Ryszard Czarnecki: Król Mundial i biało-czerwona szansa z ostatniej chwili
Ryszard Czarnecki: Król Mundial i biało-czerwona szansa

Król Mundial i biało-czerwona szansa

Przemysław Jarasz: Mali pacjenci przybijali Pierwszej Damie „piątki”. Agata Kornhauser-Duda odwiedziła dwa szpitale w Zabrzu z ostatniej chwili
Przemysław Jarasz: Mali pacjenci przybijali Pierwszej Damie „piątki”. Agata Kornhauser-Duda odwiedziła dwa szpitale w Zabrzu

Małżonka Prezydenta RP – Agata Kornhauser-Duda odwiedziła we wtorek Zabrze, by spotkać się z kadrą i małymi pacjentami dwóch tutejszych szpitali Śląskiego Uniwersytetu Medycznego o profilach dziecięcych: onkologicznym i transplantologii serca. W niecodziennej wizycie towarzyszyła jej bezpartyjna prezydent Zabrza - Małgorzata Mańka - Szulik. 

Grzegorz Kuczyński: Ryzykowna gra Rosji na Bliskim Wschodzie. Zbliżenie z Iranem niepokoi Izrael i Arabów z ostatniej chwili
Grzegorz Kuczyński: Ryzykowna gra Rosji na Bliskim Wschodzie. Zbliżenie z Iranem niepokoi Izrael i Arabów

Wojna z Ukrainą i konfrontacja z Zachodem szkodzi wpływom Rosji w różnych częściach świata. Moskwa traci wpływy w Europie, Azji Środkowej, na Kaukazie. Ale też swoją polityką bardzo dużo ryzykuje na Bliskim Wschodzie. Z dwóch powodów. Po pierwsze, obnażenie słabości Rosji na wojnie nie sprzyja jej wizerunkowi w regionie. Po drugie, zacieśnianie współpracy, w tym wojskowej, z szyickim Iranem alarmuje sunnickie monarchie i Izrael.

Ryszard Czarnecki: UOKiK kontra żużel. Jakie straty? z ostatniej chwili
Ryszard Czarnecki: UOKiK kontra żużel. Jakie straty?

UOKiK kontra żużel. Jakie straty?

[Nasz Patronat] Nieprzemijająca nowość chrześcijaństwa vs. postchrześcijański świat – konferencja Collegium Intermarium i Akademii Zamojskiej z ostatniej chwili
[Nasz Patronat] Nieprzemijająca nowość chrześcijaństwa vs. postchrześcijański świat – konferencja Collegium Intermarium i Akademii Zamojskiej

W przestrzeni publicznej trwa dyskusja na temat tego, czy jest możliwe przetrwanie lub odbudowa cywilizacji chrześcijańskiej. Temu zagadnieniu poświęcona będzie konferencja pt. „Nieprzemijająca nowość chrześcijaństwa vs. postchrześcijański świat”. Jest to pierwsze wydarzenie z cyklu „Odkrywać wiecznotrwałe”, zainicjowanego przez Uczelnię Collegium Intermarium. Podczas konferencji poruszone zostaną tematy m.in. współczesnego konfliktu cywilizacyjnego, zwalczania chrześcijańskich wzorców w kulturze czy kryzysu w Kościele. W wydarzeniu udział wezmą naukowcy i publicyści, m.in. prof. Grzegorz Kucharczyk, prof. Paweł Skrzydlewski, dr Tomasz Terlikowski czy Paweł Chmielewski. Konferencja odbędzie się 10 grudnia w siedzibie Collegium Intermarium w Warszawie.

Ordo Iuris: Stop kłamstwu poseł Jachiry. Apel w obronie dobrego imienia Jana Pawła II z ostatniej chwili
Ordo Iuris: Stop kłamstwu poseł Jachiry. Apel w obronie dobrego imienia Jana Pawła II

W środowiskach lewicowych coraz częściej pojawiają się zarzuty kierowane wobec Jana Pawła II o rzekome tuszowanie przez niego przestępstw seksualnych katolickich duchownych. Podczas niedawnego posiedzenia Sejmu, tego typu twierdzenie sformułowała poseł Klaudia Jachira. Polityk Koalicji Obywatelskiej powiedziała, że Jan Paweł II „przez dekady brał udział w ukrywaniu przestępstw w stosunku do bezbronnych dzieci”. Instytut Ordo Iuris przygotował apel do posłanki o przeprosiny, a w przypadku ich braku, do Komisji Etyki Poselskiej o wyciągnięcie konsekwencji wobec Klaudii Jachiry. Petycję można podpisywać na stronie stopklamstwu.pl. Apel poparł szereg placówek edukacyjnych noszących imię Jana Pawła II.

Jacek Matysiak: Ameryka na rozdrożu… z ostatniej chwili
Jacek Matysiak: Ameryka na rozdrożu…

Wiadomo, że jak pisze ich guru Klaus Schwab w swojej książce “Great Reset” (unowocześniona naukowa wersja “Mein Kampf”) na tym pełnym różnorodności świecie trzeba zaprowadzić porządek przy pomocy czasem drastycznych metod. Co jest niezbędne do poważnej demolki istniejącego systemu? Oczywiście plan i dużo forsy! Pełni jakże prymitywnego pożądania globaliści mają takie sny i mają też środki, aby te mokre sny zrealizować. Pamiętajmy jednak, że żeby zbudować nowy świat (czy jakąkolwiek jego utopijną wersję) trzeba zniszczyć fundamenty starej istniejącej cywilizacji łacińskiej z jej źródłami w greckiej demokracji i nauce, rzymskim systemie prawa i etyce chrześcijańskiej.

FAŁSZYWY PROROK Z ANGLII, CZYLI OD NIEDOSYTU DO WIKTORII Wiadomości
FAŁSZYWY PROROK Z ANGLII, CZYLI OD NIEDOSYTU DO WIKTORII

FAŁSZYWY PROROK Z ANGLII, CZYLI OD NIEDOSYTU DO WIKTORII

ANNA GERMAN I JEJ WIELKI FESTIWAL Wiadomości
ANNA GERMAN I JEJ WIELKI FESTIWAL

ANNA GERMAN I JEJ WIELKI FESTIWAL

Ryszard Czarnecki: Strasburg. Kulisy „smoleńskiej” wiktorii z ostatniej chwili
Ryszard Czarnecki: Strasburg. Kulisy „smoleńskiej” wiktorii

Strasburg: kulisy „smoleńskiej” wiktorii

Paweł Jędrzejewski: A niedźwiedzi polarnych jest, jak na złość, coraz więcej... z ostatniej chwili
Paweł Jędrzejewski: A niedźwiedzi polarnych jest, jak na złość, coraz więcej...

Wycieńczony niedźwiedź i samobójcze morsy, czyli obrazy w służbie religii klimatyzmu

Graf Zero: Chołod Szczepan Twardoch - recenzja z ostatniej chwili
Graf Zero: "Chołod" Szczepan Twardoch - recenzja

Szczepan Twardoch powraca z nową powieścią. Jak sprawdzą się eksperymenty językowe? Czy po Herlingu-Grudzińskim warto w Polsce pisać o łagrach? I o co tak naprawdę chodzi w "Chołodzie"? O tym wszystkim Grafzero vlog literacki.

Pocztówka z Bejrutu Wiadomości
Pocztówka z Bejrutu

Pocztówka z Bejrutu

Nowości i sensacje kalendarza żużlowego 2023 Wiadomości
Nowości i sensacje kalendarza żużlowego 2023

Nowości i sensacje kalendarza żużlowego 2023

Ks. Janusz Chyła: Wierzę w Kościół Chrystusowy z ostatniej chwili
Ks. Janusz Chyła: Wierzę w Kościół Chrystusowy

Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Wszystko co nowe, rodzi zaciekawienie i nadzieje. Jak zostanie wypełniony czas? Co wydarzy się w Kościele, świecie i naszym życiu? Które z planów uda nam się zrealizować, a które nie? Takie i podobne pytania zapewne stawiamy sobie, wiedząc – na podstawie dotychczasowych doświadczeń – że rzeczywistość będzie inna niż plany. Zazwyczaj bardziej skomplikowana, ale i ciekawsza.

Rezolucja nie zatrze przeszłości Wiadomości
Rezolucja nie zatrze przeszłości

Rezolucja nie zatrze przeszłości

Marcin Bak: Zima w mieście czasu wojny z ostatniej chwili
Marcin Bak: Zima w mieście czasu wojny

Zima nadchodzi, jak w „Grze o Tron”, stanowi atrakcję dla dzieci, utrapienie dla kloszardów, zaskakuje jak zwykle drogowców . Czy zaskoczy również nas? W tym roku z wiadomych względów może być wyjątkowa.

Ren, jak Sekwana - płyną do Moskwy... Wiadomości
Ren, jak Sekwana - płyną do Moskwy...

Ren, jak Sekwana - płyną do Moskwy...

Ryszard Czarnecki: POLSKA W GRZE - NA WYJĄTKOWYM MUNDIALU z ostatniej chwili
Ryszard Czarnecki: POLSKA W GRZE - NA WYJĄTKOWYM MUNDIALU

POLSKA W GRZE - NA WYJĄTKOWYM MUNDIALU

Ordo Iuris: Dyrektor Teatru Dramatycznego odwołana. Wojewoda uwzględnił argumentację Instytutu z ostatniej chwili
Ordo Iuris: Dyrektor Teatru Dramatycznego odwołana. Wojewoda uwzględnił argumentację Instytutu

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł unieważnił powołanie Moniki Strzępki na stanowisko dyrektora Teatru Dramatycznego w Warszawie.

Emerytury
Stażowe