Znana polska marka upadła. Teraz jej zakłady idą na sprzedaż

Firma Marwit jest z pewnością znana niejednemu Polakowi. Marka w pewnym momencie była potentatem w swojej branży, gdzie zajmowała aż 70 proc. rynku. Niestety kilka lat temu pojawiły się poważne problemy firmy, która została założona w 1997 roku.
 Znana polska marka upadła. Teraz jej zakłady idą na sprzedaż
/ pixabay.com

Marwit zasłynął z produkcji niepasteryzowanych soków z krótkim terminem spożycia. Firma została założona ponad 25 lat temu przez Macieja Jóźwickiego. W czasach swojej największej świetności produkowała dziennie 200 tys. butelek soków i zatrudniała 650 pracowników. Na ten moment przedsiębiorstwo jest pod zarządem syndyka, a wierzyciele firmy czekają na uregulowanie zobowiązań.

Pierwsze wieści o problemach finansowych Marwitu pojawiły się w 2018 roku. Z kolei już rok później Sąd Rejonowy w Toruniu ogłosił upadłość obu spółek – Marwit SA i Marwit Foods.

Marwit: Zadłużenie i sprzedaż

– Łączna kwota zadłużenia spółki Marwit wynosi 96 mln 823 tys. 215 zł 18 gr. Natomiast łączna kwota zadłużenia spółki Marwit Foods wynosi 86 mln 182 tys. 585 zł 72 gr – przekazała Portalowi Spożywczemu Justyna Kubiak, Office Manager Kancelarii syndyka Zięciaka.

Teraz zakłady Marwit idą na sprzedaż. Zainteresowanie ich zakupem wyraziło 10 podmiotów.

– Zainteresowanie zakupem zakładów Marwit jest duże, szacunkowo skontaktowało się z nami ok. 10 potencjalnych inwestorów, w tym jeden zza granicy. Natomiast dopiero w dniu dzisiejszym (1 lutego – red.) otrzymaliśmy postanowienie Sądu Rejonowego V Wydział Gospodarczy w Toruniu z 19 stycznia w przedmiocie zezwolenia na sprzedaż przedsiębiorstwa w całości, dotyczące Marwit Foods. 8 lutego zbierze się Rada Wierzycieli – głównym tematem jej obrad będzie złożony przez Pana Syndyka wniosek do Rady Wierzycieli o zgodę na sprzedaż przedsiębiorstwa Marwit za 100% wartości oszacowania – przekazała Justyna Kubiak, Office Manager Kancelarii syndyka Zięciaka.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Lekarze walczą o życie żony Kubackiego. Błyskawiczna reakcja Graneruda Wiadomości
Lekarze walczą o życie żony Kubackiego. Błyskawiczna reakcja Graneruda

Dawid Kubacki nie wystartuje już w żadnym z konkursów Pucharu Świata w tym sezonie. Skoczek, który niespodziewanie wycofał się z niedzielnych zawodów w Vikersund, poinformował, że powodem tej decyzji jest choroba jego żony.

Stanęli w obronie sędzi, która uniewinniła zakłócających Mszę Świętą. Ta odpowiedź szefowej KRS im się nie spodoba Wiadomości
Stanęli "w obronie" sędzi, która uniewinniła zakłócających Mszę Świętą. Ta odpowiedź szefowej KRS im się nie spodoba

"Słuchając ustnych motywów rozstrzygnięcia, nie tylko odniosłam wrażenie, ale wręcz nabrałam pewności, że sędzia nie sprostała nakazom obiektywizmu i wyżej aniżeli prawo postawiła swoje przekonania" – pisze szefowa KRS Dagmara Pawełczyk-Woicka komentując decyzję sądu dot. uniewinnienia osób zakłócających Mszę Świętą.

19-latka zaatakowała nożem obywatelkę Ukrainy. Grozi jej nawet dożywocie Wiadomości
19-latka zaatakowała nożem obywatelkę Ukrainy. Grozi jej nawet dożywocie

19-letnia mieszkanka Szufnarowej rzuciła się z nożem na 39-letnią obywatelkę Ukrainy. Do incydentu doszło w Zawadzie na Podkarpaciu. Dziewczyna trafiła na trzy miesiące do aresztu, teraz grozi jej nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. Jak doszło do tragedii?

Dawid Kubacki nie wystąpi już w tym sezonie w konkursach Pucharu Świata Wiadomości
Dawid Kubacki nie wystąpi już w tym sezonie w konkursach Pucharu Świata

"To dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze" - pisze na Instagramie polski skoczek Dawid Kubacki, informując o zakończeniu swojego udziału w tegorocznym sezonie w Pucharze Świata.

Niepokojące informacje z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat Wiadomości
Niepokojące informacje z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

W sumie 67 cudzoziemców próbowało w niedzielę dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski. W okolicach Bobrownik (Podlaskie) cztery osoby pokonały wpław graniczną rzekę Świsłocz - podała SG w raporcie z minionej doby.

Brytyjski wiceminister obrony: „Jesteśmy gotowi pomóc Polsce wypełnić luki w systemie obrony powietrznej” Wiadomości
Brytyjski wiceminister obrony: „Jesteśmy gotowi pomóc Polsce wypełnić luki w systemie obrony powietrznej”

Wiceminister obrony Wielkiej Brytanii James Heappey rozmawiał z "Die Welt". Zapewnił, że Londyn jest gotów udzielić pomocy Polsce. Chodzi o zapełnienie luki w systemie obrony powietrznej, jaka powstanie po przekazaniu myśliwców MiG-29 dla Ukrainy.

Przerwałam ciążę w łazience. Dzieci były ze mną. Oglądaliśmy Madagaskar Wiadomości
"Przerwałam ciążę w łazience. Dzieci były ze mną. Oglądaliśmy "Madagaskar""

W kwietniu ubiegłego roku w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga ruszył proces Justyny Wydrzyńskiej. Chodzi o działaczkę Aborcyjnego Dream Teamu, która została oskarżona o udzielenie pomocy w aborcji z naruszeniem przepisów ustawy.

Kuba Wojewódzki pod ostrzałem. Doda wbija szpilę gwieździe TVN w głośnej aferze Wiadomości
Kuba Wojewódzki pod ostrzałem. Doda wbija szpilę gwieździe TVN w głośnej "aferze"

Doda zabrała głos w głośnej "aferze", jaka rozpętała się po niedawnych słowach Kuby Wojewódzkiego. Gwiazdor TVN pod ostrzałem...

Rosjanie wszczęli postępowanie przeciw sędziom Międzynarodowego Trybunału Karnego Wiadomości
Rosjanie wszczęli postępowanie przeciw sędziom Międzynarodowego Trybunału Karnego

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wszczął postępowanie karne przeciwko prokuratorowi i sędziom Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK), którzy wydali nakaz aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina. 

Czy Dawid Kubacki wystartuje jeszcze w Pucharze Świata? Apoloniusz Tajner zabiera głos Wiadomości
Czy Dawid Kubacki wystartuje jeszcze w Pucharze Świata? Apoloniusz Tajner zabiera głos

Apoloniusz Tajner zabrał głos ws. przyszłości Dawida Kubackiego, który niespodziewanie wycofał się z ostatniego konkursu Raw Air 2023. Decyzja skoczka była dużym zaskoczeniem dla jego fanów.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe