Krzysztof Wyszkowski: Do czasu zapłacenia reparacji przez Niemcy, przed meczami z reprezentacją Polski, ich reprezentanci powinni uklęknąć

Od czasu zamieszek wywołanych przez wyznających "krytyczną teorię ras" aktywistów po śmierci Geroge'a Floyda, na Zachodzie zaistniała moda na klękanie białych przed czarnoskórymi.
Ruiny Warszawy. Styczeń 1944 Krzysztof Wyszkowski: Do czasu zapłacenia reparacji przez Niemcy, przed meczami z reprezentacją Polski, ich reprezentanci powinni uklęknąć
Ruiny Warszawy. Styczeń 1944 / Wikipedia domena publiczna

Amerykańskie ulice zapłonęły w wyniku zamieszek wywołanych z walnym udziałem ruchu Black Lives Matter. Wiele zachodnich krajów ma rzeczywiście wiele na sumieniu jeśli chodzi o kolonializm i niewolnictwo. Jednak w połączeniu z innymi lewicowymi ideologiami, ruch BLM doprowadził to sporej destrukcji struktury społecznej w Stanach Zjednoczonych, np. w postaci ograniczenia finansowania policji i wzrostu przestępczości.

Jednym z jego "kulturowych" objawów, może najmniej szkodliwym, jest klękanie sportowców przed meczami. Żeby absurd był pełen, oczekiwano tego również od polskich sportowców, wyłącznie ze względu na kolor ich skóry, chociaż Polska i Polacy nie mieli nic wspólnego z kolonializmem, a w zasadzie w XIX wieku sami podlegali kolonializmowi mocarstw rozbiorowych.

 

Niemieckie bestialstwo i reparacje

Dwa z tych mocarstw, Niemcy i bolszewicka Rosja, dokonały ponownego rozbioru Polski w 1939 roku. Dziś Polska wystąpiła z żądaniem wypłaty reparacji od Niemiec, które w czasie II Wojny Światowej doprowadziły do śmierci milionów obywateli Polski i niewyobrażalnych zniszczeń materialnych. Niemcy wypłaciły reparacje za swoje agresje wielu krajom. Jednak nie Polsce, która poniosła gigantyczny koszty ich bestialstwa.  Co więcej, ich odpowiedź na polską notę dyplomatyczną w tej sprawie mogła sprawiać wrażenie bezczelnej i butnej.

- Do czasu zapłacenia reparacji przez Niemcy, przed meczami z reprezentacją Polski, ich reprezentanci powinni uklęknąć.

- komentuje legendarny opozycjonista Krzysztof Wyszkowski


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Chiński balon szpiegowski namierzony nad terytorium USA. Biden zabrał głos Wiadomości
Chiński balon szpiegowski namierzony nad terytorium USA. Biden zabrał głos

Prezydent USA Joe Biden powiedział w sobotę, że władze "zajmą się" chińskim balonem szpiegowskim, który został namierzony podczas lotu nad terytorium Stanów Zjednoczonych.

Pożar w elektrowni w Odessie. Ukraina zwraca się z prośbą do Turcji Wiadomości
Pożar w elektrowni w Odessie. Ukraina zwraca się z prośbą do Turcji

W Odessie na południu Ukrainy doszło do poważnego pożaru elektrowni. Według informacji podanych przez media, w wyniku zdarzenia pozbawionych prądu jest około pół miliona mieszkańców.Duży sukces. Niemiecki koncern podpisał antyizraelską deklarację Wiadomości
"Duży sukces". Niemiecki koncern podpisał antyizraelską deklarację

Niemiecki koncern Siemens będzie sprzedawał pociągi tureckim kolejom, a warunkiem było podpisanie deklaracji związanej z bojkotem Izraela – informuje w piątek portal dziennika telewizyjnego Tagesschau, powołując się na ustalenia stacji SWR.

Beata Szydło: Wojna nie może odbywać się kosztem polskich obywateli Wiadomości
Beata Szydło: Wojna nie może odbywać się kosztem polskich obywateli

W tej chwili u władzy w Polsce ludzie odpowiedzialni, którzy rozumieją, że ta wojna nie może się też odbywać kosztem polskich obywateli – mówiła dziś w Staszowie była premier Beata Szydło.

Fenomenalny konkurs w Willingen! Polak na podium Wiadomości
Fenomenalny konkurs w Willingen! Polak na podium

Sobotni konkurs indywidualny w niemieckim Willingen wygrał norweski skoczek Halvor Egner Granerud. Drugie miejsce na podium przypadło Słoweńcowi Anze Laniskowi, zaś trzecie miejsce zajął Polak - Dawid Kubacki.

Złe wieści dla Małgorzaty Rozenek. Jest decyzja TVN Wiadomości
Złe wieści dla Małgorzaty Rozenek. Jest decyzja TVN

Władze TVN podjęły decyzję, która może być źle przyjęta przez fanów „Projektu Lady”.

Szef MON składał kwiaty przed flagą UPA? Jest reakcja resortu Wiadomości
Szef MON składał kwiaty przed flagą UPA? Jest reakcja resortu

Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak nie składał kwiatów ani nie klękał przed flagą UPA; złożył wiązankę pod ścianą poległych w Kijowie, w miejscu, w którym hołd składają wszystkie zagraniczne delegacje - przekazało w sobotę MON. Jak zaznaczono, flaga UPA znajdowała się w sąsiedniej części muru.

„Dlaczego ją zatrudniliście?”. Burza w sieci pod zdjęciem z Małgorzatą Rozenek w Dzień Dobry TVN Wiadomości
„Dlaczego ją zatrudniliście?”. Burza w sieci pod zdjęciem z Małgorzatą Rozenek w Dzień Dobry TVN

Po raz kolejny na instagramowym koncie „Dzień dobry TVN” zawrzało. Wszystko za sprawą zdjęcia z Małgorzatą Rozenek.

„Le Soir”: Kwitnie europejski import skroplonego gazu z Rosji. Zaskakujące dane Wiadomości
„Le Soir”: Kwitnie europejski import skroplonego gazu z Rosji. Zaskakujące dane

Europejski import rosyjskiego gazu skroplonego wzrósł w ubiegłym roku o 36 procent - informuje belgijski dziennik „Le Soir”, powołując się na organizację ekologiczną Greenpeace.

Niemieckie media ws. Leopardów: Wina spadnie znów na Berlin Wiadomości
Niemieckie media ws. Leopardów: "Wina spadnie znów na Berlin"

Z informacji niemieckich mediów wynika, że państwa NATO mają zwlekać z potwierdzeniem udziału w procedurze tworzenia batalionów pancernych dla Ukrainy.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe