"To jest chore. To są bzdury". Mama Marianny Schreiber skomentowała słowa Tuska [VIDEO]

Na spotkaniu z wyborcami w Sępólnie Krajeńskim Donald Tusk stwierdził, że w jego ocenie sytuacja emerytów pod koniec jego rządów, biorąc pod uwagę ceny, była lepsza niż obecnie.
Donald Tusk w Piasecznie
Donald Tusk w Piasecznie / (aldg) PAP/Albert Zawada

Na tak postawioną tezę odpowiedziała... mama zony posła Łukasza Schreibera Marianny.

- To jest chore. To są bzdury. Czy on myśli, że ludzie starsi mózgi mają pozaszywane? Przecież każdy pamięta, jak było, jak było z pracą. Jaki był wyzysk. Każdy to dobrze wie i pamięta. Tylko młodzi ludzie nie chcą pamiętać. Bo rodzice im tego nie przekazali. Była tragedia. Podwyżki były po 3, po 4 złote. Wiadomo co było. Bez komentarza.

- mówiła mama Marianny Schreiber, której wypowiedź żona posła PiS opublikowała w sieci

 

Tusk w Sępólnie Krajeńskim

Waloryzacja emerytur zdecydowanie niższa niż wskaźnik inflacji jest rabunkiem w biały dzień - powiedział w czwartek w Sępólnie Krajeńskim lider PO Donald Tusk. W jego ocenie sytuacja emerytów pod koniec jego rządów, biorąc pod uwagę ceny, była lepsza niż obecnie.

Tusk został zapytany na spotkaniu w Sępólnie Krajeńskim o waloryzację emerytur w przyszłym roku w kontekście wysokiego wskaźnika inflacji.

"Waloryzacja emerytur została tak wymyślona, żeby była automatem, a nie zależała od widzimisię władzy. Masz taki wskaźnik inflacji, to o tyle waloryzujesz emerytury. Tu nie ma o czym dyskutować" - powiedział lider PO.

Podkreślił, że waloryzacja emerytur nie może być sposobem na walkę z inflacją.

"Oni naprawdę mają z czego oszczędzać, mimo że z emerytów chcieli zrobić grupę lojalnych wyborców. Widać było przez te lata, że starali się kokietować, włożyli sporo pieniędzy — trzynastka, czternastka. Tylko że z drugiej strony była dziura i wszystko zaczęło wyciekać. Jeżeli się emeryci zastanowią, ile skorzystali na tych podwyżkach i trzynastkach versus drożyzna i inflacja, to okaże się i o tym mówią wszystkie statystyki (...) to materialna sytuacja emerytur pod koniec moich rządów, biorąc pod uwagę ceny, była lepsza niż dzisiaj" - powiedział lider PO.

Dodał, że dzisiaj "lepsza jest propaganda". Szef PO stwierdził, że zaniżona "waloryzacja emerytur zdecydowanie niższa niż wskaźnik inflacji jest rabunkiem w biały dzień".


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tadeusz Płużański: Władysław Ciastoń. Generał stanu wojennego. Komunistyczny cyngiel Wiadomości
Tadeusz Płużański: Władysław Ciastoń. "Generał" stanu wojennego. Komunistyczny cyngiel

Kariera Władysława Ciastonia to przykład klasycznej drogi komunistycznego cyngla. Zaczynał w latach 40. w UB, błyskawicznie awansując na kierownika bezpieki w Bolesławcu i Wrocławiu. Ostatecznie, tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego, został szefem Służby Bezpieczeństwa i wiceszefem MSW. To jedna z najbardziej ponurych postaci dyktatury Jaruzelskiego. W wyniku działań Ciastonia i jego resortu wielu Polaków zostało aresztowanych, zamordowanych bądź zmuszonych do samobójstwa.

Holendrzy przyznają się do zbrodni przeciw ludzkości po 150 latach. Kiedy Niemcy wypłacą reparacje? Wiadomości
"Holendrzy przyznają się do zbrodni przeciw ludzkości po 150 latach". Kiedy Niemcy wypłacą reparacje?

Holendrzy przyznają się do zbrodni przeciw ludzkości po 150 latach; premier Mark Rutte przeprosi za udział kraju w handlu niewolnikami, a król Wilhelm-Aleksander powoła niezależną komisję do oceny udziału monarchii w tym procederze - podkreślił wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk.

Atak na konstytucję i na niezależność sądownictwa w Hiszpanii. Bruksela milczy Wiadomości
"Atak na konstytucję i na niezależność sądownictwa w Hiszpanii". Bruksela milczy

Hiszpańskie media donoszą o zamachu socjalistycznego premiera Hiszpanii Pedro Sancheza na hiszpański Trybunał Konstytucyjny

[Nasz News] Nieoficjalnie: Znamy tożsamość jednej z zatrzymanych osób w śledztwie ws. korupcji w PE Wiadomości
[Nasz News] Nieoficjalnie: Znamy tożsamość jednej z zatrzymanych osób w śledztwie ws. korupcji w PE

"Politico" informowało, że wśród zatrzymanych przez policję i doprowadzonych na przesłuchanie w sprawie podejrzenia korupcji w Parlamencie Europejskim jest wysoki rangą działacz związkowy.

Co dalej z Michniewiczem? Nowe informacje nt. posady trenera reprezentacji Wiadomości
Co dalej z Michniewiczem? Nowe informacje nt. posady trenera reprezentacji

Jak donosi portal i.pl, dotychczasowy trener reprezentacji Polski Czesław Michniewicz najprawdopodobniej pozostanie na stanowisku. Mimo dobrego wyniku, jaki polska kadra uzyskała na mundialu w Katarze, zespół był ostro krytykowany zarówno przez kibiców jak i media za styl, w jaki awansował do 1/8 finału mistrzostw świata.

Oszukali nas. Putin niezadowolony Wiadomości
"Oszukali nas". Putin niezadowolony

Władimir Putin wyraził się krytycznie na temat realizacji tzw. "Porozumień Mińskich".

Śledztwo ws. korupcji w Parlamencie Europejskim. Zatrzymano wiceprzewodniczącą PE. Złapana na gorącym uczynku Wiadomości
Śledztwo ws. korupcji w Parlamencie Europejskim. Zatrzymano wiceprzewodniczącą PE. "Złapana na gorącym uczynku"

Jak donosi belgijski portal VRT, a potwierdza korespondentka zagraniczna Polskiego Radia Beata Płomecka, wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiejgo Eva Kaili została zatrzymana przez policję w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji. 

Znany aktor serialowy nawiązał współpracę z TVP Info Wiadomości
Znany aktor serialowy nawiązał współpracę z TVP Info

Jak podaje branżowy serwis Wirtualnemedia.pl, współpracę z TVP Info nawiązał znany aktor serialowy Krystian Kukułka. 

Minister Rau: Blinken wyraził zdziwienie, że sprawa Patriotów była przedmiotem publicznej dyskusji Wiadomości
Minister Rau: Blinken wyraził zdziwienie, że sprawa Patriotów była przedmiotem publicznej dyskusji

Zgodziliśmy się z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem, że obrona powietrzna nad Ukrainą jest teraz priorytetem - oświadczył minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau w piątek w Waszyngtonie po rozmowach z szefem dyplomacji amerykańskiej. Dodał też, że niewykluczone jest zwiększenie obecności sił USA w Polsce.

Frakcja bankowa w PiS. Patryk Jaki wbił szpilę premierowi Wiadomości
"Frakcja bankowa w PiS". Patryk Jaki wbił szpilę premierowi

Patryk Jaki z Solidarnej Polski był gościem red. Jacka Prusinowskiego na antenie Radia Plus, gdzie skomentował m.in sprawę unijnych środków dla Polski, których wypłatę wstrzymuje Bruksela. Nie gryzł się przy tym język, krytykując sposób negocjacji obrany przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe