„Zniknęły zszywacze i taśma klejąca” Google wprowadza oszczędności

Dyrektor finansowa Google Ruth Porat poinformowała w mailu napisanym do pracowników, że firma w najbliższym czasie dokona cięć w usługach i udogodnieniach dla pracowników – podaje we wtorek amerykański dziennik The Wall Street Journal.
Googleplex – siedziba przedsiębiorstwa „Zniknęły zszywacze i taśma klejąca” Google wprowadza oszczędności
Googleplex – siedziba przedsiębiorstwa / Wikipedia – The Pancake of Heaven!/ CC BY-SA 4.0

Jak czytamy, pracownicy firmy zostali poinformowali, że jeden z głównych celów koncernu na ten rok jest trwałe obniżenie kosztów generowanych przez firmę dzięki „poprawie szybkości i wydajności pracy”. Ruth Porat podkreśliła, że „oszczędności i efektywność są kluczowe dla utrzymania konkurencyjnej pozycji Google'a”.

Chromebooki zamiast MacBooków

Jedną z zaproponowanych inicjatyw jest zmniejszenie częstotliwości wymiany służbowych urządzeń przez pracowników. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez dyrektor finansową, pracownicy nie będą już wymieniać swoich laptopów, komputerów stacjonarnych i monitorów tak często, jak dotychczas. Zmieni się również polityka wydawania sprzętu pracownikom niepełniącym funkcji inżynierskich – zamiast droższych MacBooków, koncern będzie udostępniał Chromebooki. W przypadku smartfonów pracownikom będą oferowane przede wszystkim urządzenia, które firma już ma na stanie, a urządzenia kosztujące ponad tysiąc dolarów będą wymagać zatwierdzenia przez osoby na stanowisku dyrektorskim lub wyższym.

Ponadto Google chce ma na uwadze hybrydowy system pracy. Zmienią się niektóre zasady dotyczące posiłków, zajęć fitness, masażu i transportu, które dotychczas były dostosowane do pięciodniowego trybu pracy w biurze, ale które zostaną przystosowane do coraz częstszej pracy zdalnej. Tym samym niektóre stołówki będą nieczynne w poniedziałki i piątki, a te powierzchnie biur, które są mało wykorzystywane, zostaną zamknięte.

Biurowe akcesoria pod topór

Oprócz ograniczenia wymiany urządzeń służbowych i niektórych udogodnień pracowniczych, Google podjął również kroki w celu oszczędności na biurowych akcesoriach. Ze stanowisk z drukarkami zniknęły zszywacze i taśma klejąca. Poinformowano, że pracownicy, którzy ich potrzebują, mogą je wypożyczyć... na recepcji. 

Jak już publicznie oświadczyliśmy, naszym celem firmy jest osiągnięcie trwałych oszczędności dzięki poprawie szybkości i wydajności pracy. W ramach tego wprowadzamy kilka praktycznych zmian, które pomogą nam pozostać odpowiedzialnymi zarządcami naszych zasobów, a jednocześnie nadal oferować wiodące w branży korzyści, korzyści i udogodnienia

– skomentował rzecznik Google'a w oświadczeniu dla CNBC.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Szuka go cała Polska. Jest decyzja prokuratury z ostatniej chwili
Szuka go cała Polska. Jest decyzja prokuratury

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie zawiesiła śledztwo przeciwko 54-letniemu Jackowi Jaworkowi, podejrzanemu o zabójstwo brata, bratowej i 17-letniego bratanka niespełna dwa lata temu we wsi Borowce k. Częstochowy. Poszukiwania podejrzanego są kontynuowane – podał w czwartek rzecznik prokuratury Tomasz Ozimek.

Problemy zdrowotne Łukaszenki. „Konieczna jest pilna interwencja chirurgiczna” z ostatniej chwili
Problemy zdrowotne Łukaszenki. „Konieczna jest pilna interwencja chirurgiczna”

Białoruski opozycjonista Paweł Łatuszka ujawnił informacje dotyczące problemów zdrowotnych Aleksandra Łukaszenki. Z jego słów wynika, że białoruski dyktator wkrótce może przejść zabieg chirurgiczny.

z ostatniej chwili
Skandal w Pałacu Buckingham. Król Karol III upokorzył syna na oczach całego świata

O Pałacu Buckingham i rodzinie królewskiej znowu głośno. Tym razem za sprawą decyzji króla Karola III. Okazuje się, że książę Harry w przyszłym tygodniu pojawi się w Wielkiej Brytanii. Tymczasem, jak informuje brytyjski dziennik „Telegraph”, Karol zdecydował, że właśnie w tym samym czasie uda się na samotne wakacje.

Niepokojące informacje z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat z ostatniej chwili
Niepokojące informacje z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

80 cudzoziemców próbowało w środę dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski, byli to m.in. obywatele Indii i Nepalu; 14 z tych osób na widok polskich patroli zawróciło na Białoruś – poinformowała Straż Graniczna w mediach społecznościowych.

Atak rakietowy na Kijów. Wśród ofiar dzieci z ostatniej chwili
Atak rakietowy na Kijów. Wśród ofiar dzieci

Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, zginęły, a 14 zostało rannych w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na Kijów, do którego doszło w czwartek nad ranem – poinformowały władze stolicy Ukrainy. W mieście słychać było głośne wybuchy, a na niebie widoczne były zestrzeliwane, płonące pociski.

Dramat Dawida Kubackiego. Pojawiły się nowe informacje z ostatniej chwili
Dramat Dawida Kubackiego. Pojawiły się nowe informacje

Pod koniec sezonu 2022/2023 Dawid Kubacki wycofał się niespodziewanie z zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, a przyczyną decyzji była choroba jego małżonki. Z nowych informacji, jakie pojawiły się w sprawie polskiego skoczka, wynika, że powoli wszystko dobrze się układa.

Sekretarz generalny NATO: Wszyscy członkowie Sojuszu są zgodni, że Ukraina przystąpi do tej organizacji z ostatniej chwili
Sekretarz generalny NATO: Wszyscy członkowie Sojuszu są zgodni, że Ukraina przystąpi do tej organizacji

– Wszystkie kraje członkowskie Sojuszu Północnoatlantyckiego są zgodne, że Ukraina przystąpi do tej organizacji, a Rosja nie dysponuje w tym względzie żadnym prawem weta – oznajmił w czwartek rano sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, uczestniczący w nieformalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw Sojuszu w stolicy Norwegii Oslo.

Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik z ostatniej chwili
Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik

Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na ponad 40-proc. poparcie – wynika z wewnętrznego sondaż przeprowadzonego przez PiS, do którego dotarła Interia.

Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE z ostatniej chwili
Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE

„W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć m.in. kwestię reformy UE. To jednomyślność vs większość kwalifikowana; Polska jednoznacznie uważa, że jednomyślność jest zaworem bezpieczeństwa, który chroni przed dominacją większych państw” – poinformował premier Mateusz Morawiecki w środę.

Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy” z ostatniej chwili
Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy”

– Powołanie komisji do zbadania rosyjskiej ingerencji w bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007–2022 budzi poważne obawy co do zgodności z prawem unijnym – oświadczył w czwartek podczas debaty w Parlamencie Europejskim komisarz UE ds. sprawiedliwości Didier Reynders.

Emerytury
Stażowe