Pilna narada ścisłego kierownictwa PiS na Nowogrodzkiej

W czwartek w południe z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego zebrało się kierownictwo ugrupowania. Będą omawiane bieżące sprawy polityczne oraz przygotowania do najbliższego posiedzenia Sejmu - przekazał PAP jeden z polityków ugrupowania.
Warszawa, 22 września 2022 r. Spotkanie kierownictwa PiS na ul. Nowogrodzkiej Pilna narada ścisłego kierownictwa PiS na Nowogrodzkiej
Warszawa, 22 września 2022 r. Spotkanie kierownictwa PiS na ul. Nowogrodzkiej / PAP/Paweł Supernak

Kierownictwo PiS tworzą lider ugrupowania Jarosław Kaczyński, wiceprezesi PiS, w tym szef rządu, sekretarz generalny PiS, a także szef klubu parlamentarnego PiS.

Jakie będą tematy zebrania?

"Podczas spotkania będą omawiane bieżące sprawy polityczne, m.in. najbliższe posiedzenie Sejmu, plany legislacyjne czy dalszy objazd po kraju i spotkania z mieszkańcami"

- przekazał PAP jeden z polityków PiS.

Najbliższe posiedzenie Sejmu zaplanowane jest w dniach 28-29 września.

Wicerzecznik PiS Urszula Rusecka zapowiedziała w środę, że "na przyszłym posiedzeniu Sejmu pod obrady wchodzi projekt ustawy, który wydłuży termin wyborów do organów samorządowych, do kwietnia 2024 r."

"Zapewne na najbliższym posiedzeniu Sejmu odbędzie się pierwsze, drugie i trzecie czytanie" – dodała Rusecka.

W ubiegłym tygodniu posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt ustawy wydłużający kadencję samorządów do 30 kwietnia 2024 roku. Celem projektu jest przesunięcie wyborów samorządowych z jesieni 2023 roku na wiosnę 2024 roku. (PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe