ROR – co to takiego i gdzie znaleźć najlepszy?

Wśród usług bankowych znajdują się m.in. karty kredytowe, pożyczki gotówkowe czy ROR-y. Wszystkie dotyczą zarządzania pieniędzmi i wiążą się z odrębnymi zasadami użytkowania. Gdzie szukać najlepszych opcji dla siebie i dlaczego warto mieć swój ROR?
Mężczyzna z kartą płatniczą ROR – co to takiego i gdzie znaleźć najlepszy?
Mężczyzna z kartą płatniczą / grafika: freepik.com

Artykuł Sponsorowany

Co to jest ROR?

ROR to skrót od rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, czyli krótko mówiąc, konta w banku. Jest to usługa oferowana przez wszystkie placówki finansowe i polega na gromadzeniu środków klientów, a także dawaniu im dostępu do dowolnego zarządzania pieniędzmi.

 

Każdy rachunek ma swój indywidualny numer, który pozwala m.in. na dokonywanie przelewów do innych czy przyjmowanie płatności. Konta dzielą się na osobiste i firmowe, a dodatkowo wyróżnia się specjalne oferty dla młodych lub dzieci. Samodzielnie ROR może uruchomić każda osoba pełnoletnia, zdolna do czynności prawnych. Młodsi potrzebują zgody rodziców lub opiekunów.

 

Po założeniu rachunku otrzymuje się kartę płatniczą, którą wykonuje się płatności bezgotówkowe w sklepach stacjonarnych i online, a także wszystkich punktach usługowych z terminalem. Dzięki niej da się też wypłacać gotówkę z bankomatów.

 

Współczesne technologie pozwalają właścicielom kont na korzystanie z bankowości mobilnej i internetowej. Dostęp do historii transakcji i funkcji rachunku otrzymuje się za pośrednictwem przeglądarki oraz aplikacji na smartfony. W ten sposób można szybko płacić za zakupy w sieci czy rozliczać się ze znajomymi przelewem na telefon np. po wspólnym wyjściu do kina.

Gdzie znaleźć najlepsze konto w banku?

Aby ułatwić podjęcie decyzji o wyborze banku, w jakim założy się konto, powstało specjalne internetowe zestawienie ofert. Bankier SMART to ranking ROR z możliwością korzystania z karty kredytowej i płatniczej. Składa się z ułożonych w kolejności od najlepszej opcji bankowych, które placówki aktualnie proponują swoim nowym klientom.

 

Analitycy przygotowali system w taki sposób, że gromadzi on kluczowe aspekty wszystkich rachunków. Skupiają się one na opłatach związanych z prowadzeniem ROR-u, dysponowaniem kartą czy korzystaniem z bankomatów. Przeważnie kwoty te znajdują się w pewnych pułapach, co świadczy o tym, że da się je zniwelować.

 

Aby dowiedzieć się, jak usunąć opłaty za poszczególne działania na koncie, wystarczy kliknąć przyciskiem myszy małe znaki zapytania przy poszczególnych kwotach. Tam znajdują się warunki schodzenia z dodatkowych cen, które zwykle dotyczą bardzo prostych aktywności np. regularnego płacenia zbliżeniowo kartą.

 

Każda oferta jest połączona ze stroną internetową konkretnego banku, więc po kliknięciu „Dalej” przechodzi się na witrynę, na której można rozpocząć proces wnioskowania o ROR. System cechuje się prostotą użytkowania i intuicyjnością, a co najważniejsze – stanowi doskonały sposób na zaoszczędzenie czasu i szybkie wyszukanie propozycji dopasowanej do potrzeb klienta.

Bonus za założenie ROR-u – jak go zdobyć?

Przy niektórych ofertach w zestawieniu Bankier SMART znajduje się informacja o bonusie. Pod tym hasłem widnieje kwota, która zwykle opiewa na kilkaset złotych. To suma, jaką nowy klient może uzyskać od banku po założeniu ROR-u osobistego. Każda instytucja proponuje inne kwoty i odrębne zasady ich otrzymywania.

 

Czasami bonusy mają formę cashbacku np. za płacenie kartą u partnerów placówki. Innym razem przyjmują postać gotówki wpływającej na rachunek po spełnieniu warunków promocji. Wśród wymagań do pozyskania środków często spotyka się m.in.:

 

  • uruchomienie konta za pomocą selfie,
  • wykonywanie transakcji przez telefon,
  • aktywne korzystanie z aplikacji mobilnej.

 

Podczas wybierania oferty dla siebie najlepiej zapoznać się z wymaganiami zawartymi w rankingu. Może się okazać, że warunki jakiegoś banku będą dla klienta szczególnie łatwe do spełnienia ze względu na jego charakterystykę korzystania z ROR-u czy potrzeby zakupowe.

 

Takie premie obowiązują nie tylko na kontach osobistych, ale i firmowych. Przedsiębiorcy uruchamiający ROR mogą liczyć na jeszcze większe bonusy, osiągające nawet kilka tysięcy złotych. To miły prezent za dołączenie do grona klientów, a także forma przekonywania do poszczególnych ofert.

Karta kredytowa do rachunku – plusy i minusy

Banki poza uruchomieniem konta osobistego proponują często skorzystanie z karty kredytowej. To narzędzie płatnicze, które wygląda jak zwykła karta, ale nie służy do wydawania własnych środków, lecz limitu wyznaczonego przez instytucję finansową w ramach pożyczki.

 

Użytkowanie karty kredytowej dzieli się na kolejne okresy rozliczeniowe. Po każdym z nich klient ma określony czas na spłacenie zadłużenia bez odsetek, a następnie po upływie tego terminu zaczynają naliczać się opłaty. Plus takiego rozwiązania to szansa na zaciąganie pożyczek bez dodatkowych kosztów.

 

Zaletą jest także zwiększenie swobody finansowej i możliwość kupowania większej ilości rzeczy, co przydaje się np. w czasie remontu czy przygotowań do podróży. Spłacana regularnie karta przyczynia się do budowania pozytywnej historii kredytowej i pomaga w przyszłości w pozyskiwaniu większych pożyczek.

 

Trzeba jednak pamiętać, że do jej otrzymania wymaga się zdolności kredytowej. Należy udowodnić w banku, że będzie się w stanie spłacić zaciągane środki poprzez doręczenie stosownych dokumentów. Zaliczają się do nich m.in. zaświadczenia o dochodach.

 

Minusem karty kredytowej jest także to, że stanowi pewne zagrożenie dla osób mających trudności z kontrolowaniem wydawanych pieniędzy. Klienci ze skłonnością do pochopnych decyzji konsumenckich mogą niekiedy nadmiernie korzystać z otrzymanej możliwości finansowej i kupować zbyt dużo zbędnych rzeczy. Ważne zatem, aby zastanawiać się nad każdą transakcją i umieć zapanować nad wydatkami.

Jak założyć ROR w banku? Krok po kroku

Do założenia ROR-u w banku potrzebny jest dowód osobisty i złożenie wniosku. Wystarczy udać się do wybranej placówki, a następnie potwierdzić swoją tożsamość, uzupełnić wniosek i podpisać umowę. W wersji online zwykle wykorzystuje się takie zatwierdzenie za pomocą selfie lub wideorozmowy. Rachunek staje się aktywny jeszcze tego samego dnia i pozostaje jedynie poczekać na kartę płatniczą, która dociera do użytkownika za pośrednictwem poczty.

 

Artykuł Sponsorowany


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Niemcy: Muzułmanin został chrześcijaninem i... dostał mandat za cytat z Biblii z ostatniej chwili
Niemcy: Muzułmanin został chrześcijaninem i... dostał mandat za cytat z Biblii

Władze z Essen ukarali taksówkarza za niewielką naklejkę z cytatem Jezusa Chrystusa na szybie. Mężczyzna, który w przeszłości był wyznawcą islamu zwraca uwagę, że podobne naklejki mają jego muzułmańscy koledzy, ale nikt ich za to nie karze.

Czy Jarosław Kaczyński kolejny raz wystartuje w wyborach na szefa partii? z ostatniej chwili
Czy Jarosław Kaczyński kolejny raz wystartuje w wyborach na szefa partii?

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oświadczył, że na przyszłorocznym kongresie partii ponownie zgłosi swoją kandydaturę na stanowisko prezesa PiS i poprosi o wybór na kolejną kadencję.

Znaleziono ciało 47-latka z ostatniej chwili
Znaleziono ciało 47-latka

Zaczadzenie jest przypuszczalną przyczyną zgonu 47-latka w domu w miejscowość Sobieszczany (Lubelskie), którego w sobotę znalazł sąsiad; zwłoki zostaną poddane sekcji - podała PAP policja.

Najlepszy wynik sezonie. Polacy wysoko w konkursie drużynowym w Lahti z ostatniej chwili
Najlepszy wynik sezonie. Polacy wysoko w konkursie drużynowym w Lahti

Piotr Żyła, Maciej Kot, Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł zajęli czwarte miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti. Wygrali Norwegowie, przed Austriakami i Niemcami.

Hołownia i Kosiniak-Kamysz stawiają Tuskowi ultimatum z ostatniej chwili
Hołownia i Kosiniak-Kamysz stawiają Tuskowi ultimatum

Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz oświadczyli, że zmiana zasady poboru składki zdrowotnej dla przedsiębiorców to "być albo nie być" Trzeciej Drogi w rządowej koalicji. W sobotę podpisali też "12 gwarancji samorządowych", wśród których znalazły się działania na rzecz czystego powietrza i wsparcie dla rolników.

Żałoba w M jak miłość z ostatniej chwili
Żałoba w "M jak miłość"

Przed widzami popularnego serialu "M jak miłość" smutne chwile.

Tłumy przed grobem Nawalnego z ostatniej chwili
Tłumy przed grobem Nawalnego

Na Cmentarzu Borisowskim w Moskwie, gdzie w piątek został pochowany lider rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny, w sobotę stoi kolejka osób, które chcą pożegnać polityka i złożyć kwiaty - relacjonują media. Grób odwiedziły matka i teściowa Nawalnego.

Wjechał w tłum ludzi w Szczecinie. Są nowe informacje z ostatniej chwili
Wjechał w tłum ludzi w Szczecinie. Są nowe informacje

W szczecińskiej prokuraturze rejonowej trwają czynności z zatrzymanym 33-latkiem, który w piątek wjechał samochodem w grupę kilkunastu osób na pl. Rodła, a następnie spowodował kolizję z trzema innymi autami.

Kaczyński: Jesteśmy na tak” dla wszystkiego, co tworzy naszą dobrą przyszłość z ostatniej chwili
Kaczyński: Jesteśmy na "tak” dla wszystkiego, co tworzy naszą dobrą przyszłość

Jesteśmy na "tak” dla rozwoju, jesteśmy na "tak” dla budowania, jesteśmy na "tak” dla wszystkiego, co tworzy naszą dobrą przyszłość; i wzywamy wszystkich, by byli na "tak” - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas sobotnie konwencji samorządowej.

Instytut Myśli Schumana wspiera protest rolników Wiadomości
Instytut Myśli Schumana wspiera protest rolników

- STAJEMY W OBRONIE PRAW POLSKICH ORAZ EUROPEJSKICH ROLNIKÓW I POPIERAMY ICH STRAJKI WŁĄCZAJĄCE SIĘ W SWEGO RODZAJU RUCH OPORU PRZECIW SUPERPAŃSTWU W EUROPIE - pisze Instytut Myśli Schumana.

REKLAMA

ROR – co to takiego i gdzie znaleźć najlepszy?

Wśród usług bankowych znajdują się m.in. karty kredytowe, pożyczki gotówkowe czy ROR-y. Wszystkie dotyczą zarządzania pieniędzmi i wiążą się z odrębnymi zasadami użytkowania. Gdzie szukać najlepszych opcji dla siebie i dlaczego warto mieć swój ROR?
Mężczyzna z kartą płatniczą ROR – co to takiego i gdzie znaleźć najlepszy?
Mężczyzna z kartą płatniczą / grafika: freepik.com

Artykuł Sponsorowany

Co to jest ROR?

ROR to skrót od rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, czyli krótko mówiąc, konta w banku. Jest to usługa oferowana przez wszystkie placówki finansowe i polega na gromadzeniu środków klientów, a także dawaniu im dostępu do dowolnego zarządzania pieniędzmi.

 

Każdy rachunek ma swój indywidualny numer, który pozwala m.in. na dokonywanie przelewów do innych czy przyjmowanie płatności. Konta dzielą się na osobiste i firmowe, a dodatkowo wyróżnia się specjalne oferty dla młodych lub dzieci. Samodzielnie ROR może uruchomić każda osoba pełnoletnia, zdolna do czynności prawnych. Młodsi potrzebują zgody rodziców lub opiekunów.

 

Po założeniu rachunku otrzymuje się kartę płatniczą, którą wykonuje się płatności bezgotówkowe w sklepach stacjonarnych i online, a także wszystkich punktach usługowych z terminalem. Dzięki niej da się też wypłacać gotówkę z bankomatów.

 

Współczesne technologie pozwalają właścicielom kont na korzystanie z bankowości mobilnej i internetowej. Dostęp do historii transakcji i funkcji rachunku otrzymuje się za pośrednictwem przeglądarki oraz aplikacji na smartfony. W ten sposób można szybko płacić za zakupy w sieci czy rozliczać się ze znajomymi przelewem na telefon np. po wspólnym wyjściu do kina.

Gdzie znaleźć najlepsze konto w banku?

Aby ułatwić podjęcie decyzji o wyborze banku, w jakim założy się konto, powstało specjalne internetowe zestawienie ofert. Bankier SMART to ranking ROR z możliwością korzystania z karty kredytowej i płatniczej. Składa się z ułożonych w kolejności od najlepszej opcji bankowych, które placówki aktualnie proponują swoim nowym klientom.

 

Analitycy przygotowali system w taki sposób, że gromadzi on kluczowe aspekty wszystkich rachunków. Skupiają się one na opłatach związanych z prowadzeniem ROR-u, dysponowaniem kartą czy korzystaniem z bankomatów. Przeważnie kwoty te znajdują się w pewnych pułapach, co świadczy o tym, że da się je zniwelować.

 

Aby dowiedzieć się, jak usunąć opłaty za poszczególne działania na koncie, wystarczy kliknąć przyciskiem myszy małe znaki zapytania przy poszczególnych kwotach. Tam znajdują się warunki schodzenia z dodatkowych cen, które zwykle dotyczą bardzo prostych aktywności np. regularnego płacenia zbliżeniowo kartą.

 

Każda oferta jest połączona ze stroną internetową konkretnego banku, więc po kliknięciu „Dalej” przechodzi się na witrynę, na której można rozpocząć proces wnioskowania o ROR. System cechuje się prostotą użytkowania i intuicyjnością, a co najważniejsze – stanowi doskonały sposób na zaoszczędzenie czasu i szybkie wyszukanie propozycji dopasowanej do potrzeb klienta.

Bonus za założenie ROR-u – jak go zdobyć?

Przy niektórych ofertach w zestawieniu Bankier SMART znajduje się informacja o bonusie. Pod tym hasłem widnieje kwota, która zwykle opiewa na kilkaset złotych. To suma, jaką nowy klient może uzyskać od banku po założeniu ROR-u osobistego. Każda instytucja proponuje inne kwoty i odrębne zasady ich otrzymywania.

 

Czasami bonusy mają formę cashbacku np. za płacenie kartą u partnerów placówki. Innym razem przyjmują postać gotówki wpływającej na rachunek po spełnieniu warunków promocji. Wśród wymagań do pozyskania środków często spotyka się m.in.:

 

  • uruchomienie konta za pomocą selfie,
  • wykonywanie transakcji przez telefon,
  • aktywne korzystanie z aplikacji mobilnej.

 

Podczas wybierania oferty dla siebie najlepiej zapoznać się z wymaganiami zawartymi w rankingu. Może się okazać, że warunki jakiegoś banku będą dla klienta szczególnie łatwe do spełnienia ze względu na jego charakterystykę korzystania z ROR-u czy potrzeby zakupowe.

 

Takie premie obowiązują nie tylko na kontach osobistych, ale i firmowych. Przedsiębiorcy uruchamiający ROR mogą liczyć na jeszcze większe bonusy, osiągające nawet kilka tysięcy złotych. To miły prezent za dołączenie do grona klientów, a także forma przekonywania do poszczególnych ofert.

Karta kredytowa do rachunku – plusy i minusy

Banki poza uruchomieniem konta osobistego proponują często skorzystanie z karty kredytowej. To narzędzie płatnicze, które wygląda jak zwykła karta, ale nie służy do wydawania własnych środków, lecz limitu wyznaczonego przez instytucję finansową w ramach pożyczki.

 

Użytkowanie karty kredytowej dzieli się na kolejne okresy rozliczeniowe. Po każdym z nich klient ma określony czas na spłacenie zadłużenia bez odsetek, a następnie po upływie tego terminu zaczynają naliczać się opłaty. Plus takiego rozwiązania to szansa na zaciąganie pożyczek bez dodatkowych kosztów.

 

Zaletą jest także zwiększenie swobody finansowej i możliwość kupowania większej ilości rzeczy, co przydaje się np. w czasie remontu czy przygotowań do podróży. Spłacana regularnie karta przyczynia się do budowania pozytywnej historii kredytowej i pomaga w przyszłości w pozyskiwaniu większych pożyczek.

 

Trzeba jednak pamiętać, że do jej otrzymania wymaga się zdolności kredytowej. Należy udowodnić w banku, że będzie się w stanie spłacić zaciągane środki poprzez doręczenie stosownych dokumentów. Zaliczają się do nich m.in. zaświadczenia o dochodach.

 

Minusem karty kredytowej jest także to, że stanowi pewne zagrożenie dla osób mających trudności z kontrolowaniem wydawanych pieniędzy. Klienci ze skłonnością do pochopnych decyzji konsumenckich mogą niekiedy nadmiernie korzystać z otrzymanej możliwości finansowej i kupować zbyt dużo zbędnych rzeczy. Ważne zatem, aby zastanawiać się nad każdą transakcją i umieć zapanować nad wydatkami.

Jak założyć ROR w banku? Krok po kroku

Do założenia ROR-u w banku potrzebny jest dowód osobisty i złożenie wniosku. Wystarczy udać się do wybranej placówki, a następnie potwierdzić swoją tożsamość, uzupełnić wniosek i podpisać umowę. W wersji online zwykle wykorzystuje się takie zatwierdzenie za pomocą selfie lub wideorozmowy. Rachunek staje się aktywny jeszcze tego samego dnia i pozostaje jedynie poczekać na kartę płatniczą, która dociera do użytkownika za pośrednictwem poczty.

 

Artykuł SponsorowanyOceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe