Skandal w Pałacu Buckingham. Na jaw wychodzą szokujące informacje ws. króla Karola III

W ostatnim czasie wrze wokół Pałacu Buckingham. Na jaw wychodzi wiele niewygodnych informacji na temat rodziny królewskiej. Jak podaje Christopher Andersen w swojej najnowszej biografii Karola III zatytułowanej „The King: The Life of Charles III”, monarcha był o krok od zrobienia poważnej krzywdy Dianie.
Król Karol III Skandal w Pałacu Buckingham. Na jaw wychodzą szokujące informacje ws. króla Karola III
Król Karol III / Flickr / domena publiczna / Commonwealth Foundation

Jedna z historii, które przytacza Andersen, jest wręcz przerażająca. Sytuację na łamach książki przytacza były kamerdyner Ken Stronach, który miał być świadkiem zdarzenia.

Przemoc w Pałacu Buckingham?

Jak czytamy, Stronach miał wówczas przebywać w jednym pokoju razem z Karolem i Dianą, gdy między małżonkami wywiązała się kłótnia. Jak wynika z relacji, w pewnym momencie Karol miał chwycić za ciężki drewniany przyrząd do zdejmowania butów i rzucić nim wprost w żonę. 

Chybił od głowy dosłownie o centymetry, a przy takim ciężarze i sile rzutu mogło dojść do poważnych obrażeń księżnej lub nawet śmierci

– czytamy. 

Świadków licznych kłótni miedzy małżonkami miało być znacznie więcej. Andersen twierdzi, że pałacowi ochroniarze bali się scenariusza, w którym zdesperowani Karol lub Diana sięgną po broń palną, której wówczas w Pałacu Buckingham nie brakowało. „Na poważnie obawiano się, czy któreś z nich nie zrobi krzywdy sobie lub współmałżonkowi” – wskazuje autor. 

W porozumieniu z detektywami mającymi ochraniać rodzinę królewską miała wówczas zostać podjęta decyzja o tym, że wszelkie pistolety, strzelby i karabiny zostaną zamknięte pod kluczem.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
PiS zdecydowanym liderem. Zyskują Lewica i Koalicja Obywatelska [SONDAŻ] Wiadomości
PiS zdecydowanym liderem. Zyskują Lewica i Koalicja Obywatelska [SONDAŻ]

Gdyby wybory do polskiego parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę głos na PiS oddałoby 38 proc. badanych - wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

Eksperci: Korea Płn. wyraźnie opowiada się po stronie Chin i Rosji; ponownie grozi światu wojną atomową Wiadomości
Eksperci: Korea Płn. wyraźnie opowiada się po stronie Chin i Rosji; ponownie grozi światu wojną atomową

Korea Północna nasiliła w tym roku próby rakietowe i groźby nuklearne. W czasie wojny na Ukrainie i rywalizacji mocarstw Pjongjang wyraźnie opowiada się po stronie Rosji i Chin, a jednocześnie zacieśnia relacje z Moskwą, by równoważyć swoje uzależnienie od Pekinu – oceniają w rozmowie z PAP eksperci.

Tadeusz Płużański: Wiceszef bezpieki na Powązkach Wiadomości
Tadeusz Płużański: Wiceszef bezpieki na Powązkach

Od 1 sierpnia 1948 roku do 30 listopada 1954 roku był wiceministrem Bezpieczeństwa Publicznego. Już wcześniej Konrad Świetlik dał się poznać jako szef Głównego Zarządu Politycznego WP i dowódca Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 14 grudnia 1945 roku awansowany na generała brygady – był wówczas najmłodszym generałem w „ludowej” armii.

Wiadomości
[Nowy rysunek Krysztopy] "Mentalny zbieracz szparagów"

Ten i inne rysunki znajdziesz w nadchodzącym numerze Tygodnika Solidarność.

Polska nie wpuściła Ławrowa. Niemcy niezadowoleni Wiadomości
Polska nie wpuściła Ławrowa. Niemcy niezadowoleni

W Łodzi w grudniu będzie miało miejsce spotkanie Rady Ministerialnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Pojawią się na nim ministrowie spraw zagranicznych państw członkowskich. Polska nie wyraziła jednak zgody na wjazd do kraju szefowi rosyjskiego MSZ Siergieja Ławrowa.

Warszawa-Berlin. Ważna deklaracja Niemiec w sprawie nauki języka polskiego Wiadomości
Warszawa-Berlin. Ważna deklaracja Niemiec w sprawie nauki języka polskiego

Bundestag zatwierdził dodatkowe środki na wsparcie języka polskiego w Niemczech; teraz ważne jest, aby strona polska też opowiadała się za wielojęzycznością, w tym za niedyskryminującym wsparciem języka niemieckiego jako języka mniejszości - podkreślił w piątek ambasador Niemiec w Polsce Thomas Bagger.

Szef Pentagonu rozmawiał z minister obrony Niemiec o pomocy Ukrainie i wzmacnianiu NATO. Jest komunikat Wiadomości
Szef Pentagonu rozmawiał z minister obrony Niemiec o pomocy Ukrainie i wzmacnianiu NATO. Jest komunikat

Minister obrony USA Lloyd Austin rozmawiał w piątek ze swoją niemiecką odpowiedniczką Christine Lambrecht o pomocy dla Ukrainy i wzmocnieniu bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO - przekazał Pentagon.

Rząd przyjął projekt zamrażający ceny gazu Wiadomości
Rząd przyjął projekt zamrażający ceny gazu

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o szczególnej ochronie odbiorców paliw gazowych w 2023 r. w związku z sytuacją na rynku gazu. Celem ustawy jest zamrożenie cen gazu dla gospodarstw domowych na poziomie z 2022 r. – podał KPRM w piątkowym komunikacie.

To już pewne. Dramat Neymara na mundialu w Katarze Wiadomości
"To już pewne". Dramat Neymara na mundialu w Katarze

To już pewne: kontuzja kostki, której Neymar doznał w meczu z Serbią wyklucza lidera Brazylijczyków z dwóch pozostałych meczów w fazie grupowej mundialu - informuje sport.tvp.pl.

Przepływ gazu do Polski przez Baltic Pipe będzie wstrzymany. Ale to dobrze Wiadomości
Przepływ gazu do Polski przez Baltic Pipe będzie wstrzymany. Ale to dobrze

Przepływ gazu Baltic Pipe zostanie w poniedziałek czasowo wstrzymany za względów technicznych. We wtorek 29 listopada br. zostanie oddana do użytku tłocznia w Południowej Zelandii, a przepływ gazu będzie sukcesywnie zwiększany do pełnej wydajności 30 listopada br. - poinformował w piątek Energinet.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe