Minister Błaszczak: Dla kogo otworzyliście Bramę Brzeską? My ją zamknęliśmy [WIDEO]

– Poprzez likwidację jednostek wojskowych doprowadziliście do tego, że Polska stała otworem przed Putinem, przed Rosją – mówił w Sejmie do posłów Platformy Obywatelskiej minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.
Wicepremier Mariusz Błaszczak Minister Błaszczak: Dla kogo otworzyliście Bramę Brzeską? My ją zamknęliśmy [WIDEO]
Wicepremier Mariusz Błaszczak / screen YT - Janusz Jaskółka

Minister z mównicy sejmowej opowiadał, jak poszedł na obiad z żołnierzami, którzy niedawno przystąpili do Wojska Polskiego. 

Naprzeciwko mnie siedziała dziewczyna i młody chłopak (...) Miał 22 lata, wcześniej pracował w fabryce mebli. Teraz przystąpił do Wojska Polskiego. Zapytałem panią, wyglądało na to że są równolatkami – a cóż pani wcześniej robiła? Odpowiedź padła taka: "wyjeżdżałam do Niemiec. Do pracy do Niemiec"

– opowiadał Mariusz Błaszczak. Wówczas zwrócił się do opozycji słowami: "to właśnie to jest wasza metoda".

"Wypychaliście ludzi, likwidowaliście jednostki"

Wypychaliście ludzi, likwidowaliście jednostki wojskowe, a dziś ta dziewczyna służy w Wojsku Polskim. Rodzice są zachwyceni tym, że mają córkę w domu. A wy poprzez likwidację jednostek wojskowych doprowadziliście do tego, że Polska stała otworem przed Putinem, przed Rosją. My zapewniliśmy to, że powstają nowe jednostki wojskowe, kolejna dywizja jest formowana w woj. podlaskim, reaktywowaliśmy dywizję którą rozwiązaliście w 2011 roku, a więc I Warszawską Dywizję Zmechanizowaną im. Tadeusza Kościuszki

– wyliczał minister. Zarzucił opozycji, że "otworzyła Bramę Brzeską".

Dla kogo otworzyliście? Dla Rosji? Dla ataku rosyjskiego? My tą Bramę Brzeską zamknęliśmy. 18. dywizja zmechanizowana, żelazna dywizja już jest. W tym roku na wyposażenie tej dywizji trafią czołgi Abrams, a więc najcięższe czołgi które zapewnią zamknięcie Bramy Brzeskiej

– mówił szef MON. Dodał, że rząd Zjednoczonej Prawicy rozwija Wojsko Polskie, także liczebnie.

Mimo tego, że krzyczycie, te kursy może skończyliście. Taki kurs był w Gdańsku, darcia ryja. Kurs finansowany przez samorząd pani prezydent z PO z Gdańska. To wy chyba jesteście absolwentami

– podsumował Mariusz Błaszczak.  


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Niepokojące doniesienia z granicy z Białorusią. Komunikat policji i prokuratury Wiadomości
Niepokojące doniesienia z granicy z Białorusią. Komunikat policji i prokuratury

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny, którego zwłoki znaleziono we wtorek na podmokłym terenie niedaleko miejscowości Zamosze w podlaskiej gminie Narewka. Na miejscu trwają jeszcze czynności procesowe i identyfikacyjne.

Niemcy. Osoby z powikłaniami poszczepiennymi skarżą się, że nie są traktowane serio Wiadomości
Niemcy. Osoby z powikłaniami poszczepiennymi skarżą się, że nie są traktowane serio

Niemiecki minister zdrowia, Karl Lauterbach uważa, że powikłania poszczepienne powinny być szybciej stwierdzane niż ma to miejsce obecnie. Pojawia się bowiem wiele relacji osób, które cierpią po przyjęciu szczepionek na COVID-19.

Burza w Pałacu Buckingham. „Kto jest prawdziwym ojcem Harry'ego?” Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. „Kto jest prawdziwym ojcem Harry'ego?”

„Głęboko w arsenale Harry'ego jest kwestia, która od dawna jest bolesną kością niezgody zarówno dla niego, jak i jego ojca. To plotki kwestionujące, czy Karol naprawdę jest jego ojcem” – czytamy w publikacji australijskiego serwisu „The New Idea”, specjalizującego się w informacjach dot. życia brytyjskiej rodziny królewskiej.

Lekarza!. Propagandowy program Sołowjowa w rosyjskiej telewizji przyjął nieoczekiwany obrót Wiadomości
"Lekarza!". Propagandowy program Sołowjowa w rosyjskiej telewizji przyjął nieoczekiwany obrót

Znany rosyjski propagandysta i przyjaciel Władimira Putina prowadzi program publicystyczny w rosyjskiej telewizji Rasija 1. Tym razem program przyjął nieoczekiwany obrót.

Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Nie żyje zakonnica Wiadomości
Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Nie żyje zakonnica

We wsi Sąborze pod Słupskiem doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku zderzenia auta osobowego i ciężarówki zginęła przełożona domu zakonnego w Koszalinie Inga Grula.

Co Putin ugrał z Xi Jinpingiem? Financial Times: To był kluczowy temat tych rozmów Wiadomości
Co Putin ugrał z Xi Jinpingiem? "Financial Times": To był kluczowy temat tych rozmów

Wizyta chińskiego przywódcy Xi Jinpinga w Moskwie zaowocuje korzystnym dla obu stron porozumieniem, na mocy którego Rosja zaoferuje Chinom swoje surowce w zamian za przychylną postawę Pekinu wobec inwazji Kremla na Ukrainę i pomoc w łagodzeniu skutków zachodnich sankcji - twierdzi we wtorek brytyjski dziennik "Financial Times".

Dyrektor Pucharu Świata zabrał głos ws. dramatu Dawida Kubackiego Wiadomości
Dyrektor Pucharu Świata zabrał głos ws. dramatu Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki z powodu poważnych problemów osobistych wycofał się z niedzielnych zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund. Okazuje się, że żona skoczka Marta walczy o życie w szpitalu. Wiadomość ta wstrząsnęła światem sportu.

Oświadczenie Putina po spotkaniu z Xi Jinpingiem. Jest odpowiedź Zełenskiego Wiadomości
Oświadczenie Putina po spotkaniu z Xi Jinpingiem. Jest odpowiedź Zełenskiego

Władimir Putin we wtorkowym oświadczeniu po spotkaniu z przywódca Chin Xi Jinpingiem przekazał, że chiński plan pokojowy wobec Ukrainy można uznać za podstawę rozwiązania konfliktu. Słowa Putina skomentował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Zaskakujące wyróżnienie dla Grety Thunberg. Honoris causa z... teologii Wiadomości
Zaskakujące wyróżnienie dla Grety Thunberg. Honoris causa z... teologii

Uniwersytet Helsiński ogłosił listę nagrodzonych tytułem doktora honoris causa. O dziwo znalazła się na niej aktywistka Greta Thunberg, która otrzyma wyróżnienie w dziedzinie teologii.

To jest właśnie szerzenie nienawiści. Tomasz Piątek podał dane nt. lokalizacji Kai Godek Wiadomości
"To jest właśnie szerzenie nienawiści". Tomasz Piątek podał dane nt. lokalizacji Kai Godek

"To jest właśnie faszyzm i szerzenie nienawiści, która może się skończyć tragedią" – pisze na Twitterze Wojciech Kościak z Instytutu Ordo Iuris, komentując skandaliczne zachowanie publicysty i bohatera opozycyjnych mediów Tomasza Piątka.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe