Awantura w programie na żywo. Wzburzony polityk PSL opuścił program

Na antenie Telewizji Republika podczas programu „W Punkt” doszło do ostrej wymiany zdań. Podczas rozmowy o nadchodzących wyborach wzburzony polityk PSL opuścił program.
program
program "W Punkt" / zrzut ekranu z Telewizji Republika

Donald Tusk podczas poniedziałkowego spotkania z wyborcami w Krakowie apelował o to, by waloryzacja 500 plus obowiązywała przed wyborami, od 1 czerwca, i o to, by podnieść kwotę wolną od podatku do 60 tys. zł.

CZYTAJ WIĘCEJ: Donald Tusk chce „sprawdzić” Jarosława Kaczyńskiego: „Uchwalmy waloryzację 500+ na 1 czerwca

Wzburzony polityk PSL opuścił program

Temat został poruszony na antenie Telewizji Republika.

W programie polityk PSL Jarosław Rzepa początkowo nie chciał odnieść się bezpośrednio ani do propozycji PiS, ani do akcji „sprawdzam” wymyślonej przez Tuska.

Jesteśmy już w trakcie kampanii wyborczej. Nie jest ona oficjalna, ale widać, że emocje już bardzo urosły. Każda partia może przedstawiać swoje propozycje programowe. Ważne, aby przedstawić tutaj źródła finansowania, a nie tylko obiecywać. Co będzie, jak spadnie inflacja i nie będziecie mieć tych dodatkowych pieniędzy z VAT?

– spytał Rzepa obecnego również podczas programu Piotra Kaletę z PiS.

PSL ma program. Zaproponowaliśmy głośno już kilka rzeczy

– przekonywał w trakcie rozmowy polityk PSL.

Po tych słowach polityk PiS-u zaczął się śmiać, a Rzepa stwierdził, że należy skończyć już program. Jego słowa spotkały się z szybką reakcją prowadzącej rozmowę, która zaznaczyła, że to ona decyduje o ewentualnym końcu programu, a nie zaproszeni goście.

W rozmowie poruszono również zapowiedź lidera PSL, który mówił, że jednym z punktów „programu” jest „usprawnienie” programu 500 plus. Według tego pomysłu waloryzację, czyli dodatkowe 300 zł, miałyby otrzymywać osoby, które pracują.

Kosiniak-Kamysz wypowiedział się jednoznacznie. Osoby, które nie pracują, będą otrzymywały dotychczasowy wymiar świadczenia 500 zł, natomiast ci, którzy pracują, dają dobry przykład, będą mieli bonus. Praca musi się opłacać i być przykładem

– mówił Rzepa.

Po czym został zapytany o poszczególne przypadki sytuacji w polskich rodzinach.

Od samego początku, kiedy mówiliśmy o pewnych modyfikacjach programu 500 plus, zawsze podkreślaliśmy, że praca jest tu niezwykle ważnym elementem. W tym wypadku jasno deklaruję – wystarczy, że jedno z członków rodziny będzie pracowało i wtedy będzie to 800 złotych

– powiedział.

Oni są i śmieszni, i groźni. Przecież te wasze rozwiązania nie przyczynią się do wzrostu dzietności. Za waszych rządów inflacja wynosiła 19%. Teraz jest znacznie niższa

– odpowiedział na te słowa Kaleta z PiS.

Po tych słowach Jarosław Rzepa postanowił się rozłączyć i opuścić program.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Iustitia ujawnia jak będzie tworzyć listy proskrypcyjne niewygodnych dla kasty sędziów z ostatniej chwili
"Iustitia" ujawnia jak będzie tworzyć "listy proskrypcyjne" niewygodnych dla "kasty" sędziów

Stowarzyszenie sędziów "Iustitia" uznawane za organizację skupiającą tzw. "nadzwyczajną kastę" pracuje nad projektem zmian w sądownictwie powszechnym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Spięcie Kaczyńskiego z reporterem TVN24. Stacja grozi krokami prawnymi z ostatniej chwili
Spięcie Kaczyńskiego z reporterem TVN24. Stacja grozi "krokami prawnymi"

W trakcie konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego i szefa MON Mariusza Błaszczaka w Kopczanach doszło do spięcia prezesa PiS z dziennikarzem TVN24.

Serbia: Nie przygotowujemy się do interwencji w Kosowie z ostatniej chwili
Serbia: Nie przygotowujemy się do interwencji w Kosowie

Serbia nie przygotowuje się do interwencji w Kosowie, ale jesteśmy gotowi na każdy scenariusz - powiedział w sobotę serbski minister spraw zagranicznych Ivica Daczić, komentując utrzymywanie stanu najwyższej gotowości wojska z powodu kolejnych napięć za południową granicą kraju.

Mularczyk: Wysłałem listy do posłów Bundestagu, aby poinformować ich o polskich stratach wojennych z ostatniej chwili
Mularczyk: Wysłałem listy do posłów Bundestagu, aby poinformować ich o polskich stratach wojennych

Wysłałem listy do wszystkich posłów Bundestagu wraz z raportem o stratach wojennych poniesionych przez Polskę w czasie II wojny światowej; liczę, że wywoła to dyskusję w Bundestagu i doprowadzi do zmiany stanowiska rządu Niemiec ws. odszkodowań dla Polski - powiedział PAP wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk.

W niemieckich szkołach szerzy się antysemityzm z ostatniej chwili
W niemieckich szkołach szerzy się antysemityzm

Niemiecki komisarz rządu federalnego ds. antysemityzmu Felix Klein ostrzega przed rosnącą nienawiścią do Żydów w niemieckich szkołach.

Co z sankcjami dla Rosjan? Niemcy zabrali głos z ostatniej chwili
Co z sankcjami dla Rosjan? Niemcy zabrali głos

W drugim roku rosyjskiej wojny napastniczej przeciwko Ukrainie większość Niemców nadal popiera zachodnie sankcje nałożone na Rosję - wynika z nowego badania zleconego przez Instytut Gospodarki Niemieckiej (IW). Z rezultatami ankiety zapoznał się portal tygodnika "Der Spiegel".

Przedstawiciel Kremla. Spięcie między Kaczyńskim a reporterem TVN24 z ostatniej chwili
"Przedstawiciel Kremla". Spięcie między Kaczyńskim a reporterem TVN24

W trakcie konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego i szefa MON Mariusza Błaszczaka w Kopczanach doszło do spięcia prezesa PiS z dziennikarzem TVN.

Musimy wybrać kogoś innego niż Putin. Zaskakujące słowa w rosyjskiej telewizji [VIDEO] z ostatniej chwili
"Musimy wybrać kogoś innego niż Putin". Zaskakujące słowa w rosyjskiej telewizji [VIDEO]

Ukraiński polityk Anton Geraszczenko za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował nagranie przedstawiające fragment programu z rosyjskiej telewizji.

New York Times: Na czołgach Abrams ćwiczy w Niemczech pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich z ostatniej chwili
"New York Times": Na czołgach Abrams ćwiczy w Niemczech pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich

Pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich szkoli się w Niemczech z obsługi amerykańskich czołgów M1 Abrams - poinformował w sobotę dziennik "New York Times" powołując się na komunikat Pentagonu. Grupa ta liczy około 400 wojskowych.

Rosja podała Ukrainie warunki zakończenia wojny. Szybka odpowiedź z Kijowa z ostatniej chwili
Rosja podała Ukrainie warunki zakończenia wojny. Szybka odpowiedź z Kijowa

Wiceszef MSZ Rosji w rozmowie z agencją TASS postawił Ukrainie warunki zakończenia wojny. Rosjanie wymagają od władz z Kijowa między innymi odmowy przystąpienia do NATO i Unii Europejskiej.

Emerytury
Stażowe