Brutalny atak na dworcu w Hamburgu. Są nowe informacje

Co musisz wiedzieć?
- Brutalny atak nożem miał miejsce na Dworcu Centralnym w Hamburgu - rannych zostało 18 osób
- Sprawczynią jest 39-letnia Lydia S., która dzień przed atakiem została wypisana z oddziału psychiatrycznego
- Podejrzana przyznała się do winy podczas przesłuchania przed sędzią
- Sędzia zdecydował o umieszczeniu kobiety w szpitalu psychiatrycznym
Atak w Hamburgu - jest wielu rannych
Sędzia nakazał umieszczenie podejrzanej w szpitalu psychiatrycznym. Według policji, w ataku rannych zostało 18 osób.
Jak pisze portal dziennika "Bild", ofiary 39-letniej Lydii S. są w wieku od 19 do 85 lat, a cztery z nich przez długi czas znajdowały się w stanie krytycznym. Według informacji "Bilda" Lydia S. została zwolniona z oddziału psychiatrycznego dzień przed krwawym atakiem.
- Tragiczny finał wyścigów w Krośnie. Co najmniej 14 osób poszkodowanych
- Miliony baryłek ropy. Polska odkryła nowe złoże
- IMGW wydał nowy komunikat. Oto co nas czeka
- Komunikat dla mieszkańców Łodzi
- Tak klienci pubu Mentzena przywitali jego gości
Jak mogło do tego dojść?
Jak mogło dojść do takiego ataku w strefie zakazu posiadania broni, takiej jak dworzec w Hamburgu, gdzie funkcjonariusze policji pełnią służbę przez całą dobę i działa monitoring? - pyta w niedzielę portal.
"Strefa zakazu posiadania broni nie czyni obszaru wolnym od noży, ale pomaga policji"
- powiedział "Bildowi" szef niemieckiego związku policji (DPolG) Rainer Wendt. W takich strefach funkcjonariusze mogą w dowolnym momencie przeprowadzać kontrole.
Jednak związkowiec wie również, że możliwe są jedynie kontrole wyrywkowe. Miejsca takie jak Dworzec Centralny w Hamburgu są "prawie koszmarem" dla funkcjonariuszy. Administracja Senatu w Hamburgu również uważa, że kompleksowe kontrole dotyczące posiadania noży u tysięcy osób, które codziennie korzystają z Dworca Centralnego w Hamburgu, są logistycznie niemożliwe".
Policji może pomóc wykorzystanie sztucznej inteligencji. Według Wendta "ustawodawca wyraźnie chce teraz stworzyć warunki do wprowadzenia nadzoru kamer wspieranego przez sztuczną inteligencję. Umożliwiłoby to rozpoznawanie podejrzanych osób wykonujących podejrzane ruchy(...) na bardzo wczesnym etapie. Służby ratunkowe byłyby wówczas natychmiast powiadamiane".
Według ministerstwa spraw wewnętrznych Hamburga, inteligentny monitoring wideo jest już testowany i wykorzystywany w hanzeatyckim mieście. Jednak jeszcze nie na Dworcu Centralnym - pisze "Bild".