Dobre informacje od związkowców z Bridgestone Poznań podano na stronie internetowej Regionu Wielkopolska NSZZ "Solidarność".
W miniony weekend (3–4 września br.) w Łowiczu świętowano 42. rocznicę powstania Solidarności.
W niedzielę 4 września 2022 r. miłośnicy królewskiej gry spotkali się po raz dwudziesty siódmy w auli Regionu na tradycyjnym turnieju szachowym rozgrywanym w rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ "Solidarność".
4 września w toruńskiej Katedrze Świętych Janów z okazji 42 rocznicy podpisania porozumień sierpniowych odprawiona została uroczysta msza święta w intencji związku i związkowców.
Ponad sto osób – związkowcy i członkowie ich rodzin – wzięło udział w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Rajdu Górskiego NSZZ “Solidarność”, który odbył się w sobotę 3 września 2022 roku. Tym razem rajdowa meta usytuowana została na polsko-czeskim pograniczu – schronisku na Stożku w Beskidzie Śląskim.
Finn Comfort Germany, główny nabywca obuwia od spółki W&W z Lubska, do czasu wyjaśnienia sytuacji zawiesza dalszą współpracę z W&W Polska sp. z o.o.
W Essity Operations Poland sp. z o.o. w Oławie organizacja zakładowa Solidarności zakończyła spór zbiorowy trwający od 2019 roku. Zostało podpisane stosowne porozumienie, na mocy którego pracownicy zyskają podwyżkę rzędu 4 procent od 1 października br.
Przemówienie Piotra Dudy, przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, w Sali BHP w Gdańsku 31 sierpnia 2022 r. z okazji 42. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych.
W niedzielę 4 września 2022 r. metropolita częstochowski Abp Wacław Depo odprawił Mszę św. w archikatedrze pw. Świętej Rodziny w intencji częstochowskich ofiar niemieckiej agresji na Polskę.
Zjazd został przeprowadzony w dwóch turach (5–10 września oraz 26 września – 7 października 1981 r.) w hali sportowo-widowiskowej „Olivia” w Gdańsku. Czwartego dnia pierwszej tury obrad uchwalono jeden z najbardziej znanych dokumentów I KZD - „Posłanie do ludzi pracy Europy Wschodniej”.
Bez przemówień i wystąpień odbyło się składanie kwiatów pod pomnikiem „Porozumienia Jastrzębskiego” na Placu im. Tadeusza Jedynaka przed Kopalnią Zofiówka. - Istotą świętowania rocznicy powstania „Solidarności” jest realizowanie podpisanych wtedy porozumień – powiedział po uroczystości Piotr Duda, przewodniczący Związku. Wcześniej uczestnicy uroczystości wzięli udział w mszy św. w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
PZU przy wsparciu Kancelarii Prezydenta RP zorganizuje podczas jubileuszowej 40. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę strefę „Zdrowe Życie”. W ramach mobilnej strefy będzie można skorzystać z bezpłatnych badań diagnostycznych i konsultacji lekarskich m.in. z zakresu kardiologii, dietetyki, fizjoterapii.
Wydarzenie, które odbędzie się 10 września, upamiętnia ofiary komunizmu na świecie, w tym znanych i nieznanych bohaterów podziemia antykomunistycznego, którzy oddali swoje życie dla Ojczyzny.
– To ważny dzień dla nas wszystkich. Pod koniec sierpnia 1980 r. rozpoczęła się pewna epoka. Byłem wtedy dorosłym, ale młodym człowiekiem, miałem wtedy pewność, że uczestniczę w czymś ważnym, ale nie wiedzieliśmy, jak to było przełomowe. Dzisiaj to już wiemy – powiedział 31 sierpnia na antenie TVP Kielce Waldemar Bartosz, przewodniczący zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „S”.
To był niezwykle przejmujący i pełen zadumy dzień dla mieszkańców Lubina. W 40. rocznicę Zbrodni Lubińskiej mieszkańcy miasta spotkali się na błoniach, by wspólnie uczcić ofiary sierpnia ’82 roku. W uroczystych obchodach udział wzięli prezydent Andrzej Duda, marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz premier Mateusz Morawiecki.
Pod koniec sierpnia 1980 r. w Wałbrzychu, równolegle z rozmowami strajkujących w Szczecinie i Gdańsku, prowadzone były negocjacje z władzami. Wałbrzyski Międzyzakładowy Komitet Strajkowy reprezentowany przez Jerzego Szulca podpisał 2 września 1980 r. porozumienie. Stronę rządową reprezentował ówczesny wiceminister górnictwa Gerard Kroczek.
35 gr zniżki na paliwa zwykłe, 38 gr na paliwa ekstra i 10 gr na gaz – to zniżki, które były wynegocjowane dla członków Solidarności posiadających związkowe karty „Lotos Biznes” w ramach programu elektronicznej legitymacji związkowej do końca sierpnia br. Teraz obowiązują kolejny miesiąc – do końca września.
„Rada KSOiW podjęła decyzję o kontynuowaniu akcji protestacyjnej rozpoczętej w ubiegłym roku szkolnym. Placówki oświatowe pozostaną oflagowane, a plakatowa akcja informacyjna dotycząca warunków pracy i płacy nauczycieli będzie nadal prowadzona” – napisano w najnowszym komunikacie Rady z 1 września.
„Czterdzieści dwa lata temu dokonał się nasz historyczny sukces, z którego powinniśmy być dumni, który powinien nam przypominać, że Ojczyzną i wolnością nie można kupczyć. Ojczyzna to Matka, którą w sposób szczególny należy chronić i o nią dbać, a nie poszukiwać jej wrogów, pomocnych w zdobyciu politycznej władzy” – czytamy w stanowisku Zarządu Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność”, przyjętym z okazji państwowego święta Dnia Solidarności i Wolności.
Podczas IX Walnego Zebrania Delegatów Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarność”, które odbyło się 31 sierpnia w Lubinie, dokonano wyboru uzupełniającego do Zarządu Regionu. Nowym członkiem ZR Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarność” został wybrany Bartosz Budziak. Na 80 głosujących delegatów uzyskał 71 głosów.