Wyborcza opublikowała artykuł o Giertychu. Potem usunęła, ale w internecie nic nie ginie

Roman Giertych - adwokat opozycji, już nawet według Gazety Wyborczej okazuje się "gorącym kartoflem", którego przedwyborczy los, pomimo daleko idących politycznych ambicji, okazuje się mocno niepewny.
Roman Giertych Wyborcza opublikowała artykuł o Giertychu. Potem usunęła, ale w internecie nic nie ginie
Roman Giertych / Wikipedia CC BY-SA 2,0 Sejm RP

Internetowa wersja poznańskiego dodatku Wyborczej opublikowała artykuł na temat Romana Giertycha. Jednak artykuł po jakimś czasie... zniknął. Główną tezę artykułu można jednak wyczytać z tweeta młodego dziennikarza Gazety Wyborczej Jakuba Wencla.

- Pakt senacki nie dla Romana Giertycha. Opozycja nie chce byłego wicepremiera. Giertych chciał wystartować do Senatu z poparciem partii opozycyjnych. "Problem w tym, że wszyscy się na niego zgadzali, ale nikt nie chciał go zgłosić".

- czytamy.

 

Komentarze

Internauci żywo komentowali artykuł Wyborczej na temat kontrowersyjnego adwokata, również po tym jak artykuł został usunięty. W ich tweetach zwraca uwagę duża ilość emotikonek i gifów ze "śmiechem".

- Chciał powtórzyć numer na Grodzkiego, Kwiatkowskiego czy Gawłowskiego, schować się za immunitetem przed wymiarem sprawiedliwości

- To by było bardzo mądre z ich strony. Najpierw oddali całą swoją nieoficjalną propagandę w ręce jednej z najbardziej fałszywych i podłych kreatur, jakie się wokół nich kręcą, a teraz chcą stawać między kreaturą, a jej upragnionym immunitetem.

- Może niech go zgłosi lewica, tak dla jajec....

- No paaanie, tak to wy reżimu kaczystowskiego nie obalicie...

- Gość niebezpiecznie blisko zbliża się do Maxa Kolonko. Odleciał...

- O, znowu zniknięty artykuł z Gazety Wyborczej.

 

Roman Giertych

W ostatnim czasie Roman Giertych zwany również "adwokatem opozycji", znany jest z fantastycznych teorii politycznych. Część komentatorów twierdzi, że szkodzi opozycji. Obecnie Giertych ukrywa się przed polskim wymiarem sprawiedliwości za granicą.

Roman Giertych, według nieoficjalnych informacji, był rozpatrywany jako kandydat na Prokuratora Generalnego, po ewentualnie wygranych przez opozycję wyborach


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tomasz Lis przeprasza. Ale... z ostatniej chwili
Tomasz Lis przeprasza. Ale...

- Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora - co prawdopodobnie było reakcją na podpisanie przez Prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

Zełenski gotowy na spotkanie z Putinem? Prezydent Ukrainy zabiera głos z ostatniej chwili
Zełenski gotowy na spotkanie z Putinem? Prezydent Ukrainy zabiera głos

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w rozmowie z koreańskimi mediami poruszył kwestię ewentualnego spotkania z Władimirem Putinem. Zaznaczył, że może to nastąpić dopiero po wycofaniu wojsk rosyjskich z Ukrainy.

Rzecznik MSZ zawieszony w obowiązkach z ostatniej chwili
"Rzecznik MSZ zawieszony w obowiązkach"

Rzecznik MSZ Łukasz Jasina został zawieszony w obowiązkach i jest na bezterminowym urlopie, z którego zapewne nie powróci na stanowisko - dowiedział się nieoficjalnie dziennikarz RMF FM.

Szokujący wpis Tomasz Lisa. Jest reakcja wiceszefa MSWiA z ostatniej chwili
Szokujący wpis Tomasz Lisa. Jest reakcja wiceszefa MSWiA

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda poinformował, że zdecydował o podpisaniu ustawy o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022, oraz że skieruje ją w trybie następczym do Trybunału Konstytucyjnego. Sprawa najwyraźniej wyjątkowo oburzyła byłego naczelnego tygodnika „Newsweeka”, Tomasza Lisa, który w swoim szokującym wpisie przekroczył kolejną granicę. Jest reakcja wiceszefa MSWiA.

Koniec kariery Roberta Lewandowskiego w kadrze? Jest reakcja Fernando Santosa z ostatniej chwili
Koniec kariery Roberta Lewandowskiego w kadrze? Jest reakcja Fernando Santosa

Koniec Roberta Lewandowskiego w reprezentacji Polski może nadejść szybciej, niż spodziewali się tego kibice? Do słów kapitana reprezentacji Polski odniósł się selekcjoner Fernando Santos.

Wiceszef MSWiA po spotkaniu z szefową MSW Niemiec: Musimy chronić strefę Schengen z ostatniej chwili
Wiceszef MSWiA po spotkaniu z szefową MSW Niemiec: Musimy chronić strefę Schengen

Musimy chronić strefę Schengen; to cel, który chce zdestabilizować zarówno Władimir Putin, jak i Alaksandr Łukaszenka - powiedział we wtorek w Świecku wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki po spotkaniu z szefową niemieckiego MSW Nancy Faeser.

Kojarzony z kastą sędzia Michał Laskowski wybiera się na marsz 4 czerwca. Jak to się ma do konstytucyjnego zakazu? z ostatniej chwili
Kojarzony z "kastą" sędzia Michał Laskowski wybiera się na "marsz 4 czerwca". Jak to się ma do konstytucyjnego zakazu?

- Jako obywatel ja się na ten marsz wybieram, bo już nie wiem jak miałbym inaczej protestować - powiedział w RMF sędzia Michał Laskowski, obecnie szef Izby Karnej Sądu Najwyższego, wcześniej rzecznik SN za czasów prezesury Małgorzaty Gersdorf.

Media: Jeden z dronów spadł pod Moskwą niedaleko rezydencji Putina z ostatniej chwili
Media: Jeden z dronów spadł pod Moskwą niedaleko rezydencji Putina

Jeden z dronów, które pojawiły się w obwodzie moskiewskim, został strącony niedaleko rezydencji Władimira Putina w Nowo-Ogariowie pod Moskwą - podała we wtorek agencja Ukrinform, powołując się na doniesienia z Rosji.

Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Są ofiary śmiertelne Wiadomości
Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Są ofiary śmiertelne

Kierowca i dwoje pasażerów, w tym dziecko, zginęli w wyniku zderzenia toyoty, którą jechali, z samochodem ciężarowym na obwodnicy Słupska – poinformował we wtorek oficer prasowy KMP w Słupsku mł. asp. Jakub Bagiński. Droga jest zablokowana.

Incydent na polsko-białoruskim przejściu granicznym. Samochód sforsował granicę. Kierowcę zatrzymano z ostatniej chwili
Incydent na polsko-białoruskim przejściu granicznym. Samochód sforsował granicę. Kierowcę zatrzymano

Na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Terespolu doszło do incydentu. Samochód marki BMW nielegalnie sforsował granicę.

Emerytury
Stażowe