Lewandowski nie kryje zdziwienia. „Dowiedziałem się o tym z Niemiec”

Już niebawem reprezentacja Polski zagra towarzyski mecz z Niemcami. – Ja o tym meczu dowiedziałem się od osób z Niemiec. Dopiero później ze związku usłyszałem o tym spotkaniu – przyznał kapitan Biało-Czerwonych Robert Lewandowski.
Robert Lewandowski Lewandowski nie kryje zdziwienia. „Dowiedziałem się o tym z Niemiec”
Robert Lewandowski / fot. YouTube

16 czerwca piłkarska reprezentacja Polski zagra towarzyski mecz z Niemcami. Rywale będą gospodarzami mistrzostw Europy w 2024 roku, więc nie muszą grać w eliminacjach do tego turnieju. Natomiast kadrę Fernando Santosa czeka 20 czerwca kwalifikacyjny mecz na wyjeździe z Mołdawią.

Selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos nie był do końca zadowolony z faktu, że PZPN zakontraktował mecz z Niemcami przed kwalifikacyjnym spotkaniem z Mołdawią.

– Bardzo dobrze zdaję sobie sprawę z tego, jakie są relacje Polski z Niemcami: historyczne, kulturalne, polityczne… Dlatego wiem, jaka jest waga tego meczu dla Polaków, i to szanuję. Ale jak już mówiłem w wywiadzie telewizyjnym [w TVP Sport – przyp. red.], mecz był planowany w momencie, kiedy mnie tu jeszcze nie było. To była decyzja federacji, którą respektuję w stu procentach. Ale gdybym w okresie planowania już był w Polsce i zostałbym zapytany, czy spotkanie z Niemcami w tym terminie mi odpowiada, powiedziałbym, że nie. Niemniej jednak razem z drużyną przygotujemy się do tego meczu jak najlepiej i będziemy chcieli dostarczyć kibicom jak najwięcej pozytywnych emocji – przyznał portugalski szkoleniowiec.

Lewandowski komentuje

Do całej sprawy w rozmowie z Piotrem Koźmińskim z WP Sportowe Fakty kapitan Biało-Czerwonych Robert Lewandowski zaznaczył, że o tym, że 16 czerwca Polska zmierzy się z zachodnim sąsiadem, dowiedział się… z samych Niemiec.

– Dopiero później ze związku usłyszałem o tym spotkaniu. Myślę, że tu trener Santos wie najlepiej, co potrzeba tej reprezentacji – dodał.

Zapytany o słowa Fernando Santosa, przyznał: „pytanie, jak komunikacyjnie zostało to rozwiązane”.

– Pod tym względem nie jest rewelacyjnie i pewnie stąd te różne nieporozumienia. Myślę, że trenerowi można tu zaufać. On wie, co tej reprezentacji potrzeba. Miał już kilka treningów… Dostaliśmy mocny, zimny prysznic z Czechami. Potem była wygrana z Albanią, ale przecież też nie w rewelacyjnym stylu. Te kilka treningów by się przydało, mecz z Mołdawią na pewno nie będzie łatwy. Choć to od nas zależy, jak będzie wyglądał. Nie wiem, jak to wyglądało, ale jeśli coś mówi, to myślę, że ma rację – podkreślił.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Szuka go cała Polska. Jest decyzja prokuratury z ostatniej chwili
Szuka go cała Polska. Jest decyzja prokuratury

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie zawiesiła śledztwo przeciwko 54-letniemu Jackowi Jaworkowi, podejrzanemu o zabójstwo brata, bratowej i 17-letniego bratanka niespełna dwa lata temu we wsi Borowce k. Częstochowy. Poszukiwania podejrzanego są kontynuowane - podał w czwartek rzecznik prokuratury Tomasz Ozimek.

Problemy zdrowotne Łukaszenki. Konieczna jest pilna interwencja chirurgiczna z ostatniej chwili
Problemy zdrowotne Łukaszenki. "Konieczna jest pilna interwencja chirurgiczna"

Białoruski opozycjonista Paweł Łatuszka ujawnił informacje dotyczące problemów zdrowotnych Aleksandra Łukaszenki. Z jego słów wynika, że białoruski dyktator wkrótce może przejść zabieg chirurgiczny.

z ostatniej chwili
Skandal w Pałacu Buckingham. Król Karol III upokorzył syna na oczach całego świata

O Pałacu Buckingham i rodzinie królewskiej znowu głośno. Tym razem za sprawą decyzji króla Karola III. Okazuje się, że książę Harry w przyszłym tygodniu pojawi się w Wielkiej Brytanii. Tymczasem jak informuje brytyjski dziennik "Telegraph" Karol zdecydował, że właśnie w tym samym czasie uda się na samotne wakacje.

Niepokojące informacje z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat z ostatniej chwili
Niepokojące informacje z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

80 cudzoziemców próbowało w środę dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski, byli to m.in. obywatele Indii i Nepalu; 14 z tych osób na widok polskich patroli zawróciło na Białoruś – poinformowała Straż Graniczna w mediach społecznościowych.

Atak rakietowy na Kijów. Wśród ofiar dzieci z ostatniej chwili
Atak rakietowy na Kijów. Wśród ofiar dzieci

Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, zginęły, a 14 zostało rannych w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na Kijów, do którego doszło w czwartek nad ranem – poinformowały władze stolicy Ukrainy. W mieście słychać było głośne wybuchy, a na niebie widoczne były zestrzeliwane, płonące pociski.

Dramat Dawida Kubackiego. Pojawiły się nowe informacje z ostatniej chwili
Dramat Dawida Kubackiego. Pojawiły się nowe informacje

Pod koniec sezonu 2022/2023 Dawid Kubacki wycofał się niespodziewanie z zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, a przyczyną decyzji była choroba jego małżonki. Z nowych informacji, jakie pojawiły się w sprawie polskiego skoczka, wynika, że powoli wszystko dobrze się układa.

Sekretarz generalny NATO: Wszyscy członkowie Sojuszu są zgodni, że Ukraina przystąpi do tej organizacji z ostatniej chwili
Sekretarz generalny NATO: Wszyscy członkowie Sojuszu są zgodni, że Ukraina przystąpi do tej organizacji

– Wszystkie kraje członkowskie Sojuszu Północnoatlantyckiego są zgodne, że Ukraina przystąpi do tej organizacji, a Rosja nie dysponuje w tym względzie żadnym prawem weta – oznajmił w czwartek rano sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, uczestniczący w nieformalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw Sojuszu w stolicy Norwegii Oslo.

Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik z ostatniej chwili
Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik

Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na ponad 40-proc. poparcie – wynika z wewnętrznego sondaż przeprowadzonego przez PiS, do którego dotarła Interia.

Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE z ostatniej chwili
Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE

„W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć m.in. kwestię reformy UE. To jednomyślność vs większość kwalifikowana; Polska jednoznacznie uważa, że jednomyślność jest zaworem bezpieczeństwa, który chroni przed dominacją większych państw” – poinformował premier Mateusz Morawiecki w środę.

Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy” z ostatniej chwili
Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy”

– Powołanie komisji do zbadania rosyjskiej ingerencji w bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007–2022 budzi poważne obawy co do zgodności z prawem unijnym – oświadczył w czwartek podczas debaty w Parlamencie Europejskim komisarz UE ds. sprawiedliwości Didier Reynders.

Emerytury
Stażowe