radosława Sikorskiego w Moskwie, napisany w czerwcu 2008 r. Według niezalezna.pl napisano w nim, że „Polska jest zainteresowana stabilnymi dostawami rosyjskiej ropy i gazu”. Tusk miał zaznaczyć, że „unijno-rosyjski dialog energetyczny sprzyja wypracowywaniu klarownych zasad współpracy”, a „wspólnym mianownikiem (…) jest rozwinięta sieć ropociągów i gazociągów”.

 

„Z-drajca”

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, opublikował wczoraj w sieci okładkę najnowszego wydania tygodnika z wizerunkiem Donalda Tuska z symbolem rosyjskiej agresji na Ukrainę – literą „Z”, na czole.

Bardzo dobra okładka. Pokazuje to, co i ja widzę. Wielu z nas widzi. Z jak Zdrada Polski. To, co Tusk zrobił z sankcjami na Polskę, z umowami gazowymi z ruskimi, zawaleniem śledztwa smoleńskiego, spotkaniami z Putinem i Merkel, czyni go w moich oczach Z-drajcą

– skomentowała Aleksandra Wasilewska, była działaczka zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej, która musiała opuścić struktury po tym, jak skrytykowała kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na prezydenta.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe