Zaskakujące doniesienia z Pałacu Buckingham. Meghan Markle wysłała do króla Karola list

Wiadomo już oficjalnie, że synowa króla Karola III, Meghan Markle, nie pojawi się 6 maja w Opactwie Westminsterskim na koronacji króla. Jak donosi serwis Page Six, kilka tygodni po ujawnieniu tej informacji, dziennikarze dotarli do korespondencji, którą Meghan prowadziła z królem Karolem.
Król Karol III | Meghan Markle Zaskakujące doniesienia z Pałacu Buckingham. Meghan Markle wysłała do króla Karola list
Król Karol III | Meghan Markle / Flickr/domena publiczna / Genevieve/CC BY 2.0 /

Tłem do sprawy jest głośny wywiad, jaki Meghan Markle udzieliła u Oprah Winfrey. W rozmowie księżna Sussex zasugerowała, że jeden z najwyżej postawionych członków rodziny królewskiej przejawia uprzedzenia na tle rasistowskim. Jak nieoficjalnie donosiły media, oskarżenia te wywołały prawdziwą wściekłość Pałacu Buckingham, w szczególności księcia Williama, który rozważał nawet na wystąpienie na drogę sądową.

Korespondencja Meghan z królem

Już od kilku tygodni wiadomo, że jedynym Sussexem obecnym na koronacji króla Karola III będzie jego syn, książę Harry. Żona Harry'ego Meghan Markle wraz z dziećmi pozostanie w Kalifornii. Powszechnie wiadomo, że relacje Sussexów z resztą rodziny królewskiej są, delikatnie rzecz ujmując, nie najlepsze, a nieobecność Meghan na historycznym wydarzeniu jest tego dobitnym potwierdzeniem. 

Tymczasem niedługo po poinformowaniu opinii publicznej o nieobecności żony Harry'ego, brytyjscy dziennikarze dotarli do zaskakujących informacji. Okazało się, że kilka lat temu miała miejsce wymiana korespondencji pomiędzy królem Karolem, a właśnie Meghan Markle. List napisała księżna Sussex, która podjęła w nim temat "nieświadomego uprzedzenia rasowego" przyszłego króla. Do wymiany korespondencji miało dojść po wywiadzie Sussexów w programie Oprah Winfrey. Właśnie wtedy Meghan sugerowała, że jeden z najwyżej postawionych mieszkańców Pałacu Buckingham pozwalał sobie na spekulacje dot. koloru skóry jej nienarodzonego syna.

To Karol zakwestionował odcień skóry Archiego, ale nigdy nie zostało to udowodnione

– informuje Christopher Andersen w swojej książce. Źródło Page Six przekonuje jednak, że Meghan zostawiła ten temat już dawno za sobą, a wyżej opisana sytuacja "nie ma nic wspólnego z jej decyzją o nieuczestniczeniu koronacji".


 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Xavi szczerze o Robercie Lewandowskim. Padły mocne słowa z ostatniej chwili
Xavi szczerze o Robercie Lewandowskim. Padły mocne słowa

Xavi podsumował sezon w wykonaniu FC Barcelony. Na pomeczowej konferencji prasowej padły mocne słowa o polskim napastniku.

„Financial Times”: Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa z ostatniej chwili
„Financial Times”: Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa

„Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa i NATO na szczycie w Wilnie powinno uzgodnić konkretny harmonogram jej wejścia do sojuszu po zakończeniu wojny” – pisze w poniedziałek w komentarzu redakcyjnym brytyjski dziennik „Financial Times”.

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego French Open z ostatniej chwili
Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego French Open

Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. W poniedziałkowym meczu 1/8 finału skreczowała jej rywalka Ukrainka Łesia Curenko przy stanie 5:1 dla Polki w pierwszym secie.

Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III podjął zaskakującą decyzję z ostatniej chwili
Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III podjął zaskakującą decyzję

Wokół Pałacu Buckingham znowu zawrzało. Brytyjski „The Guardian” informuje, że król Karol III podjął zaskakującą decyzję. Okazuje się, że monarcha zdecydował o zaprzestaniu utrzymywania rezydencji w Llwynywermod. Jak czytamy, kompleks jest zbyt kosztowny i znacznie obciąża królewski budżet.

Szynkowski vel Sęk: Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna z ostatniej chwili
Szynkowski vel Sęk: Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna

– Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna – powiedział minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk, odnosząc się do wyroku Trybunału, który uznał, że reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości narusza prawo unijne. – Nie znajdują się w nim tezy, które sprawiałyby, że musielibyśmy myśleć o nowelizacji ustawowej – dodał.

Afera przed Opolem. Zapłakana Doda mówi, jak potraktował ją reżyser. TVP publikuje oświadczenie z ostatniej chwili
Afera przed Opolem. Zapłakana Doda mówi, jak potraktował ją reżyser. TVP publikuje oświadczenie

Doda przygotowuje się do występu w Opolu. Na swoim Instagramie roztrzęsiona, ze łzami w oczach opowiedziała, co wydarzyło się podczas pracy na planie.

„Ja będę, a ty?” Wizerunkiem sędziego Tulei reklamowano marsz 4 czerwca. Ten twierdzi, że nie był. Kto kłamie? z ostatniej chwili
„Ja będę, a ty?” Wizerunkiem sędziego Tulei reklamowano marsz 4 czerwca. Ten twierdzi, że nie był. Kto kłamie?

– Sędziowie, którzy idą w upolitycznionym marszu, łamią przepisy konstytucji dot. niezależności sądów i niezawisłości sędziów – ocenił Jacek Ozdoba (Suwerenna Polska). Sędzia Michał Laskowski powiedział PAP, że wziął udział w marszu jako zwykły obywatel, protestując przeciwko zmianom w sądownictwie. Konstytucja mówi wyraźnie, że sędziowie powinni unikać działań mogących podawać w wątpliwość ich bezstronność.

Ziobro: Orzeczenia TSUE – niewiarygodne. Wyrok nie był pisany przez sędziów, tylko polityków z ostatniej chwili
Ziobro: Orzeczenia TSUE – niewiarygodne. Wyrok nie był pisany przez sędziów, tylko polityków

– Poniedziałkowy wyrok TSUE nie był pisany przez sędziów, tylko przez polityków, bo stanowi on jawne pogwałcenie europejskich traktatów – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Ocenił, że orzeczeń TSUE nie można uważać za wiarygodne, bo główny sąd europejski jest skorumpowany.

Beata Szydło: Tą sprawą TSUE w ogóle nie powinien się zajmować z ostatniej chwili
Beata Szydło: Tą sprawą TSUE w ogóle nie powinien się zajmować

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ogłosił w poniedziałek, że reforma wymiaru sprawiedliwości z grudnia 2019 roku nie jest zgodna z prawem UE. Orzeczenie to wywołało wiele kontrowersji. Skomentowała je była premier Beata Szydło, która nie przebierała w słowach.

„Idziemy po swoje”. Adwokat od „trumny na kółkach” na „marszu 4 czerwca” z ostatniej chwili
„Idziemy po swoje”. Adwokat od „trumny na kółkach” na „marszu 4 czerwca”

Podczas wczorajszego marszu organizowanego przez Platformę Obywatelską obecny był znany łódzki adwokat Paweł K., którego słowa „trumna na kółkach” wywołały oburzenie w całej Polsce.

Emerytury
Stażowe