"Dzieje się historia. Możliwe zatrzymanie rewolucji marksistowskiej". Komentarze po nominacji Amy Coney Barrett

Sędzia Amy Coney Barrett została w sobotę wybrana przez prezydenta USA Donalda Trumpa na kandydatkę do Sądu Najwyższego. Jeśli nominację tej 48-letniej katoliczki o konserwatywnych poglądach zatwierdzi Senat, to zastąpi ona w tym gremium zmarłą 18 września Ruth Bader Ginsburg. Ostateczny wybór [musi być zatwierdzona przez Senat USA] spowoduje przewagę konserwatystów w amerykańskim Sądzie Najwyższym i umożliwi np. obalenie precedensu Roe przeciwko Wade, który w praktyce zmusił stany USA do akceptacji aborcji. Jego obalenie nie spowoduje, że aborcja w USA zostanie zakazana, ale może sprawić, że bardziej konserwatywne stany, zaczną od tego koszmaru odchodzić. Moment nominacji Amy Coney Barrett, biorąc pod uwagę wpływ tego co dzieje się w Stanach na resztę świata, może być przełomowym momentem wojny kulturowej neomarksistów przeciwko społeczeństwom.
Amy Coney Barrett
Amy Coney Barrett
EPA/SHAWN THEW Dostawca: PAP/EPA

Czytaj również: Konserwatystka Amy Coney Barrett kandydatką Trumpa do Sądu Najwyższego. To milowy krok w walce z aborcją

Tak komentują to internauci.

- Moi drodzy, dzieje się historia. Powołanie Amy Coney Barrett do Sądu Najwyższego USA spowoduje, że będzie tam większość konserwatywna. Możliwe stanie się zatrzymanie rewolucji marksistowskiej i przemian kulturowych wynikających ze zmian w prawie US. A jeśli tam to i w świecie.

- pisze szef Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski

- Amy Coney Barrett nominowana do Sądu Najwyższego USA. W pierwszych słowach przywołuje sędziego Scalia, wybitnego lidera konserwatywnej myśli konstytucyjnej USA. Wielka szansa, aby Sąd Najwyższy zagwarantował powrót do wierności zasadom konstytucji, do ochrony życia i wolności.

- komentuje mec. Jerzy Kwaśniewski szef Ordo Iuris


Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...
Tygodnik

Opinie

Popkultura