Kukiz uderza w Tuska. Przypomniał mu sprawę sprzed lat

15 października Polacy będą mogli wybrać nowych przedstawicieli w krajowym parlamencie i dodatkowo wziąć udział w ogólnokrajowym referendum. W tym tygodniu na jego temat wypowiedział się Donald Tusk, który w trakcie Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej w Warszawie stwierdził, że je "unieważnia".
– Uroczyście przed wami unieważniam to referendum, które PiS chce zorganizować 15 października wraz z wyborami do Sejmu i Senatu
- oświadczył.
Kukiz odpowiada Tuskowi
— Donald Tusk ma jakąś obsesję na punkcie „unieważniania referendów”. W 2005 r. zebrał ponad 750 tys. podpisów pod SWOIM referendum w sprawie 4xTAK. A po ich zebraniu owe podpisy … zmielono w sejmowych niszczarkach, do referendum nie doszło i tym samym Tusk unieważnił sam siebie - przypomniał Kukiz.
Paweł Kukiz przypomniał o sytuacji z 2004 roku, kiedy to politycy Platformy Obywatelskiej zbierali podpisy pod postulatem zorganizowania ogónokrajowego referendum, które miało dotyczyć zmian ustrojowych. Formacja Donalda Tuska chciała wtedy doprowadzić do zmniejszenia liczby posłów o połowę, zlikwidować Senat, znieść immunitet parlamentarny oraz wprowadzić ordynację większościową.
Donald Tusk ma jakąś obsesję na punkcie „unieważniania referendów”. W 2005 r. zebrał ponad 750 tys. podpisów pod SWOIM referendum w sprawie 4xTAK. A po ich zebraniu owe podpisy … zmielono w sejmowych niszczarkach, do referendum nie doszło i tym samym Tusk unieważnił sam siebie😎 pic.twitter.com/2FCoKSEGHP
— Paweł Kukiz (@pkukiz) August 19, 2023