"Raj dla prezesów, piekło dla pracowników". Gorące komentarze do pomysłów zespołu Brzoski

W poniedziałek Rafał Brzoska poinformował o powstaniu inicjatywy deregulacyjnej, którą możemy odnaleźć na stronie SprawdzaMY.com. Przedstawił propozycje zmian w prawie, które mają pomóc przedsiębiorcom w funkcjonowaniu na polskim rynku.
Rafał Brzoska
Rafał Brzoska / screen YT - Uniwersytet Mocy

W zeszłym tygodniu premier Donald Tusk powierzył właścicielowi InPostu Rafałowi Brzosce kierowanie zespołem ds. deregulacji rynku. Natomiast w poniedziałek biznesmen przedstawił 9 zmian w rozporządzeniach oraz 14 w ustawach.

Gorące komentarze

Politycy oraz internauci w mediach społecznościowych podzielili się swoimi przemyśleniami w tej sprawie. Propozycje Rafała Brzoski skomentował podczas poniedziałkowej konferencji poseł Mariusz Błaszczak.

Słyszymy o deregulacji. Proszę państwa, deregulacje w rządzie Donalda Tuska, w rządzie koalicji 13 grudnia, ma przeprowadzać nie minister, tylko przedsiębiorca. Zresztą przedsiębiorca, który jest właścicielem firmy konkurencyjnej wobec Poczty Polskiej. Więc stawiam pytanie, czy tu nie chodzi o to, żeby Poczta Polska przestała istnieć? Czy tu nie chodzi o to, żeby tak jak w latach 90. redukować i zamykać polskie przedsiębiorstwa? Przecież schemat był identyczny

– powiedział poseł Mariusz Błaszczak.

Także swój komentarz ws. inicjatywy deregulacyjnej zamieścił na platformie X poseł Janusz Kowalski.

Rafał Brzoska, który wspiera Donalda Tuska, zgłasza autorskie pomysły PiS jako… swoje. A gdzie pan był panie Brzoska w 2024 r., jak ustawy PiS hurtowo były odrzucane w Sejmie przez ekipę Tuska, jak np. skrócenie z 5 do 3 lat okresu przedawnienia zobowiązań podatkowych?

– czytamy.

Do sprawy odniosła się także była pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw Olga Semeniuk-Patkowska.

Siłą polskiej gospodarki jest siła polskich instytucji i polskich firm.  Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że mamy wielu patronów deregulacji gospodarczej, a na czele stoi prezes InPostu. Chcemy zatem usłyszeć od niego, czy ta deregulacja ma służyć bogatym i kapitałowi zagranicznemu, czy sektorowi małych i średnich firm?

– powiedziała poseł Olga Ewa Semeniuk-Patkowska. Zapowiedziała złożenie wniosku o dodatkowe posiedzenie sejmowej komisji gospodarki i rozwoju. Mają być na nią zaproszeni wszyscy przedstawiciele Rady Dialogu Społecznego, związki zawodowe, pracownicy, pracodawcy, ale przede wszystkim sektor małych i średnich firm. Ponadto na pytania posłów ma odpowiedzieć Rafał Brzoska.

Wpis w tej sprawie zamieścił także politolog dr Jan Śpiewak.

Okazuje się, że Brzoska mówi po dewelopersku:

Developerski na Polski

Zmniejszenie częstotliwości kontroli działalności gospodarczej, zatrudnianie cudzoziemców na elastyczne umowy, deregulacja gospodarki

Przetłumacz: Tłumaczenie z języka biznesowo-politycznego” na polski:

Pozwolenie firmom na jeszcze większy luz, ułatwienie wyzysku pracowników zza granicy i dalsze rozmontowywanie przepisów, które chronią zwykłych ludzi. Krótko mówiąc: raj dla prezesów, piekło dla pracowników

– ocenił Jan Śpiewak.

Deregulacja Brzoski czy całkowita Federalizacja systemu prawnego? Ojojojoj, nie podoba mnie się to. Egzekwowanie zasady „Unia Europejska + zero” brak dobudowywania krajowych przepisów do dyrektyw unijnych

– skomentował internauta.

Na nowej stronie zespołu Brzoski można znaleźć takie oto postulaty: Deregulacja przez zmniejszenie kontroli, rozwój zrobionej przez PiS aplikacji mObywatel i… to jest hit, wpuszczenie obcokrajowców na polski rynek pracy, nazwane dla niepoznaki „niedyskryminacją” Polaków w ich własnym kraju. Ja tu geniuszu za bardzo nie dostrzegam, ale… może się mylę

– napisał inny użytkownik. 

Rafał Brzoska przyjął propozycję premiera

W zeszły poniedziałek w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się konferencja prasowa pod hasłem "Polska. Rok przełomu", na której premier Donald Tusk przedstawił plan gospodarczy na najbliższe lata. 

Rok 2025 będzie rokiem pozytywnego przełomu, na który czekaliśmy tak długo. (…) W roku 2025 to będzie ponad 650 mld zł. Jesteśmy przekonani w rządzie, że to ostrożny szacunek. Mógłbym powiedzieć, że będzie bliżej 700 mld. To jest kwota rekordowa, takiej nie było jeszcze w historii polskiej gospodarki

– podkreślił premier. Następnie podczas konferencji Tusk zwrócił się do szefa InPostu Rafała Brzoski

Musimy przejść od sloganów do konkretnych decyzji. Deregulacja jest warunkiem sine qua non sukcesu inwestycyjnego Polski w Europie i Europy z całym światem 

– powiedział szef rządu.

Czytałem wywiady, że deregulacja nie jest w zasadzie czymś trudnym, tylko trzeba chcieć i że pan akurat wie, co trzeba zrobić. No to niech pan się za to weźmie 

– powiedział do biznesmena, który zareagował na słowa premiera śmiechem. 

Właściciel InPostu Rafał Brzoska za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że zgodził się przyjąć propozycję premiera Donalda Tuska.

Na konferencji rzucono mi rękawicę – podejmuję wyzwanie. Premier postawił sprawę jasno: „Chcecie deregulacji? To ją zaproponujcie w konkretach.” I tak właśnie zrobimy

– zaznaczył Rafał Brzoska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

POLECANE
1 maja Solidarność obchodzi święto św. Józefa Robotnika gorące
1 maja Solidarność obchodzi święto św. Józefa Robotnika

1 maja ludzie pracy z całej Polski przybywają do Kalisza, aby wspólnie uczestniczyć Ogólnopolskiej Pielgrzymce Robotników do św. Józefa. Podczas tej wyjątkowej uroczystości pracownicy i pracodawcy jednoczą się, by razem modlić się o wstawiennictwo patrona ludzi pracy.

Jerzy Kwaśniewski: Barbarzyńskie praktyki aborcyjne w Polsce muszą się skończyć! gorące
Jerzy Kwaśniewski: Barbarzyńskie praktyki aborcyjne w Polsce muszą się skończyć!

W Wielkim Tygodniu – gdy wspominaliśmy męczeńską śmierć Jezusa – wielu Polaków usłyszało o niewinnej śmierci… 9-miesięcznego Felka (takie zmienione imię nadali mu dziennikarze „Gazety Wyborczej”).

Nie żyje Tomasz Jakubiak. Znany kucharz i juror miał 41 lat z ostatniej chwili
Nie żyje Tomasz Jakubiak. Znany kucharz i juror miał 41 lat

Znany kucharz Tomasz Jakubiak zmarł 30 kwietnia 2025 roku w wieku 41 lat. Informację przekazała jego rodzina.

Stanowski opuścił studio podczas rozmowy z Maciakiem z ostatniej chwili
Stanowski opuścił studio podczas rozmowy z Maciakiem

Krótko trwała środowa rozmowa na Kanale Zero z kandydatem na prezydenta Maciejem Maciakiem. Krzysztof Stanowski wyszedł ze studia, po tym, jak Maciak chwalił Putina.

Niemcy cichym wspólnikiem Rosji w destabilizacji Polski gorące
Niemcy cichym wspólnikiem Rosji w destabilizacji Polski

Inżynieria przymusowej migracji stała się bezprecedensową formą nacisku, za pomocą której Federacja Rosyjska realizuje swoje interesy geopolityczne. Wszystko wskazuje na to, że cichymi wspólnikami Rosji w planach zdestabilizowania państwa polskiego są Niemcy. Działania rządu w Berlinie idealnie wpisują się w rosyjską strategię. Czy to oznacza, że aktualna mimo wojny na Ukrainie budowa przestrzeni od Władywostoku do Lizbony ma się dokonać na gruzach państwa i Narodu Polskiego?

Dziwne zachowanie Trzaskowskiego w Olsztynie. Jest nagranie z ostatniej chwili
Dziwne zachowanie Trzaskowskiego w Olsztynie. Jest nagranie

Rafał Trzaskowski spotkał się z mieszkańcami Olsztyna na miejskiej plaży. Fragment przemówienia kandydata KO wzbudził spore zainteresowanie internautów.

Europoseł z Francji przywiozła do Warszawy setki pigułek aborcyjnych z ostatniej chwili
Europoseł z Francji przywiozła do Warszawy setki pigułek aborcyjnych

29 kwietnia 2025 r. poseł Mathilde Panot i europoseł Manon Aubry dostarczyły do Warszawy 300 pigułek aborcyjnych. Francuzki zapowiedziały, że wyślą ich więcej.

Gazowa hipokryzja Niemiec. Tak do Europy trafiają miliardy metrów sześciennych rosyjskiego gazu Wiadomości
Gazowa hipokryzja Niemiec. Tak do Europy trafiają miliardy metrów sześciennych rosyjskiego gazu

Chociaż Niemcy publicznie deklarują odejście od rosyjskich surowców, rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Jak ujawnia niemiecki tygodnik „Der Spiegel”, niemiecka państwowa spółka SEFE (następczyni niemieckiego oddziału Gazpromu) sprowadza do kraju ogromne ilości rosyjskiego skroplonego gazu ziemnego (LNG) – często omijając własne zakazy i ukrywając faktyczny kierunek dostaw.

Debata prezydencka TVP. Ostra reakcja KRRiT z ostatniej chwili
Debata prezydencka TVP. Ostra reakcja KRRiT

KRRiT krytykuje wykluczenie Telewizji Republika z debaty prezydenckiej TVP z udziałem TVN i Polsatu, która odbędzie się 12 maja.

Słowa Grzegorza Brauna podczas debaty. Jest reakcja prokuratury gorące
Słowa Grzegorza Brauna podczas debaty. Jest reakcja prokuratury

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga wszczęła w środę dochodzenie w sprawie znieważenia Żydów oraz nawoływania do nienawiści w trakcie poniedziałkowej debaty kandydatów na prezydenta. Chodzi o zachowanie Grzegorza Brauna w trakcie debaty prezydenckiej "Super Expressu".

REKLAMA

"Raj dla prezesów, piekło dla pracowników". Gorące komentarze do pomysłów zespołu Brzoski

W poniedziałek Rafał Brzoska poinformował o powstaniu inicjatywy deregulacyjnej, którą możemy odnaleźć na stronie SprawdzaMY.com. Przedstawił propozycje zmian w prawie, które mają pomóc przedsiębiorcom w funkcjonowaniu na polskim rynku.
Rafał Brzoska
Rafał Brzoska / screen YT - Uniwersytet Mocy

W zeszłym tygodniu premier Donald Tusk powierzył właścicielowi InPostu Rafałowi Brzosce kierowanie zespołem ds. deregulacji rynku. Natomiast w poniedziałek biznesmen przedstawił 9 zmian w rozporządzeniach oraz 14 w ustawach.

Gorące komentarze

Politycy oraz internauci w mediach społecznościowych podzielili się swoimi przemyśleniami w tej sprawie. Propozycje Rafała Brzoski skomentował podczas poniedziałkowej konferencji poseł Mariusz Błaszczak.

Słyszymy o deregulacji. Proszę państwa, deregulacje w rządzie Donalda Tuska, w rządzie koalicji 13 grudnia, ma przeprowadzać nie minister, tylko przedsiębiorca. Zresztą przedsiębiorca, który jest właścicielem firmy konkurencyjnej wobec Poczty Polskiej. Więc stawiam pytanie, czy tu nie chodzi o to, żeby Poczta Polska przestała istnieć? Czy tu nie chodzi o to, żeby tak jak w latach 90. redukować i zamykać polskie przedsiębiorstwa? Przecież schemat był identyczny

– powiedział poseł Mariusz Błaszczak.

Także swój komentarz ws. inicjatywy deregulacyjnej zamieścił na platformie X poseł Janusz Kowalski.

Rafał Brzoska, który wspiera Donalda Tuska, zgłasza autorskie pomysły PiS jako… swoje. A gdzie pan był panie Brzoska w 2024 r., jak ustawy PiS hurtowo były odrzucane w Sejmie przez ekipę Tuska, jak np. skrócenie z 5 do 3 lat okresu przedawnienia zobowiązań podatkowych?

– czytamy.

Do sprawy odniosła się także była pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw Olga Semeniuk-Patkowska.

Siłą polskiej gospodarki jest siła polskich instytucji i polskich firm.  Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że mamy wielu patronów deregulacji gospodarczej, a na czele stoi prezes InPostu. Chcemy zatem usłyszeć od niego, czy ta deregulacja ma służyć bogatym i kapitałowi zagranicznemu, czy sektorowi małych i średnich firm?

– powiedziała poseł Olga Ewa Semeniuk-Patkowska. Zapowiedziała złożenie wniosku o dodatkowe posiedzenie sejmowej komisji gospodarki i rozwoju. Mają być na nią zaproszeni wszyscy przedstawiciele Rady Dialogu Społecznego, związki zawodowe, pracownicy, pracodawcy, ale przede wszystkim sektor małych i średnich firm. Ponadto na pytania posłów ma odpowiedzieć Rafał Brzoska.

Wpis w tej sprawie zamieścił także politolog dr Jan Śpiewak.

Okazuje się, że Brzoska mówi po dewelopersku:

Developerski na Polski

Zmniejszenie częstotliwości kontroli działalności gospodarczej, zatrudnianie cudzoziemców na elastyczne umowy, deregulacja gospodarki

Przetłumacz: Tłumaczenie z języka biznesowo-politycznego” na polski:

Pozwolenie firmom na jeszcze większy luz, ułatwienie wyzysku pracowników zza granicy i dalsze rozmontowywanie przepisów, które chronią zwykłych ludzi. Krótko mówiąc: raj dla prezesów, piekło dla pracowników

– ocenił Jan Śpiewak.

Deregulacja Brzoski czy całkowita Federalizacja systemu prawnego? Ojojojoj, nie podoba mnie się to. Egzekwowanie zasady „Unia Europejska + zero” brak dobudowywania krajowych przepisów do dyrektyw unijnych

– skomentował internauta.

Na nowej stronie zespołu Brzoski można znaleźć takie oto postulaty: Deregulacja przez zmniejszenie kontroli, rozwój zrobionej przez PiS aplikacji mObywatel i… to jest hit, wpuszczenie obcokrajowców na polski rynek pracy, nazwane dla niepoznaki „niedyskryminacją” Polaków w ich własnym kraju. Ja tu geniuszu za bardzo nie dostrzegam, ale… może się mylę

– napisał inny użytkownik. 

Rafał Brzoska przyjął propozycję premiera

W zeszły poniedziałek w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się konferencja prasowa pod hasłem "Polska. Rok przełomu", na której premier Donald Tusk przedstawił plan gospodarczy na najbliższe lata. 

Rok 2025 będzie rokiem pozytywnego przełomu, na który czekaliśmy tak długo. (…) W roku 2025 to będzie ponad 650 mld zł. Jesteśmy przekonani w rządzie, że to ostrożny szacunek. Mógłbym powiedzieć, że będzie bliżej 700 mld. To jest kwota rekordowa, takiej nie było jeszcze w historii polskiej gospodarki

– podkreślił premier. Następnie podczas konferencji Tusk zwrócił się do szefa InPostu Rafała Brzoski

Musimy przejść od sloganów do konkretnych decyzji. Deregulacja jest warunkiem sine qua non sukcesu inwestycyjnego Polski w Europie i Europy z całym światem 

– powiedział szef rządu.

Czytałem wywiady, że deregulacja nie jest w zasadzie czymś trudnym, tylko trzeba chcieć i że pan akurat wie, co trzeba zrobić. No to niech pan się za to weźmie 

– powiedział do biznesmena, który zareagował na słowa premiera śmiechem. 

Właściciel InPostu Rafał Brzoska za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że zgodził się przyjąć propozycję premiera Donalda Tuska.

Na konferencji rzucono mi rękawicę – podejmuję wyzwanie. Premier postawił sprawę jasno: „Chcecie deregulacji? To ją zaproponujcie w konkretach.” I tak właśnie zrobimy

– zaznaczył Rafał Brzoska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe