Magdalena Buczek: "Każdy ma wybór. Może skupić się albo na tym, czego nie ma, albo na docenieniu najdrobniejszej rzeczy"

"Każdy ma wybór. Może skupić się albo na tym, czego nie ma, na brakach, niedostatkach, niedoskonałościach, cieniach, albo na docenieniu najdrobniejszej rzeczy, którą posiada" - mówi założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci Magdalena Buczek.
Amoll2005  Magdalena Buczek:
Amoll2005 / Wikimedia Commons

Założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci Magdalena Buczek w poruszającym wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego" mówi o swoim doświadczeniu wiary, o zmaganiach w życiu wewnętrznym, o walce o radość i nadzieję, a także o ufności Bogu, którą określa jako "postawę dziecka".

 

Droga Madziu, a właściwie pani Magdaleno, co powiedziałabyś tnącym się młodym, którzy twierdzą, że życie nie ma żadnego sensu?

 

- pyta dziennikarz "Gościa Niedzielnego" Marcin Jakimowicz.

 

Powiedziałabym, że każdy ma wybór. Może skupić się albo na tym, czego nie ma, na brakach, niedostatkach, niedoskonałościach, cieniach, albo na docenieniu najdrobniejszej rzeczy, którą posiada. Ta pierwsza droga, to użalanie się nad sobą, prowadzi w ciemność, rozpacz, smutek, zgorzknienie, rozdrapywanie ran, druga – do coraz większej radości

 

- dzieli się refleksją Magdalena Buczek.

Na pytanie, czy tej drogi trzeba się nauczyć w codziennej pracy, czy też można znaleźć się na niej w wyniku jakiegoś dramatycznego wydarzenia życiowego, Magdalena Buczek odpowiada:

 

To łaska, która towarzyszy mi od początku. Ale to nie jest dane na całe życie. Muszę o to walczyć. Gdy doświadczam trudności, zawirowań, ratuje mnie postawa dziecka – ufność. Dziecko potrafi spojrzeć na wszystko czystym spojrzeniem. Niestety, przychodzą takie momenty, gdy zło zaciera ten obraz, wprowadza niepokój, a nawet lęk...

 

Magdalena Buczek jest założycielką Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, spikerką Radia Maryja i Telewizji Trwam. Ukończyła dziennikarstwo i politologię w WSKSiM. Prowadzi w Radiu Maryja i Telewizji Trwam sobotnie programy wieczorne dla dzieci.

Pierwsze Podwórkowe Kółko Różańcowe Dzieci założyła w wieku dziewięciu lat. Obecnie podobne grupy modlitewne działają w 30 krajach i należy do nich ponad 137 tys. dzieci.

W 2005 wydała modlitewnik różańcowy dla dzieci Anielskie pacierze.

Magdalena Buczek cierpi na wrodzoną łamliwość kości. Do pierwszego złamania kości doszło u niej w miesiąc po urodzeniu. Przeszła z tego powodu ponad 30 operacji. W wieku 18 lat jej wzrost wynosił ok. 100 cm, a waga – 15 kg.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe