Zaskoczenie. Legendarny piłkarz Realu Madryt nagle zakończył karierę

„Moja decyzja o wycofaniu się z międzynarodowego futbolu była zdecydowanie najtrudniejsza w mojej karierze” – pisze w mediach społecznościowych Gareth Bale, wieloletni piłkarz Realu Madryt, który święcił z hiszpańskim klubem największe triumfy w latach 2013–2022. 
Stadion Realu Madryt, im. Santiago Bernabeu Zaskoczenie. Legendarny piłkarz Realu Madryt nagle zakończył karierę
Stadion Realu Madryt, im. Santiago Bernabeu / Wikipedia CC BY-SA 3.0/ Footballkickit at en.wikipedia

Jak mam opisać, co znaczy dla mnie bycie częścią tego kraju i drużyny? Jak mam wyrazić wpływ, jaki wywarła ona na moje życie? Jak ująć w słowa to, co czułem za każdym razem, gdy zakładałem walijską koszulkę? Odpowiadam, że nie mógłbym oddać sprawiedliwości żadnej z tych rzeczy tylko za pomocą słów. Wiem jednak, że każda osoba związana z walijską piłką nożną czuje magię i jest dotknięta w tak potężny i wyjątkowy sposób, więc wiem, że czujecie to, co ja, nie używając żadnych słów

– pisze Gareth Bale w specjalnym oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

„Ogłaszam natychmiastową emeryturę”

Po dokładnym i przemyślanym rozważeniu ogłaszam moją natychmiastową emeryturę z klubowej i międzynarodowej piłki nożnej

– głosi oświadczenie piłkarza, który podkreśla, że czuje się niesamowicie szczęśliwy, że udało mu się zrealizować marzenie o uprawianiu sportu, który kocha. 

Dał mi on jedne z najlepszych chwil w moim życiu. Najwyższe wzloty w ciągu 17 sezonów, których nie da się powtórzyć, niezależnie od tego, co czeka mnie w następnym rozdziale. (…) Nie sposób wyrazić wdzięczności wszystkim, którzy odegrali swoją rolę w tej podróży. Mam dług wobec wielu osób, które pomogły mi zmienić moje życie i ukształtować moją karierę w sposób, o którym nie mogłem marzyć, gdy zaczynałem w wieku 9 lat

– czytamy. 

Moim poprzednim klubom, Southampton, Tottenhamowi, Realowi Madryt i wreszcie LAFC. Wszystkim moim poprzednim menedżerom i trenerom, pracownikom zaplecza, kolegom z drużyny, wszystkim oddanym fanom, moim agentom, moim niesamowitym przyjaciołom i rodzinie, wpływ jaki mieliście jest niezmierzony

– podkreślił piłkarz, który podziękował również swojej rodzinie.

Moja żona i moje dzieci, wasza miłość i wsparcie przeprowadziły mnie przez to. Byliście przy mnie przez wszystkie wzloty i upadki, podtrzymując mnie na duchu przez całą drogę. Inspirujecie mnie do bycia lepszym i do uczynienia Was dumnymi

– zaznaczył Gareth Bale i na koniec podkreślił, że z niecierpliwością czeka na kolejny etap życia. 

Czas zmian i transformacji, okazja do nowej przygody…

– podsumował piłkarz. 

Gareth Bale został piłkarzem Realu Madryt w 2013 roku i opuścił klub po niemal dekadzie, w roku 2022. W białej koszulce rozegrał 258 spotkań, w których strzelił 106 goli; niejednokrotnie były to bramki dające zwycięstwo Królewskim w najważniejszych meczach sezonu, jak finał Ligi Mistrzów czy Copa del Rey. Razem z Los Blancos Bale wygrał aż pięć Pucharów Europy, a także trzy mistrzostwa Hiszpanii. Ostatnio występował w Los Angeles FC.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tadeusz Płużański: Komuniści skazali ją na 10 lat w stanie wojennym Wiadomości
Tadeusz Płużański: Komuniści skazali ją na 10 lat w stanie wojennym

3 lutego 1982 r. Sąd Marynarki Wojennej w Gdyni wydał najwyższy z wyroków wobec działaczy opozycji w stanie wojennym. Ewa Kubasiewicz, która pracowała w Wyższej Szkole Morskiej jako kierownik Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów uczelnianej biblioteki, została skazana na 10 lat pozbawienia wolności i 5 lat pozbawienia praw publicznych.

Koniec pierwszego dnia drugiej tury wyborów prezydenckich w Czechach Wiadomości
Koniec pierwszego dnia drugiej tury wyborów prezydenckich w Czechach

O godz. 22.00 w piątek zamknięto lokale wyborcze w Czechach po pierwszym dniu głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich. Lokale zostaną otwarte w sobotę o godz. 8.00, a głosować na kandydatów na prezydenta, byłego przewodniczącego Komitetu Wojskowego NATO Petra Pavla lub byłego premiera Andreja Babisza, będzie można do godz. 14.00.

Rosjanie wściekli po wypowiedzi niemieckiej MSZ. Niemiecki rząd odcina się od Baerbock Wiadomości
Rosjanie wściekli po wypowiedzi niemieckiej MSZ. Niemiecki rząd odcina się od Baerbock

Rząd federalny w Berlinie oświadczył, że Niemcy nie są stroną w wojnie na Ukrainie. To reakcja na propagandowe wykorzystywanie przez Rosję wypowiedzi minister spraw zagranicznych RFN Annaleny Baerbock, która we wtorek w Radzie Europy powiedziała: "Prowadzimy wojnę przeciwko Rosji, a nie przeciwko sobie".

Rosja nie otrzymała zaproszenia. Zacharowa oburzona decyzją Polski Wiadomości
Rosja nie otrzymała zaproszenia. Zacharowa oburzona decyzją Polski

Bez względu na to, jak nasi europejscy niepartnerzy wymyślili swoje próby przepisania historii na nowo, pamięć o radzieckich bohaterach wyzwolicielach i okropnościach nazizmu nie mogą zostać wymazane – twierdzi rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Profanacja w Wielkopolsce. Nieznany sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy Wiadomości
Profanacja w Wielkopolsce. Nieznany sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy

W Koziegłowach pod Poznaniem sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy, poprzewracał świece, zniszczył święte obrazy i witraż – informuje w piątek „Głos Wielkopolski”

Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk. Był wybitnym historykiem starożytności Wiadomości
Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk. Był wybitnym historykiem starożytności

Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk, wybitny znawca starożytności, filolog klasyczny, od 1949 r. związany z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. W czerwcu skończyłby 101 lat.

Onet kontra Polska Fundacja Narodowa. Sąd zdecydował Wiadomości
Onet kontra Polska Fundacja Narodowa. Sąd zdecydował

Onet.pl ma sprostować nieprawdziwe informacje dotyczące firmy the White House Writers Group i jej kontraktu z Polską Fundacją Narodową – zdecydował Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok jest nieprawomocny.

Atak w Jerozolimie. Jest wiele ofiar Wiadomości
Atak w Jerozolimie. Jest wiele ofiar

Siedem osób nie żyje, a 10 zostało rannych w wyniku ataku na synagogę w Jerozolimie – przekazało ministerstwo spraw zagranicznych Izraela.

Kuriozalne słowa legendarnej aktorki. „Nie byłoby kryzysu klimatycznego, gdyby nie rasizm” Wiadomości
Kuriozalne słowa legendarnej aktorki. „Nie byłoby kryzysu klimatycznego, gdyby nie rasizm”

– Wiesz, możesz zająć się czymkolwiek. To seksizm, rasizm, mizoginia, homofobia, cokolwiek, wojna. A jeśli naprawdę się w to wgłębisz, przestudiujesz i poznasz historię, zrozumiesz, że wszystko jest połączone – twierdzi laureatka Oscara, jedna z legend amerykańskiego kina 85-letnia Jane Fonda.

Rosja wyrzuca ambasadora Łotwy. „Ma dwa tygodnie” Wiadomości
Rosja wyrzuca ambasadora Łotwy. „Ma dwa tygodnie”

Moskwa przekazała w piątek, że ambasador Łotwy ma dwa tygodnie na opuszczenie Rosji. Oskarżyła państwa bałtyckie o „totalną rusofobię”.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe