Gill-Piątek opuściła Polskę 2050 Hołowni. Teraz zdradza przyczyny

– Blok ludowo-konserwatywny, który tworzy się po prawej stronie i zapewne stworzy listy wyborcze, nie jest miejscem, w którym mogłabym realizować obietnice złożone swoim wyborcom – tłumaczy swoją decyzję o opuszczeniu Polski 2050 Hanna Gill-Piątek.
Hanna Gill-Piątek i Michał Kobosko (Polska 2050) Gill-Piątek opuściła Polskę 2050 Hołowni. Teraz zdradza przyczyny
Hanna Gill-Piątek i Michał Kobosko (Polska 2050) / PAP/Piotr Nowak

W środę poseł Polski 2050 Szymona Hołowni Hanna Gill-Piątek poinformowała w mediach społecznościowych, że zdecydowała się na opuszczenie szeregów swojej partii. Dziś w rozmowie z "Wirtualną Polską" postanowiła szerzej wytłumaczyć powody swojej decyzji.

„Chodzi o poglądy”

W rozmowie z wp.pl poseł mówi wprost, że przyczyną, dla której zdecydowała się zakończyć współpracę z Polską 2050 jest koalicja, jaką Szymon Hołownia nawiązał z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem i Polskim Stronnictwem Ludowym. Podkreśliła, że „nie widzi się w ścisłej współpracy z PSL”.

Nie oceniam źle pracy polityków tej partii. Chodzi o poglądy. Blok ludowo-konserwatywny, który tworzy się po prawej stronie i zapewne stworzy listy wyborcze, nie jest miejscem, w którym mogłabym realizować obietnice złożone swoim wyborcom

– powiedziała. Dodała również, iż politycy PSL również nie zaopatrują się pozytywnie na możliwość współpracy z nią.

Wiem też, że politycy PSL uważali, że jestem obciążeniem i moje progresywne poglądy są przeszkodą w drodze do ewentualnej współpracy

– skwitowała.

„Wszystkie ścieżki są otwarte”

Zapytana jakie będą dalsze jej kroki polityczne przekazała, że w chwili obecnej zamierza być posłem niezrzeszonym.

Decyzja o odejściu z Polski 2050 była dla mnie niezwykle trudna. Także w wymiarze osobistym. Proszę dać mi czas na refleksję

– tłumaczyła dodając, że „jej łódeczka będzie płynąć w tym samym kierunku, co wielkie frachtowce opozycji”.

Będę obserwować sytuację. Wszystkie ścieżki są otwarte

– podsumowała.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tadeusz Płużański: Kobieta – wywiadowca. Pierwsza Dama Rzeczpospolitej Wiadomości
Tadeusz Płużański: Kobieta – wywiadowca. Pierwsza Dama Rzeczpospolitej

31 marca 1963 r. w Londynie zmarła Aleksandra Piłsudska z domu Szczerbińska. O niepodległość Polski walczyła w Polskiej Partii Socjalistycznej, Polskiej Organizacji Wojskowej, Legionach Polskich. Dama Orderu Virtuti Militari, od 1921 r. (druga) żona marszałka Józefa Piłsudskiego.

Ambasador Ukrainy: Putin przegrał wojnę informacyjną Wiadomości
Ambasador Ukrainy: Putin przegrał wojnę informacyjną

Władimir Putin przegrał wojnę informacyjną; cały wolny świat zobaczył, że na kłamstwie polityki się nie zbuduje i zjednoczył się wokół prawdy, dając potężny odpór rosyjskiej propagandzie, co widzę też w społeczeństwie polskim - podkreślał w piątek ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz.

Hołownia o opozycji: Brakuje zapachu zwycięstwa Wiadomości
Hołownia o opozycji: Brakuje zapachu zwycięstwa

Szymon Hołownia wypowiedział się na antenie Polsat News na temat kondycji ugrupowań opozycyjnych.

[Wywiad] To jego firma miała otrzymać 123 miliony z NCBiR. Żaden z dziennikarzy nawet nie zapytał na czym polega projekt Wiadomości
[Wywiad] To jego firma miała otrzymać 123 miliony z NCBiR. "Żaden z dziennikarzy nawet nie zapytał na czym polega projekt"

Od kilku tygodni "wiodące media" publikują szereg artykułów na temat dofinansowań projektów naukowych Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jedną z firm wymienianą w szeregu publikacji zapoczątkowanych przez posłów Platformy Obywatelskiej Dariusza Jońskiego i Michała Szczerbę, jest firma Chime Networks, której prezesem jest Piotr Maziewski - Nikt nie zadał sobie trudu, aby zapytać nas na czym polega nasz projekt. Wszyscy, łącznie z panami posłami opierali swoje oceny o wiedzę jaką mogli wyczytać jedynie z tytułu projektu - mówi nam Piotr Maziewski

Ukraina: Przygotowujemy się do kontrofensywy Wiadomości
Ukraina: "Przygotowujemy się do kontrofensywy"

Siły ukraińskie przygotowują kontrofensywę - potwierdził w piątek doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Mychajło Podolak w rozmowie z włoską agencją Ansa. Podkreślił też, że Ukraińcy nie wycofają się z Bachmutu.

Minister Dworczyk: Nie żyje obywatel Polski walczący na Ukrainie Wiadomości
Minister Dworczyk: Nie żyje obywatel Polski walczący na Ukrainie

Minister w KPRM Michał Dworczyk poinformował w poście na Twitterze o śmierci obywatela Polski walczącego na Ukrainie. Dodał, że drugi z mężczyzn, który był wolontariuszem, został lekko zraniony w czasie walk i wrócił do Polski. Wspomniał również, że kolejna osoba, która udzielała się na terenie tego kraju, została przewieziona z Dniepru do Kijowa.

Byłem w szoku. Robert Lewandowski szczerze na temat Fernando Santosa Wiadomości
"Byłem w szoku". Robert Lewandowski szczerze na temat Fernando Santosa

Fernando Santos pod koniec stycznia został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Początki współpracy z Portugalczykiem ocenił Robert Lewandowski.

Żona Krzysztofa Ibisza ma dość. Chodzi o jego udział w popularnym programie Wiadomości
Żona Krzysztofa Ibisza ma dość. Chodzi o jego udział w popularnym programie

Żona Krzysztofa Ibisza zabrała głos ws. udziału swojego męża w popularnym programie rozrywkowym. Chodzi o nowy sezon "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", który budzi więcej emocji niż poprzednie edycje.

Premier gorzko nt. Niemiec: Nie wspierają Ukrainy tak hojnie jak powinny Wiadomości
Premier gorzko nt. Niemiec: Nie wspierają Ukrainy tak hojnie jak powinny

"Niemcy powinny wysyłać więcej broni, więcej amunicji i więcej pieniędzy na Ukrainę, ponieważ są zdecydowanie najbogatszym i największym krajem Unii" - powiedział premier RP Mateusz Morawiecki w rozmowie z portalem informacyjnym Politico po zakończonym w piątek szczycie Rady Europejskiej w Brukseli.

Zdecydowana reakcja USA. Nałożono sankcje m.in. na samolot Łukaszenki Wiadomości
Zdecydowana reakcja USA. Nałożono sankcje m.in. na samolot Łukaszenki

Amerykański resort finansów zdecydował o nałożeniu sankcji na trzy podmioty i ośmiu białoruskich urzędników, w tym producenta ciężarówek BiełAZ, Mińską Fabrykę Samochodów (MAZ) i prezydencki odrzutowiec Łukaszenki.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe