ROR – co to takiego i gdzie znaleźć najlepszy?

Wśród usług bankowych znajdują się m.in. karty kredytowe, pożyczki gotówkowe czy ROR-y. Wszystkie dotyczą zarządzania pieniędzmi i wiążą się z odrębnymi zasadami użytkowania. Gdzie szukać najlepszych opcji dla siebie i dlaczego warto mieć swój ROR?
Mężczyzna z kartą płatniczą ROR – co to takiego i gdzie znaleźć najlepszy?
Mężczyzna z kartą płatniczą / grafika: freepik.com

Artykuł Sponsorowany

Co to jest ROR?

ROR to skrót od rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, czyli krótko mówiąc, konta w banku. Jest to usługa oferowana przez wszystkie placówki finansowe i polega na gromadzeniu środków klientów, a także dawaniu im dostępu do dowolnego zarządzania pieniędzmi.

 

Każdy rachunek ma swój indywidualny numer, który pozwala m.in. na dokonywanie przelewów do innych czy przyjmowanie płatności. Konta dzielą się na osobiste i firmowe, a dodatkowo wyróżnia się specjalne oferty dla młodych lub dzieci. Samodzielnie ROR może uruchomić każda osoba pełnoletnia, zdolna do czynności prawnych. Młodsi potrzebują zgody rodziców lub opiekunów.

 

Po założeniu rachunku otrzymuje się kartę płatniczą, którą wykonuje się płatności bezgotówkowe w sklepach stacjonarnych i online, a także wszystkich punktach usługowych z terminalem. Dzięki niej da się też wypłacać gotówkę z bankomatów.

 

Współczesne technologie pozwalają właścicielom kont na korzystanie z bankowości mobilnej i internetowej. Dostęp do historii transakcji i funkcji rachunku otrzymuje się za pośrednictwem przeglądarki oraz aplikacji na smartfony. W ten sposób można szybko płacić za zakupy w sieci czy rozliczać się ze znajomymi przelewem na telefon np. po wspólnym wyjściu do kina.

Gdzie znaleźć najlepsze konto w banku?

Aby ułatwić podjęcie decyzji o wyborze banku, w jakim założy się konto, powstało specjalne internetowe zestawienie ofert. Bankier SMART to ranking ROR z możliwością korzystania z karty kredytowej i płatniczej. Składa się z ułożonych w kolejności od najlepszej opcji bankowych, które placówki aktualnie proponują swoim nowym klientom.

 

Analitycy przygotowali system w taki sposób, że gromadzi on kluczowe aspekty wszystkich rachunków. Skupiają się one na opłatach związanych z prowadzeniem ROR-u, dysponowaniem kartą czy korzystaniem z bankomatów. Przeważnie kwoty te znajdują się w pewnych pułapach, co świadczy o tym, że da się je zniwelować.

 

Aby dowiedzieć się, jak usunąć opłaty za poszczególne działania na koncie, wystarczy kliknąć przyciskiem myszy małe znaki zapytania przy poszczególnych kwotach. Tam znajdują się warunki schodzenia z dodatkowych cen, które zwykle dotyczą bardzo prostych aktywności np. regularnego płacenia zbliżeniowo kartą.

 

Każda oferta jest połączona ze stroną internetową konkretnego banku, więc po kliknięciu „Dalej” przechodzi się na witrynę, na której można rozpocząć proces wnioskowania o ROR. System cechuje się prostotą użytkowania i intuicyjnością, a co najważniejsze – stanowi doskonały sposób na zaoszczędzenie czasu i szybkie wyszukanie propozycji dopasowanej do potrzeb klienta.

Bonus za założenie ROR-u – jak go zdobyć?

Przy niektórych ofertach w zestawieniu Bankier SMART znajduje się informacja o bonusie. Pod tym hasłem widnieje kwota, która zwykle opiewa na kilkaset złotych. To suma, jaką nowy klient może uzyskać od banku po założeniu ROR-u osobistego. Każda instytucja proponuje inne kwoty i odrębne zasady ich otrzymywania.

 

Czasami bonusy mają formę cashbacku np. za płacenie kartą u partnerów placówki. Innym razem przyjmują postać gotówki wpływającej na rachunek po spełnieniu warunków promocji. Wśród wymagań do pozyskania środków często spotyka się m.in.:

 

  • uruchomienie konta za pomocą selfie,
  • wykonywanie transakcji przez telefon,
  • aktywne korzystanie z aplikacji mobilnej.

 

Podczas wybierania oferty dla siebie najlepiej zapoznać się z wymaganiami zawartymi w rankingu. Może się okazać, że warunki jakiegoś banku będą dla klienta szczególnie łatwe do spełnienia ze względu na jego charakterystykę korzystania z ROR-u czy potrzeby zakupowe.

 

Takie premie obowiązują nie tylko na kontach osobistych, ale i firmowych. Przedsiębiorcy uruchamiający ROR mogą liczyć na jeszcze większe bonusy, osiągające nawet kilka tysięcy złotych. To miły prezent za dołączenie do grona klientów, a także forma przekonywania do poszczególnych ofert.

Karta kredytowa do rachunku – plusy i minusy

Banki poza uruchomieniem konta osobistego proponują często skorzystanie z karty kredytowej. To narzędzie płatnicze, które wygląda jak zwykła karta, ale nie służy do wydawania własnych środków, lecz limitu wyznaczonego przez instytucję finansową w ramach pożyczki.

 

Użytkowanie karty kredytowej dzieli się na kolejne okresy rozliczeniowe. Po każdym z nich klient ma określony czas na spłacenie zadłużenia bez odsetek, a następnie po upływie tego terminu zaczynają naliczać się opłaty. Plus takiego rozwiązania to szansa na zaciąganie pożyczek bez dodatkowych kosztów.

 

Zaletą jest także zwiększenie swobody finansowej i możliwość kupowania większej ilości rzeczy, co przydaje się np. w czasie remontu czy przygotowań do podróży. Spłacana regularnie karta przyczynia się do budowania pozytywnej historii kredytowej i pomaga w przyszłości w pozyskiwaniu większych pożyczek.

 

Trzeba jednak pamiętać, że do jej otrzymania wymaga się zdolności kredytowej. Należy udowodnić w banku, że będzie się w stanie spłacić zaciągane środki poprzez doręczenie stosownych dokumentów. Zaliczają się do nich m.in. zaświadczenia o dochodach.

 

Minusem karty kredytowej jest także to, że stanowi pewne zagrożenie dla osób mających trudności z kontrolowaniem wydawanych pieniędzy. Klienci ze skłonnością do pochopnych decyzji konsumenckich mogą niekiedy nadmiernie korzystać z otrzymanej możliwości finansowej i kupować zbyt dużo zbędnych rzeczy. Ważne zatem, aby zastanawiać się nad każdą transakcją i umieć zapanować nad wydatkami.

Jak założyć ROR w banku? Krok po kroku

Do założenia ROR-u w banku potrzebny jest dowód osobisty i złożenie wniosku. Wystarczy udać się do wybranej placówki, a następnie potwierdzić swoją tożsamość, uzupełnić wniosek i podpisać umowę. W wersji online zwykle wykorzystuje się takie zatwierdzenie za pomocą selfie lub wideorozmowy. Rachunek staje się aktywny jeszcze tego samego dnia i pozostaje jedynie poczekać na kartę płatniczą, która dociera do użytkownika za pośrednictwem poczty.

 

Artykuł Sponsorowany


 

POLECANE
Wimbledon: Pewne zwycięstwo Igi Świątek z Danielle Collins z ostatniej chwili
Wimbledon: Pewne zwycięstwo Igi Świątek z Danielle Collins

Iga Świątek awansowała do czwartej rundy wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu. Rozstawiona z numerem ósmym tenisistka pewnie pokonała Amerykankę Danielle Collins 6:2, 6:3. Jej kolejną rywalką w Londynie będzie Dunka Clara Tauson.

Komu służycie?. Ostra reakcja Roberta Bąkiewicza na zaskakujący ruch policji z ostatniej chwili
"Komu służycie?". Ostra reakcja Roberta Bąkiewicza na zaskakujący ruch policji

Robert Bąkiewicz ostro skrytykował decyzję policji o wprowadzeniu zakazu lotów dronów przy granicy z Niemcami. Jak twierdzi, ograniczenia uderzają w działania obywatelskie mające na celu kontrolę migracji; zakaz ogłoszono dwa dni po tym, jak Ruch Obrony Granic zakupił własne drony do patrolowania pasa przygranicznego.

Komunikat dla mieszkańców woj. świętokrzyskiego Wiadomości
Komunikat dla mieszkańców woj. świętokrzyskiego

W sobotę uruchomiono wakacyjną, bezpłatną linię autobusową z Kielc na Święty Krzyż. Kursy realizowane będą w każdą sobotę i niedzielę do 28 września. Pasażerom towarzyszyć będzie przewodnik, który opowie o atrakcjach turystycznych regionu i zaprezentuje najciekawsze miejsca na Łysej Górze.

Awaria gazociągu w Gdańsku. Nowe informacje z ostatniej chwili
Awaria gazociągu w Gdańsku. Nowe informacje

Służby zakończyły działania na terenie terminala promowego na półwyspie Westerplatte w Gdańsku, gdzie w południe doszło do uszkodzenia gazociągu z gazem ziemnym. Nikomu nic się nie stało.

Nie czuję lewej nogi. Polska wokalistka bardzo chora Wiadomości
"Nie czuję lewej nogi". Polska wokalistka bardzo chora

Maja Hyży ponownie trafiła do szpitala. Wokalistka przeszła już dziewiątą operację związaną z rzadką chorobą biodra, na którą cierpi od dzieciństwa. Niestety, zabieg nie przebiegł bez komplikacji. W mediach społecznościowych artystka podzieliła się z niepokojącymi informacjami.

Zamknięte popularne kąpieliska. Nowy komunikat GIS z ostatniej chwili
Zamknięte popularne kąpieliska. Nowy komunikat GIS

Upały, brak wiatru i opadów to idealne warunki do pojawienia się sinic w jeziorach i zalewach. Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) poinformował 4 lipca o czasowym zamknięciu trzech kąpielisk śródlądowych z powodu zakwitu tych bakterii. Czerwona flaga oznacza całkowity zakaz kąpieli – nawet chwilowy kontakt z wodą może być niebezpieczny dla zdrowia.

Kryzys w koalicji rządowej. Kosiniak-Kamysz zabiera głos z ostatniej chwili
Kryzys w koalicji rządowej. Kosiniak-Kamysz zabiera głos

Nie boję się o stabilność koalicji; nie boję się o porozumienie naszych czterech formacji - uspokajał w sobotę szef PSL, wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, odnosząc się do informacji o spotkaniu lidera Polski 2050 Szymona Hołowni z politykami PiS.

Ewakuacja pasażerów samolotu na lotnisku na Majorce. Są ranni Wiadomości
Ewakuacja pasażerów samolotu na lotnisku na Majorce. Są ranni

Sześć osób zostało rannych podczas ewakuacji pasażerów samolotu linii Ryanair na lotnisku Palma de Mallorca; wcześniej na pokładzie maszyny włączył się alarm przeciwpożarowy. Port lotniczy funkcjonuje bez zakłóceń.

Harry został wychłostany. Burza w Pałacu Buckingham Wiadomości
"Harry został wychłostany". Burza w Pałacu Buckingham

Meghan Markle znów znalazła się w centrum medialnych doniesień. Tym razem chodzi o jej życie w brytyjskiej rodzinie królewskiej, a dokładniej o trudności z zaakceptowaniem pozycji, jaką zajęła po ślubie z księciem Harrym.

Inwestycja warta miliardy. Polski gigant zdecydował z ostatniej chwili
Inwestycja warta miliardy. Polski gigant zdecydował

KGHM Polska Miedź S.A. wybuduje trzy nowe szyby górnicze na terenie Zagłębia Miedziowego. Zarząd Spółki podjął decyzję o rozpoczęciu prac w zakresie rozpoznania geologiczno-hydrogeologicznego dla projektów: GG-2 "Odra", Retków oraz Gaworzyce.

REKLAMA

ROR – co to takiego i gdzie znaleźć najlepszy?

Wśród usług bankowych znajdują się m.in. karty kredytowe, pożyczki gotówkowe czy ROR-y. Wszystkie dotyczą zarządzania pieniędzmi i wiążą się z odrębnymi zasadami użytkowania. Gdzie szukać najlepszych opcji dla siebie i dlaczego warto mieć swój ROR?
Mężczyzna z kartą płatniczą ROR – co to takiego i gdzie znaleźć najlepszy?
Mężczyzna z kartą płatniczą / grafika: freepik.com

Artykuł Sponsorowany

Co to jest ROR?

ROR to skrót od rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, czyli krótko mówiąc, konta w banku. Jest to usługa oferowana przez wszystkie placówki finansowe i polega na gromadzeniu środków klientów, a także dawaniu im dostępu do dowolnego zarządzania pieniędzmi.

 

Każdy rachunek ma swój indywidualny numer, który pozwala m.in. na dokonywanie przelewów do innych czy przyjmowanie płatności. Konta dzielą się na osobiste i firmowe, a dodatkowo wyróżnia się specjalne oferty dla młodych lub dzieci. Samodzielnie ROR może uruchomić każda osoba pełnoletnia, zdolna do czynności prawnych. Młodsi potrzebują zgody rodziców lub opiekunów.

 

Po założeniu rachunku otrzymuje się kartę płatniczą, którą wykonuje się płatności bezgotówkowe w sklepach stacjonarnych i online, a także wszystkich punktach usługowych z terminalem. Dzięki niej da się też wypłacać gotówkę z bankomatów.

 

Współczesne technologie pozwalają właścicielom kont na korzystanie z bankowości mobilnej i internetowej. Dostęp do historii transakcji i funkcji rachunku otrzymuje się za pośrednictwem przeglądarki oraz aplikacji na smartfony. W ten sposób można szybko płacić za zakupy w sieci czy rozliczać się ze znajomymi przelewem na telefon np. po wspólnym wyjściu do kina.

Gdzie znaleźć najlepsze konto w banku?

Aby ułatwić podjęcie decyzji o wyborze banku, w jakim założy się konto, powstało specjalne internetowe zestawienie ofert. Bankier SMART to ranking ROR z możliwością korzystania z karty kredytowej i płatniczej. Składa się z ułożonych w kolejności od najlepszej opcji bankowych, które placówki aktualnie proponują swoim nowym klientom.

 

Analitycy przygotowali system w taki sposób, że gromadzi on kluczowe aspekty wszystkich rachunków. Skupiają się one na opłatach związanych z prowadzeniem ROR-u, dysponowaniem kartą czy korzystaniem z bankomatów. Przeważnie kwoty te znajdują się w pewnych pułapach, co świadczy o tym, że da się je zniwelować.

 

Aby dowiedzieć się, jak usunąć opłaty za poszczególne działania na koncie, wystarczy kliknąć przyciskiem myszy małe znaki zapytania przy poszczególnych kwotach. Tam znajdują się warunki schodzenia z dodatkowych cen, które zwykle dotyczą bardzo prostych aktywności np. regularnego płacenia zbliżeniowo kartą.

 

Każda oferta jest połączona ze stroną internetową konkretnego banku, więc po kliknięciu „Dalej” przechodzi się na witrynę, na której można rozpocząć proces wnioskowania o ROR. System cechuje się prostotą użytkowania i intuicyjnością, a co najważniejsze – stanowi doskonały sposób na zaoszczędzenie czasu i szybkie wyszukanie propozycji dopasowanej do potrzeb klienta.

Bonus za założenie ROR-u – jak go zdobyć?

Przy niektórych ofertach w zestawieniu Bankier SMART znajduje się informacja o bonusie. Pod tym hasłem widnieje kwota, która zwykle opiewa na kilkaset złotych. To suma, jaką nowy klient może uzyskać od banku po założeniu ROR-u osobistego. Każda instytucja proponuje inne kwoty i odrębne zasady ich otrzymywania.

 

Czasami bonusy mają formę cashbacku np. za płacenie kartą u partnerów placówki. Innym razem przyjmują postać gotówki wpływającej na rachunek po spełnieniu warunków promocji. Wśród wymagań do pozyskania środków często spotyka się m.in.:

 

  • uruchomienie konta za pomocą selfie,
  • wykonywanie transakcji przez telefon,
  • aktywne korzystanie z aplikacji mobilnej.

 

Podczas wybierania oferty dla siebie najlepiej zapoznać się z wymaganiami zawartymi w rankingu. Może się okazać, że warunki jakiegoś banku będą dla klienta szczególnie łatwe do spełnienia ze względu na jego charakterystykę korzystania z ROR-u czy potrzeby zakupowe.

 

Takie premie obowiązują nie tylko na kontach osobistych, ale i firmowych. Przedsiębiorcy uruchamiający ROR mogą liczyć na jeszcze większe bonusy, osiągające nawet kilka tysięcy złotych. To miły prezent za dołączenie do grona klientów, a także forma przekonywania do poszczególnych ofert.

Karta kredytowa do rachunku – plusy i minusy

Banki poza uruchomieniem konta osobistego proponują często skorzystanie z karty kredytowej. To narzędzie płatnicze, które wygląda jak zwykła karta, ale nie służy do wydawania własnych środków, lecz limitu wyznaczonego przez instytucję finansową w ramach pożyczki.

 

Użytkowanie karty kredytowej dzieli się na kolejne okresy rozliczeniowe. Po każdym z nich klient ma określony czas na spłacenie zadłużenia bez odsetek, a następnie po upływie tego terminu zaczynają naliczać się opłaty. Plus takiego rozwiązania to szansa na zaciąganie pożyczek bez dodatkowych kosztów.

 

Zaletą jest także zwiększenie swobody finansowej i możliwość kupowania większej ilości rzeczy, co przydaje się np. w czasie remontu czy przygotowań do podróży. Spłacana regularnie karta przyczynia się do budowania pozytywnej historii kredytowej i pomaga w przyszłości w pozyskiwaniu większych pożyczek.

 

Trzeba jednak pamiętać, że do jej otrzymania wymaga się zdolności kredytowej. Należy udowodnić w banku, że będzie się w stanie spłacić zaciągane środki poprzez doręczenie stosownych dokumentów. Zaliczają się do nich m.in. zaświadczenia o dochodach.

 

Minusem karty kredytowej jest także to, że stanowi pewne zagrożenie dla osób mających trudności z kontrolowaniem wydawanych pieniędzy. Klienci ze skłonnością do pochopnych decyzji konsumenckich mogą niekiedy nadmiernie korzystać z otrzymanej możliwości finansowej i kupować zbyt dużo zbędnych rzeczy. Ważne zatem, aby zastanawiać się nad każdą transakcją i umieć zapanować nad wydatkami.

Jak założyć ROR w banku? Krok po kroku

Do założenia ROR-u w banku potrzebny jest dowód osobisty i złożenie wniosku. Wystarczy udać się do wybranej placówki, a następnie potwierdzić swoją tożsamość, uzupełnić wniosek i podpisać umowę. W wersji online zwykle wykorzystuje się takie zatwierdzenie za pomocą selfie lub wideorozmowy. Rachunek staje się aktywny jeszcze tego samego dnia i pozostaje jedynie poczekać na kartę płatniczą, która dociera do użytkownika za pośrednictwem poczty.

 

Artykuł Sponsorowany



 

Polecane
Emerytury
Stażowe