Co zrobić, gdy Twój samochód zepsuje się za granicą? Pomoc Moto Assistance od AXA Partners

Podróżowanie samochodem za granicę to popularny wybór, zapewniający o wiele większą wygodę, elastyczność i niezależność niż korzystanie z innych środków transportu. Każda wyprawa tego typu może być pełna wrażeń i to nie tylko tych pozytywnych – usterki i nieprzewidziane sytuacje mogą się przytrafić każdemu. Czy wiesz, co zrobić, gdy Twój samochód zepsuje się za granicą lub ulegnie wypadkowi? Sprawdź, jak działa ochrona Moto Assistance od AXA Partners.
Awaria auta za granicą – jak postępować? Co zrobić, gdy Twój samochód zepsuje się za granicą? Pomoc Moto Assistance od AXA Partners
Awaria auta za granicą – jak postępować? / fot. pexels.com

Jak się zabezpieczyć przed awarią samochodu?

Jedną z tych sytuacji w podróży, których teoretycznie nie da się przewidzieć, ale których ryzyko można zminimalizować, jest awaria samochodu. Przed wyjazdem warto dokładnie sprawdzić stan techniczny pojazdu, a w szczególności stan hamulców, oświetlenia, poziom płynów eksploatacyjnych, stan akumulatora i poziom ciśnienia w oponach. 

Pakując się na wyjazd, zabierz ze sobą zapasowe żarówki, bezpieczniki, apteczkę i kamizelkę odblaskową. Uzupełnij również płyn do spryskiwaczy. Planując trasę, zweryfikuj lokalizację renomowanych warsztatów samochodowych. Aby uniknąć wysokich kosztów związanych z awarią, wypadkiem lub kradzieżą samochodu za granicą, warto kupić krótkoterminowe ubezpieczenie moto assistance, które zapewnia m.in. pomoc drogową, holowanie, a w razie potrzeby także samochód zastępczy lub zakwaterowanie.

Co obejmuje ubezpieczenie assistance?

Ubezpieczenie Moto Assistance od AXA Partners obejmujące swoim zasięgiem podróże po   Polsce i w Europie jest dostępne w trzech wariantach: Standard, Comfort oraz Premium 1000. Można je wykupić na rok albo jako assistance krótkoterminowe, co jest popularne wśród osób sporadycznie podróżujących samochodem za granicę. Każdy z wariantów obejmuje:

  • naprawę na miejscu zdarzenia,
  • holowanie pojazdu na dystansie do 300 km w wariancie Standard, 500 km w wariancie Comfort i 1000 km w wariancie Premium 1000,
  • postój pojazdu na parkingu przez 2 doby w wariancie Standard lub przez 4 doby w pozostałych wariantach,
  • transport ubezpieczonego w przypadku awarii, wypadku, czy też kradzieży,
  • zakwaterowanie ubezpieczonego na 3 doby w wariancie Standard i przez 4 doby w pozostałych wariantach,
  • samochód zastępczy na 2 doby w wariancie Standard i przez 5 dób w pozostałych wariantach,
  • wymianę kół,
  • pomoc w przypadku braku paliwa,
  • pomoc tłumacza.

To kompleksowy zakres ubezpieczenia, które zdecydowanie przydaje się osobom podróżującym samochodem za granicę.

Dowiedz się więcej o assistance krótkoterminowym: https://www.axa-assistance.pl/aktualnosci/porady/assistance-krotkoterminowe-czym-jest-i-dlaczego-warto-je-wybrac/

Awaria auta za granicą jak postępować?

Awarie samochodów to dość częsty problem – zarówno w codziennym życiu, jak i podczas wyjazdów. O ile w trakcie podróży krajowej łatwo zorganizować naprawę, czy też nieplanowany nocleg, to za granicą może być trudniej – zarówno z uwagi na koszty, jak i ewentualne problemy komunikacyjne. Właśnie po to, by uniknąć niepotrzebnego stresu w takich sytuacjach, warto posiadać ubezpieczenie od awarii samochodu.

Gdy przydarzy się awaria auta za granicą, zachowaj spokój i zadbaj o kilka podstawowych kwestii. Po pierwsze zadbaj o bezpieczeństwo uczestników podróży i pojazdu. Jeśli to możliwe, zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne, rozstaw trójkąt awaryjny i załóż kamizelkę odblaskową. Po drugie skontaktuj się z ubezpieczycielem – zadzwoń do centrum alarmowego, które jest dostępne całodobowo. Wyjaśnij sytuację, podaj swoją lokalizację i numer polisy. Nie podejmuj żadnych innych działań na własną rękę bez kontaktu z ubezpieczycielem.

Na wakacjach samochodem przyda Ci się również OC w podróży. Czytaj więcej: https://www.axa-assistance.pl/aktualnosci/porady/co-to-jest-ubezpieczenie-oc-w-podrozy/

Awaria samochodu na autostradzie - jak postępować krok po kroku

Brak paliwa, problem z akumulatorem lub silnikiem podczas jazdy po mieście nie jest tak stresujący, jak awaria samochodu na autostradzie – na drogach tego typu panuje o wiele większy ruch, a pojazdy rozwijają wysokie prędkości. Tym bardziej priorytetowe jest zadbanie o bezpieczeństwo uczestników podróży i wykonanie poniższych kroków:

Krok pierwszy – jeśli to możliwe, zjedź na pas awaryjny lub w inne bezpieczne miejsce. 

Krok drugi – włącz światła awaryjne, ubierz kamizelkę odblaskową i bardzo ostrożnie wysiądź, by rozstawić trójkąt ostrzegawczy za pojazdem. Zalecana odległość od pojazdu to około 150-200 metrów.

Krok trzeci – jeśli to możliwe, wszyscy pasażerowie powinni założyć kamizelki odblaskowe, ostrożnie wysiąść z pojazdu i udać się za barierki ochronne. 

Krok czwarty – skontaktuj się ze swoim ubezpieczycielem. Przygotuj numer polisy, opisz zdarzenie i swoją lokalizację. 

Na pomoc zawsze należy oczekiwać w bezpiecznym miejscu – rekomendowane jest zejście poza barierki lub ekrany ochronne. 

Moto assistance AXA – gwarancja spokoju na trasie

Ubezpieczenie Moto assistance od AXA Partners (https://www.axa-assistance.pl/moto-assistance/) to rozwiązanie dostępne w różnych wariantach – można wykupić je na rok lub jako assistance krótkoterminowe (na konkretny wyjazd). Może obowiązywać zarówno w Polsce, jak i w Europie. Jest dostępne w trzech wariantach:

  • Standard,
  • Comfort,
  • Premium 1000.

Ubezpieczenie Moto Assistance AXA to gwarancja spokoju na trasie. Choć samo zakupienie ubezpieczenia nie zagwarantuje braku awarii czy też kradzieży samochodu, ale zdecydowanie ułatwi poradzenie sobie w tak stresujących sytuacjach. Do dyspozycji ubezpieczonego pozostaje całodobowa infolinia +48 22 575 97 28, gdzie może zgłaszać zdarzenia i uzyskać pomoc, komunikując się w języku polskim. To niezwykłe ułatwienie, gdyż już samo zgłaszanie awarii samochodu zagranicznym służbom lub firmom zajmującym się pomocą drogową może być kłopotliwe. Mając do dyspozycji ubezpieczenie assistance samochodowe nie trzeba się tym przejmować. 


 

POLECANE
Tadeusz Płużański: Przedwojenny prawnik. Stalinowski morderca. Józef (Goldberg) Różański tylko u nas
Tadeusz Płużański: Przedwojenny prawnik. Stalinowski morderca. Józef (Goldberg) Różański

22 czerwca 1941 roku, gdy Armia Czerwona - wobec nacierających Niemców - uciekała z terenów II Rzeczpospolitej zagarniętych przez ZSRS w 1939 roku, funkcjonariusze NKWD wymordowali w więzieniach tysiące Polaków, m. in. we Lwowie, w Łucku i Wilnie. Wśród mordujących był Józef Goldberg (późniejszy Jacek Różański).

Tȟašúŋke Witkó: Niemcy – najwięksi degeneraci Europy z ostatniej chwili
Tȟašúŋke Witkó: Niemcy – najwięksi degeneraci Europy

Ostatnimi czasy, opinię publiczną w Polsce rozgrzewa głownie konflikt izraelsko-irański, a także działalność ruchu na rzecz ponownego liczenia głosów oddanych w wyborach prezydenckich, któremu patronuje i którego działaniom nadaje ton pewien znany mecenas, obecnie tryskający tężyzną fizyczną, choć – jak wiemy z doniesień medialnych – nie zawsze cieszył się on końskim zdrowiem.

Odszedł, aby podziwiać widok. Tragiczna śmierć Polaka we Włoszech Wiadomości
"Odszedł, aby podziwiać widok". Tragiczna śmierć Polaka we Włoszech

Do tragicznego wypadku doszło w piątek w rejonie Gargnano, miejscowości położonej nad malowniczym jeziorem Garda na północy Włoch. Podczas rowerowej wycieczki z przyjaciółmi zginął 43-letni turysta z Polski.

Putin grozi Ukrainie: „Brudna bomba byłaby ostatnią pomyłką” Wiadomości
Putin grozi Ukrainie: „Brudna bomba byłaby ostatnią pomyłką”

Rosyjski przywódca Władimir Putin oświadczył w piątek podczas Forum Ekonomicznego w Petersburgu, że Rosjanie i Ukraińcy to ten sam lud i w tym sensie "cała Ukraina" należy do Rosji.

Rosyjska „flota cieni” na celowniku Zachodu. Polska dołącza do sojuszu 14 państw z ostatniej chwili
Rosyjska „flota cieni” na celowniku Zachodu. Polska dołącza do sojuszu 14 państw

Czternaście krajów, w tym Polska, zobowiązało się do podjęcia skoordynowanych działań przeciwko rosyjskiej "flocie cieni" operującej na wodach Morza Bałtyckiego i Północnego – poinformowało w piątek brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych.

„Nie mogłabym wtedy spać spokojnie”. Trenerka szczerze o Idze Świątek Wiadomości
„Nie mogłabym wtedy spać spokojnie”. Trenerka szczerze o Idze Świątek

Po rozstaniu Igi Świątek z Tomaszem Wiktorowskim pojawiło się wiele spekulacji, kto mógłby zostać nowym trenerem jednej z najlepszych tenisistek świata. Wśród potencjalnych nazwisk wymieniano także Sandrę Zaniewską - uznaną polską trenerkę, obecnie pracującą z Martą Kostiuk. Sama zainteresowana rozwiała jednak wszelkie wątpliwości.

Znany prezenter w Tańcu z gwiazdami? Padła jasna deklaracja Wiadomości
Znany prezenter w "Tańcu z gwiazdami"? Padła jasna deklaracja

Trwają intensywne przygotowania do kolejnej edycji „Tańca z gwiazdami”. Polsat już kompletuje listę uczestników, a wśród medialnych spekulacji pojawiło się nazwisko Karola Strasburgera. Czy zobaczymy go na parkiecie? Sam zainteresowany nie pozostawia wątpliwości.

3000 PLN. Są pierwsze kary dla autorów niestandardowych protestów wyborczych z ostatniej chwili
3000 PLN. Są pierwsze kary dla autorów "niestandardowych" protestów wyborczych

Sąd Najwyższy proceduje dziesiątki tysięcy protestów wyborczych złożonych przez zwolenników Romana Giertycha. Są już pierwsze kary dla autorów wulgarnych protestów.

„Khatanga” odholowana. Rosyjski wrak po 8 latach zniknął z Portu Gdynia z ostatniej chwili
„Khatanga” odholowana. Rosyjski wrak po 8 latach zniknął z Portu Gdynia

Po ośmiu latach przymusowego postoju w Porcie Gdynia rosyjski zbiornikowiec „Khatanga” został w końcu odholowany. Jak poinformował minister infrastruktury Dariusz Klimczak, jednostka została przygotowana do usunięcia z portu i trafi do zezłomowania w Danii.

Skandaliczna próba profanacji w konkatedrze w Lubaczowie Wiadomości
Skandaliczna próba profanacji w konkatedrze w Lubaczowie

Do szokującego incydentu doszło podczas Mszy świętej w uroczystość Bożego Ciała w konkatedrze w Lubaczowie. W trakcie liturgii agresywny mężczyzna pod wpływem alkoholu wtargnął do prezbiterium i rzucił butelką w stronę tabernakulum, próbując zakłócić przebieg uroczystości.

REKLAMA

Co zrobić, gdy Twój samochód zepsuje się za granicą? Pomoc Moto Assistance od AXA Partners

Podróżowanie samochodem za granicę to popularny wybór, zapewniający o wiele większą wygodę, elastyczność i niezależność niż korzystanie z innych środków transportu. Każda wyprawa tego typu może być pełna wrażeń i to nie tylko tych pozytywnych – usterki i nieprzewidziane sytuacje mogą się przytrafić każdemu. Czy wiesz, co zrobić, gdy Twój samochód zepsuje się za granicą lub ulegnie wypadkowi? Sprawdź, jak działa ochrona Moto Assistance od AXA Partners.
Awaria auta za granicą – jak postępować? Co zrobić, gdy Twój samochód zepsuje się za granicą? Pomoc Moto Assistance od AXA Partners
Awaria auta za granicą – jak postępować? / fot. pexels.com

Jak się zabezpieczyć przed awarią samochodu?

Jedną z tych sytuacji w podróży, których teoretycznie nie da się przewidzieć, ale których ryzyko można zminimalizować, jest awaria samochodu. Przed wyjazdem warto dokładnie sprawdzić stan techniczny pojazdu, a w szczególności stan hamulców, oświetlenia, poziom płynów eksploatacyjnych, stan akumulatora i poziom ciśnienia w oponach. 

Pakując się na wyjazd, zabierz ze sobą zapasowe żarówki, bezpieczniki, apteczkę i kamizelkę odblaskową. Uzupełnij również płyn do spryskiwaczy. Planując trasę, zweryfikuj lokalizację renomowanych warsztatów samochodowych. Aby uniknąć wysokich kosztów związanych z awarią, wypadkiem lub kradzieżą samochodu za granicą, warto kupić krótkoterminowe ubezpieczenie moto assistance, które zapewnia m.in. pomoc drogową, holowanie, a w razie potrzeby także samochód zastępczy lub zakwaterowanie.

Co obejmuje ubezpieczenie assistance?

Ubezpieczenie Moto Assistance od AXA Partners obejmujące swoim zasięgiem podróże po   Polsce i w Europie jest dostępne w trzech wariantach: Standard, Comfort oraz Premium 1000. Można je wykupić na rok albo jako assistance krótkoterminowe, co jest popularne wśród osób sporadycznie podróżujących samochodem za granicę. Każdy z wariantów obejmuje:

  • naprawę na miejscu zdarzenia,
  • holowanie pojazdu na dystansie do 300 km w wariancie Standard, 500 km w wariancie Comfort i 1000 km w wariancie Premium 1000,
  • postój pojazdu na parkingu przez 2 doby w wariancie Standard lub przez 4 doby w pozostałych wariantach,
  • transport ubezpieczonego w przypadku awarii, wypadku, czy też kradzieży,
  • zakwaterowanie ubezpieczonego na 3 doby w wariancie Standard i przez 4 doby w pozostałych wariantach,
  • samochód zastępczy na 2 doby w wariancie Standard i przez 5 dób w pozostałych wariantach,
  • wymianę kół,
  • pomoc w przypadku braku paliwa,
  • pomoc tłumacza.

To kompleksowy zakres ubezpieczenia, które zdecydowanie przydaje się osobom podróżującym samochodem za granicę.

Dowiedz się więcej o assistance krótkoterminowym: https://www.axa-assistance.pl/aktualnosci/porady/assistance-krotkoterminowe-czym-jest-i-dlaczego-warto-je-wybrac/

Awaria auta za granicą jak postępować?

Awarie samochodów to dość częsty problem – zarówno w codziennym życiu, jak i podczas wyjazdów. O ile w trakcie podróży krajowej łatwo zorganizować naprawę, czy też nieplanowany nocleg, to za granicą może być trudniej – zarówno z uwagi na koszty, jak i ewentualne problemy komunikacyjne. Właśnie po to, by uniknąć niepotrzebnego stresu w takich sytuacjach, warto posiadać ubezpieczenie od awarii samochodu.

Gdy przydarzy się awaria auta za granicą, zachowaj spokój i zadbaj o kilka podstawowych kwestii. Po pierwsze zadbaj o bezpieczeństwo uczestników podróży i pojazdu. Jeśli to możliwe, zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne, rozstaw trójkąt awaryjny i załóż kamizelkę odblaskową. Po drugie skontaktuj się z ubezpieczycielem – zadzwoń do centrum alarmowego, które jest dostępne całodobowo. Wyjaśnij sytuację, podaj swoją lokalizację i numer polisy. Nie podejmuj żadnych innych działań na własną rękę bez kontaktu z ubezpieczycielem.

Na wakacjach samochodem przyda Ci się również OC w podróży. Czytaj więcej: https://www.axa-assistance.pl/aktualnosci/porady/co-to-jest-ubezpieczenie-oc-w-podrozy/

Awaria samochodu na autostradzie - jak postępować krok po kroku

Brak paliwa, problem z akumulatorem lub silnikiem podczas jazdy po mieście nie jest tak stresujący, jak awaria samochodu na autostradzie – na drogach tego typu panuje o wiele większy ruch, a pojazdy rozwijają wysokie prędkości. Tym bardziej priorytetowe jest zadbanie o bezpieczeństwo uczestników podróży i wykonanie poniższych kroków:

Krok pierwszy – jeśli to możliwe, zjedź na pas awaryjny lub w inne bezpieczne miejsce. 

Krok drugi – włącz światła awaryjne, ubierz kamizelkę odblaskową i bardzo ostrożnie wysiądź, by rozstawić trójkąt ostrzegawczy za pojazdem. Zalecana odległość od pojazdu to około 150-200 metrów.

Krok trzeci – jeśli to możliwe, wszyscy pasażerowie powinni założyć kamizelki odblaskowe, ostrożnie wysiąść z pojazdu i udać się za barierki ochronne. 

Krok czwarty – skontaktuj się ze swoim ubezpieczycielem. Przygotuj numer polisy, opisz zdarzenie i swoją lokalizację. 

Na pomoc zawsze należy oczekiwać w bezpiecznym miejscu – rekomendowane jest zejście poza barierki lub ekrany ochronne. 

Moto assistance AXA – gwarancja spokoju na trasie

Ubezpieczenie Moto assistance od AXA Partners (https://www.axa-assistance.pl/moto-assistance/) to rozwiązanie dostępne w różnych wariantach – można wykupić je na rok lub jako assistance krótkoterminowe (na konkretny wyjazd). Może obowiązywać zarówno w Polsce, jak i w Europie. Jest dostępne w trzech wariantach:

  • Standard,
  • Comfort,
  • Premium 1000.

Ubezpieczenie Moto Assistance AXA to gwarancja spokoju na trasie. Choć samo zakupienie ubezpieczenia nie zagwarantuje braku awarii czy też kradzieży samochodu, ale zdecydowanie ułatwi poradzenie sobie w tak stresujących sytuacjach. Do dyspozycji ubezpieczonego pozostaje całodobowa infolinia +48 22 575 97 28, gdzie może zgłaszać zdarzenia i uzyskać pomoc, komunikując się w języku polskim. To niezwykłe ułatwienie, gdyż już samo zgłaszanie awarii samochodu zagranicznym służbom lub firmom zajmującym się pomocą drogową może być kłopotliwe. Mając do dyspozycji ubezpieczenie assistance samochodowe nie trzeba się tym przejmować. 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe