Niemieckie media jednym głosem z "wiodącymi mediami" w Polsce: "Czy prawicowe media pchnęły 15-latka do samobójstwa?"

"Wiodące media" w Polsce, wraz z politykami opozycji prowadzą zorganizowaną nagonkę wykorzystując do tego fakt samobójstwa syna poseł Platformy Magdaleny Filiks. Nie po raz pierwszy niemieckie media mówią z nimi jednym głosem.
Niemiecka prasa Niemieckie media jednym głosem z
Niemiecka prasa / Pixabay.com

Przypadek pedofila z Platformy Obywatelskiej ujawniło Radio Szczecin. W tekście była mowa o ofiarach - dzieciach znanej poseł, podany został również wiek dzieci w chwili, w której spotkało je to, co nie powinno spotykać żadnych dzieci. Tego samego dnia wiele spośród uczestniczących dziś w nagonce mediów, również pisało o "dzieciach znanej poseł", a następnego dnia rano na antenie TVP Info poseł Platformy Obywatelskiej Piotr Borys mówił nawet - "To są dzieci jednej z naszych członkiń, Platformy Obywatelskiej".

Kilka miesięcy później Magdalena Filiks informuje o śmierci syna. Informacje na ten temat są skąpe, nieoficjalnie mówi się o samobójstwie i o tym, że miało miejsce kilka tygodni wcześniej. To wystarczy żeby politycy opozycji i "wiodące media" z udziałem grupy internetowych trolli winą obarczyły nie pedofila z Platformy Obywatelskiej, ale... tych którzy jego przypadek ujawnili.

 

"Przypadek wzburzył cały kraj"

- Polskie państwowe media ujawniły dane pozwalające na identyfikację syna opozycyjnej polityk jako ofiary przestępstwa seksualnego. W Polsce narasta sprzeciw wobec metodom partii rządzącej krajem – PiS.

- już pierwsze słowa omówienia tekstu der Spiegel na łamach Deutsche Welle zwierają manipulację. Kwestia "ujawnienia danych" wygląda tak jak opisaliśmy powyżej.

- Trudno sobie wyobrazić, co w ostatnich dniach swojego życia musiał przeżyć Mikołaj: państwowa stacja Polskie Radio w Szczecinie, na północnym zachodzie Polski, przy granicy z Niemcami ujawniła, że był ofiarą molestowania. Od tego czasu całe miasto wiedziało o jego losie.

- pisze na łamach Der Spiegel "specjalizujący się w sprawach polskich" Jan Puhl.

- Przypadek wzburzył cały kraj

- pisze niemiecki publicysta. I rzeczywiście, przypadek wykorzystywania śmierci ofiary pedofila z Platformy Obywatelskiej przez polityków opozycji i "wiodące media", wzburzył wielu.

 

"Mikołaj ofiarą prawicowej kampanii"

- Przypadek wzburzył cały kraj. Jest politycznym skandalem, gdyż Mikołaj, jak się wydaje, stał się na kilka miesięcy przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi ofiarą prawicowej kampanii

- pisze Puhl. Według niemieckiego publicysty "centralną konstrukcją myślową” polskiej prawicy jest teza o ścisłych związkach LGBTIQ, liberalizmu i pedofilii", a "propaganda rozpowszechniana przez wierne PiS-owi media wzywa liberałów, aby zajęli się raczej pedofilią we własnych szeregach, a nie atakami na Kościół katolicki"


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Jesteście ignorantami. Awantura po występie Małgorzaty Rozenek w Dzień Dobry TVN Wiadomości
"Jesteście ignorantami". Awantura po występie Małgorzaty Rozenek w Dzień Dobry TVN

Dzisiejszy wydanie programu "Dzień Dobry TVN" prowadzili Krzysztof Skórzyński i Małgorzata Rozenek. W mediach społecznościowych rozpętała się prawdziwa awantura.

Sikorski ma przeprosić. Kaczyński wygrał w sądzie Wiadomości
Sikorski ma przeprosić. Kaczyński wygrał w sądzie

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wygrał sprawę sądową przeciwko Radosławowi Sikorskiemu o ochronę dóbr osobistych - przekazał PAP pełnomocnik szefa PiS mec. Adrian Salus. Chodzi o twitterowy wpis polityka PO, w którym stwierdził, że prezydent Lech Kaczyński "walnie przyczynił się do katastrofy smoleńskiej".

Wspólna lista opozycji? Polityk Razem ostro: „Nie wyobrażam sobie pracować na mandat Nitrasa” Wiadomości
Wspólna lista opozycji? Polityk Razem ostro: „Nie wyobrażam sobie pracować na mandat Nitrasa”

„Nie wyobrażam sobie pracować na mandat Sławomira Nitrasa” – napisał w mediach społecznościowych jeden z członków Rady Krajowej partii Razem Adam Kościelak.

Niepokojące, co dzieje się na granicy. Straż Graniczna wydała komunikat Wiadomości
Niepokojące, co dzieje się na granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

W sumie 86 cudzoziemców próbowało w poniedziałek dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski. W okolicach Bobrownik i Krynek (Podlaskie) łącznie ponad dwadzieścia osób przeprawiło się przez graniczną rzekę Świsłocz – podała SG w raporcie z minionej doby.

Nie żyje gwiazda „Harry’ego Pottera” Wiadomości
Nie żyje gwiazda „Harry’ego Pottera”

Nie żyje znany aktor Paul Grant. Zasłynął rolami w „Harrym Potterze” i „Gwiezdnych wojnach”. O jego śmierci poinformowała córka. Miał 56 lat.

Burza w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton są wściekli na króla Karola III. Chodzi o ich dziecko Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton są wściekli na króla Karola III. Chodzi o ich dziecko

Wielkimi krokami zbliża się koronacja króla Karola III. Jak donosi „Express”, książę William i Kate Middleton są wściekli na króla Karola III. Chodzi o jeden konkretny aspekt podczas ceremonii.

Rzecznik PiS: Chcielibyśmy pójść do wyborów możliwie szerokim obozem Wiadomości
Rzecznik PiS: Chcielibyśmy pójść do wyborów możliwie szerokim obozem

– Chcielibyśmy pójść do wyborów możliwie szerokim obozem, bo formuła Zjednoczonej Prawicy się sprawdziła, choć ostateczne decyzje jeszcze przed nami – podkreślił we wtorek rzecznik PiS Rafał Bochenek, pytany, czy PiS wystartuje w wyborach z Solidarną Polską i Pawłem Kukizem.

Wiadomości
Czy warto posiadać antyradar we własnym aucie?

Często podróżując po polskich drogach nieuniknione jest trafienie na kontrolę drogową. Najczęściej jest to rutynowa sprawa, jednak każdemu z nas zdarza się popełnić jakieś wykroczenie, z nieuwagi lub pośpiechu. Jeżeli często jesteśmy nieuważni i chcemy uniknąć potencjalnych mandatów i punktów karnych, z pomocą przychodzą nam aplikacje ostrzegające o fotoradarach i kontrolach drogowych. Są to zarówno aplikacje mobilne, jak i dedykowane urządzenia typu antyradar. Co warto o nich wiedzieć?

Adam Małysz napisał do Dawida Kubackiego. Wiadomo, co odpisał Wiadomości
Adam Małysz napisał do Dawida Kubackiego. Wiadomo, co odpisał

Dawid Kubacki wycofał się niespodziewanie z niedzielnych zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, a przyczyną decyzji była choroba jego małżonki. Wicelider PŚ nie weźmie udziału w pozostałych zawodach cyklu w sezonie 2022/2023.

Złe wieści dla polskiej reprezentacji. Pilny komunikat PZPN Wiadomości
Złe wieści dla polskiej reprezentacji. Pilny komunikat PZPN

Obrońca piłkarskiej reprezentacji Polski Kamil Piątkowski z KAA Gent z powodu kontuzji nie weźmie udziału w meczach eliminacji Euro 2024 z Czechami i Albanią – potwierdził wieczorem PZPN. Już wcześniej powołano do kadry dodatkowo Bartosza Salamona z Lecha Poznań.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe