Wiadomości
Zimna woda dla UE i prorok Sienkiewicz
Wiadomości
"JEDNOSTKA - ZEREM" CZYLI ROSJA
Wiadomości
Olga Tokarczuk - noblistka, pisarka, laureatka wielu prestiżowych nagród, kochana przez czytelników. Nie da się jednak ukryć, że od jakiegoś czasu, coraz częściej, zdarzają się jej książki, mówiąc eufemistycznie, słabsze. Podobnie jest niestety z "Empuzjonem", który, zdaniem Grafzero vlog literacki, świetnie wpisuje się w baboński nurt w literaturze!
z ostatniej chwili
Polscy piłkarze vs polscy siatkarze...3-1(!)
z ostatniej chwili
Są takie miejsca gdzie Nam się nie spieszy z dotarciem do nich. a mimo to i tak kiedyś tam się znajdziemy. Życie płata ludziom wiele różnych niespodzianek. Jest gdzieś takie miejsce w Polsce gdzie znajdziemy Koniec Świata. Nawet mam tam całkiem niedaleko, ledwie czterdzieści kilometrów. Więc kiedy tam dotarłem, usiadłem sobie na ławeczce, zauważyłem że nie ma zasięgu oraz internetu, pomyślałem o tym jak może wyglądać inny koniec świata? Czym jest ludzkość wobec potęgi wszechświata? Wszechświata będącego dziełem Naszego stwórcy?
z ostatniej chwili
Rola Niemiec i Francji osłabła.
Wiadomości
Pokój za wszelką cenę?
z ostatniej chwili
Po serii zagonów pancernych i desantów powietrznych z końca lutego, wojna weszła w fazę długotrwałych walk pozycyjnych. Kto zdoła dłużej wytrzymać wymianę artyleryjskich ciosów, kto lepiej zniesie obciążenia materiałowe – ten wygra wojnę.
z ostatniej chwili
„Dia del Colono Polaco” – i nie tylko.
Wiadomości
Motor - dominator, ale na koronację za wcześnie...
z ostatniej chwili
Spory wewnątrz UE – kosztem Polski
z ostatniej chwili
Ciszej nad tą Brukselą! I brawa dla Gwardii Wrocław
Wiadomości
Patek, Łokietek, Kresy Wschodnie...
Wiadomości
Lepszy Rotterdam niż Bruksela, Panenka i prywatki...
z ostatniej chwili
Państwu niemieckiemu i Niemcom nie można ufać. To zawsze źle się kończy.
Wiadomości
Czy Verhofstadt przekona Zełenskiego? Czy odwrotnie?
z ostatniej chwili
Przyjadą czy nie przyjadą? Od paru dni huczy o rzekomo planowanej wizycie w Kijowie liderów Francji, Niemiec i Włoch. Mówiąc krótko, trzech głów smoka, znanego od dawna jako Putintern. Wszyscy wiemy, czym był niegdyś Komintern, prawda?
z ostatniej chwili
Spore kontrowersje w ostatnim czasie wywołuje kwestia Krajowego Plany Odbudowy, a przede wszystkim tzw. kamieni milowych, do realizacji których zobowiązana jest Polska. Szczególne wątpliwości budzą założenia takie jak opodatkowanie właścicieli aut spalinowych czy wprowadzenie stref niskoemisyjnych w dużych miastach. Jak na razie, ostateczny kształt KPO nie jest znany. Jednak na podstawie załącznika do decyzji Rady Unii Europejskiej dotyczącej Planu, można wysnuć pewne wnioski na temat tego, jaki wpływ będzie on miał na sytuację w Polsce.
Wiadomości
Cena wolności. Trio do Unii!
Wiadomości
Sowiecko-niemiecka metoda rabunku krajów podbitych...