Znana polska marka upadła. Teraz jej zakłady idą na sprzedaż

Marwit zasłynął z produkcji niepasteryzowanych soków z krótkim terminem spożycia. Firma została założona ponad 25 lat temu przez Macieja Jóźwickiego. W czasach swojej największej świetności produkowała dziennie 200 tys. butelek soków i zatrudniała 650 pracowników. Na ten moment przedsiębiorstwo jest pod zarządem syndyka, a wierzyciele firmy czekają na uregulowanie zobowiązań.
Pierwsze wieści o problemach finansowych Marwitu pojawiły się w 2018 roku. Z kolei już rok później Sąd Rejonowy w Toruniu ogłosił upadłość obu spółek – Marwit SA i Marwit Foods.
Marwit: Zadłużenie i sprzedaż
– Łączna kwota zadłużenia spółki Marwit wynosi 96 mln 823 tys. 215 zł 18 gr. Natomiast łączna kwota zadłużenia spółki Marwit Foods wynosi 86 mln 182 tys. 585 zł 72 gr – przekazała Portalowi Spożywczemu Justyna Kubiak, Office Manager Kancelarii syndyka Zięciaka.
Teraz zakłady Marwit idą na sprzedaż. Zainteresowanie ich zakupem wyraziło 10 podmiotów.
– Zainteresowanie zakupem zakładów Marwit jest duże, szacunkowo skontaktowało się z nami ok. 10 potencjalnych inwestorów, w tym jeden zza granicy. Natomiast dopiero w dniu dzisiejszym (1 lutego – red.) otrzymaliśmy postanowienie Sądu Rejonowego V Wydział Gospodarczy w Toruniu z 19 stycznia w przedmiocie zezwolenia na sprzedaż przedsiębiorstwa w całości, dotyczące Marwit Foods. 8 lutego zbierze się Rada Wierzycieli – głównym tematem jej obrad będzie złożony przez Pana Syndyka wniosek do Rady Wierzycieli o zgodę na sprzedaż przedsiębiorstwa Marwit za 100% wartości oszacowania – przekazała Justyna Kubiak, Office Manager Kancelarii syndyka Zięciaka.