Zwolennicy rezygnacji z reparacji od Niemiec miażdżąco przegrali internetową sondę

Pytanie w sondzie brzmiało: „Czy popierasz oświadczenie premiera RP, że w sensie prawnym kwestia reparacji została rozstrzygnięta wiele lat temu?”.
- 81,9% uczestników sondy odpowiedziało NIE
- 18,1% uczestników sondy odpowiedziało TAK.
Co ciekawe, podczas trwania sondy miała miejsce akcja zwolenników koalicji 13 grudnia, którzy organizowali się w celu głosowania na „TAK”. Podobne akcje, dokonywane przez te same osoby przed wyborami, prowadziły najczęściej do „przejmowania” wyników sondy.
Tusk rezygnuje z reparacji
– W sensie formalnym, prawnym, międzynarodowym kwestia reparacji została zamknięta wiele lat temu – mówił podczas wizyty w Berlinie zapytany o sprawę reparacji wojennych od Niemiec szef polskiego rządu Donald Tusk.
– Polska stawia się w roli petenta i oddaje Niemcom piłeczkę, mówiąc: słuchajcie, mamy problem, wy coś może zaproponujcie, a my z pocałowaniem ręki to przyjmiemy. Rząd Tuska będzie kluczyć wokół sprawy reparacji – komentował dla „TS” poseł Arkadiusz Mularczyk, przewodniczący parlamentarnego zespołu, którego wynikiem prac był zaprezentowany 1 września 2022 roku „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej 1939–1945” w rozmowie z Marcinem Krzeszowcem.
Niemcy zapłacili wszystkim, tylko nie Polsce
– mówił w rozmowie z portalem Do Rzeczy prof. Bogdan Musiał.
Mamy końcowe wyniki sondy. Wydaje się, że reprezentatywne. Po stronie zwolenników rezygnacji z reparacji mobilizacja była niesamowita, ale ugrali niewiele. Naród Polski domaga się reparacji, panie @donaldtusk.
— Zygfryd Czaban (@CDzwoni) February 13, 2024
Dziękuję wszystkim za udział i promowanie tej akcji. Frekwencja była… https://t.co/kcDWwaKdv7