[RELACJA NA ŻYWO] Marsz Niepodległości zakończył się. Starcia pod Stadionem Narodowym

W Warszawie o godz. 14.00 spod Ronda Dmowskiego ruszy kolumna samochodów - to nowa, dostosowana do sytuacji epidemicznej, zmotoryzowana formuła Marszu Niepodległości.
 [RELACJA NA ŻYWO] Marsz Niepodległości zakończył się. Starcia pod Stadionem Narodowym
/ fot. PAP / Leszek Szymański

RELACJA NA ŻYWO:

● Policja: "Zachowanie przedstawicieli Marszu Niepodległości mówiących o "policyjnych prowokacjach" to przykład skrajnego fałszu i nieodpowiedzialności. Takie wystąpienia służą wyłącznie zaognianiu konfliktowych sytuacji i podburzaniu chuliganów atakujących funkcjonariuszy".
 


● "Zachowanie chuliganów, ich agresja i zagrażanie bezpieczeństwu innych osób wymagały zdecydowanej reakcji z naszej strony. Będziemy ustalać tożsamość wszystkich uczestników takich burd i ataków na policjantów oraz pociągać ich do odpowiedzialności przed sądem" – pisze policja i publikuje film.

 


● 17:30 Wznowiono ruch pociągów na stacji Stadion Narodowy. Wokół stadionu, w którym znajduje się obecnie szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19, zrobiło się spokojnie. 
 

 


PILNE: Fotoreporter Tygodnika Solidarność Tomasz Gutry został postrzelony z policyjnej broni. [CZYTAJ WIĘCEJ] 

● Kolejny wpis stołecznej policji: „W pobliżu Stadionu Narodowego, w którym działa szpital tymczasowy dla chorych na #Covid_19, policjanci musieli działać zdecydowanie, aby udrażniać blokowane przez chuliganów drogi przejazdu dla karetek pogotowia i aut zaopatrzenia wiozących respiratory”.

 


● 16:50 Szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz poinformował w mediach społecznościowych, że wydarzenie zostało zakończone. Są jednak miejsca w Warszawie, gdzie uczestnicy marszu ścierają się z policją. 

 

 


● Na stacji kolejowej Stadion Narodowy nadal trwają starcia – informuje dziennikarz RMF FM Paweł Balinowski i publikuje wideo.

 


● "Rajd Niepodległości przejeżdża Rondo Dmowskiego już 50 minut (bez nawrotów)" – pisze Piotr Semka.

 


● „W celu przywrócenia porządku publicznego, w ramach obowiązującego prawa prowadzone są działania pododdziałów zwartych policji. Kilku policjantów zostało rannych. Wykorzystywane są środki przymusu bezpośredniego w tym gaz pieprzowy i w indywidualnych przypadkach broń gładkolufowa” – informuje na Twitterze Komenda Stołeczna Policji.

 


● 16:28 – Dochodzi do zamieszek przed Stadionem Narodowym. Doszło do starć policji z protestującymi – donosi reporter wRealu24 Marcin Rola. Przypomnijmy, że Stadion Narodowy jest obecnie przekształcony w tymczasowy szpital dla chorych na COVID-19.

● „Organizatorzy #MarszNiepodegłości zapowiedzieli przejazd przed siedzibę @pisorgpl. A więc przed domem partii teraz Policja się szykuje” – donosi Krzysztof Berenda, dziennikarz RMF FM.

 


● Pożar mieszkania na warszawskim Powiślu, tuż przy Moście Poniatowskiego, którym przechodził Marsz Niepodległości. "Zapaliło się mieszkanie, do którego ktoś wrzucił płonącą racę. Dwie kondygnacje wyżej, na balkonie, wywieszona jest tęczowa flaga i baner Strajku Kobiet" – donosi Radio ZET.

 


● 15:45 Czoło zmotoryzowanego Marszu Niepodległości dojechało do Ronda Waszyngtona.

● 15:22 "Lewicowe bojówki zaatakowały na wysokości ronda de Gaullea, kibice odpowiedzieli, włączyła się policja. Marsz jedzie i idzie dalej, mnóstwo pojazdów wciąż czeka na dołączenie do kolumny" – pisze lider Ruchu Narodowego, poseł Konfederacji Robert Winnicki.

 


● Dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda publikuje film przedstawiający obecną sytuację na Rondzie de Gaulle'a.

 


● 15:08 "W rejonie Ronda de Gaulle'a grupy chuliganów zaatakowały policjantów chroniących bezpieczeństwa innych ludzi. Do działań wprowadzono pododdziały zwarte. W celu przywrócenia porządku prawnego wykorzystywane są środki przymusu bezpośredniego" – podała Komenda Stołeczna Policji na Twitterze.

 


 

 


● "Kolumna @RuchNarodowy zablokowana przez @PolskaPolicja. Nadkom. Ratyński najpierw zablokował jej wjazd od Ronda Czterdziestolatka, polecił kolumnie jechać na skrzyżowanie Marszałkowskiej ze Świętokrzyską i wydał polecenie patrolowi by j tu nas zablokowali. To niepoważne" – pisze poseł Konfederacji Michał Urbaniak.
 

 


● 14:45 "Jakąś panienka w TVN24 trzeci raz w ciągu 5 minut coraz bardziej agresywnie (mimo otrzymanej odpowiedzi) naciska na rzecznika KSP "jakie działania podejmą ws nielegalnego zgromadzenia" – pisze na Twitterze dziennikarz Wojciech Wybranowski i dodaje: "Nie przypominam sobie takich nacisków TVN na policję ws nielegalnych zgromadzeń feministek"

 


● 

 


● Uczestnicy Marszu Niepodległości śpiewają Rotę.

● 14:25 – Mam nadzieję, że będzie pięknie. To pierwszy raz, kiedy taka inicjatywa jest organizowana w ten sposób. Mam nadzieję, że będzie wiele samochodów przystrojonych polskimi flagami – powiedział szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

● "Rondo Dmowskiego, Teraz" – publikuje zdjęcie dziennikarz i publicysta tygodnika Do Rzeczy Piotr Semka.

 


● "Widzieliście? Płaczę..." – pisze użytkowniczka Twittera i uczestników Marszu Niepodległości - trzymające flagi małżeństwo z dzieckiem.

 


● Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak na Twitterze: 

 


● 14:14 – Nie zgadzamy się z zachodnią Europą, z jej lewicowymi postulatami. Możemy z nią współpracować, ale nie będziemy się zmieniać – dodaje.

● 14:10 Na scenie przemawia poseł Konfederacji, lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki: – Kościół w Polsce musí się sam oczyścić w ogniu prawdy i sprawiedliwości. Won gorszycielom, nie będziemy bronić pedofilii. Jeśli się sami nie oczyścicie, prawica was oczyści.

● "Rozpoczyna się Marsz Niepodległości w centrum Warszawy" – pisze dziennikarz Radia ZET Daniel Wrzos i publikuje film z marszu.

 

 

"Nasza cywilizacja, nasze zasady"


Tegoroczny Marsz Niepodległości odbywa się pod hasłem "Nasza cywilizacja, nasze zasady". Z uwagi na sytuację epidemiczną wydarzenie - według planu organizatorów - ma formę przejazdu samochodowego. Jednak przy rondzie Dmowskiego już od godz. 13 zbierają się uczestnicy chcący przemaszerować trasę wydarzenia. Mają biało-czerwone flagi, a także transparenty. Na placu Defilad natomiast zbiórkę maja członkowie Straży Marszu Niepodległości.

Stołeczna policja poinformowała, że zablokowane dla ruchu są m.in. Aleje Jerozolimskie od placu Zawiszy do ronda Waszyngtona. Nie można też przejechać przez Aleje ulicami Kruczą, Bracką czy Emilii Plater.

Jak informowali organizatorzy zmotoryzowanego Marszu Niepodległości, kolumna samochodów wyruszy z Ronda Dmowskiego w kierunku Ronda Waszyngtona. Tam jego uczestnicy planują zawrócić i pojechać w kierunku Dworca Centralnego, a następnie zawrócą na Rondzie Czterdziestolatka i pojadą ponownie w stronę Ronda Dmowskiego.

Organizatorzy podczas przejazdu zamierzają komunikować się przy pomocy radia, gdzie oprócz wygłaszanych komunikatów mają być również transmitowane przemówienia i piosenki o charakterze patriotycznym.

 

 

 

 


 

POLECANE
Polacy ocenili rekonstrukcję rządu Tuska. Sondaż nie pozostawia złudzeń Wiadomości
Polacy ocenili rekonstrukcję rządu Tuska. Sondaż nie pozostawia złudzeń

23 lipca premier Donald Tusk ogłosił nowy skład Rady Ministrów. Następnego dnia prezydent Andrzej Duda wręczył nominacje nowym ministrom. Rząd został „odchudzony” - liczba ministrów zmniejszyła się z 26 do 21, a dodatkowo powołano dwa duże „superresorty”: energii oraz finansów i gospodarki. Zmiany objęły także kluczowe stanowiska, w tym resorty zdrowia, sprawiedliwości, rolnictwa, sportu i kultury. Nowym wicepremierem odpowiedzialnym za politykę zagraniczną został szef MSZ Radosław Sikorski.

Niepokojąca fala przemocy w Berlinie. Kolejna ofiara ataku nożem Wiadomości
Niepokojąca fala przemocy w Berlinie. Kolejna ofiara ataku nożem

W centrum Berlina doszło do tragicznego ataku. W piątek wieczorem grupa około 15 osób napadła na trzech młodych mężczyzn w pobliżu Forum Humboldtów. Ofiarą był 20-letni Syryjczyk. Choć próbowano go reanimować i trafił na intensywną terapię, lekarzom nie udało się uratować mu życia. Dwaj jego towarzysze, w wieku 22 i 23 lat, doznali jedynie lekkich obrażeń.

IMGW wydał komunikat. Oto co nas czeka w najbliższym czasie Wiadomości
IMGW wydał komunikat. Oto co nas czeka w najbliższym czasie

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia, centralna i północna będzie pod wpływem niżów z ośrodkami w rejonie Wysp Brytyjskich i Szwecji oraz związanymi z nimi frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże znad zachodniego Atlantyku i Rosji. Nad Polskę nasunie się zatoka związana z niżem z ośrodkiem w rejonie Wysp Brytyjskich z układem frontów atmosferycznych. Napływać będzie polarna morska masa powietrza, od zachodu kraju cieplejsza.

Nie żyje były mistrz świata w boksie Wiadomości
Nie żyje były mistrz świata w boksie

Świat sportu pogrążył się w smutku. Nie żyje Ricky Hatton, były mistrz świata federacji IBF i WBA. Zmarł w wieku 46 lat. Jego ciało zostało znalezione w domu w Hyde w hrabstwie Greater Manchester - poinformowała policja. Bokser kilka tygodni temu zapowiadał powrót na ring.

Prezydent podpisał postanowienie ws. zagranicznych wojsk w Polsce z ostatniej chwili
Prezydent podpisał postanowienie ws. zagranicznych wojsk w Polsce

Prezydent Karol Nawrocki podpisał postanowienie o wyrażeniu zgody na pobyt na terytorium RP komponentu wojsk obcych Państw-Stron Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego, jako wzmocnienie RP w ramach operacji „Eastern Sentry” - poinformowało w niedzielę Biuro Bezpieczeństwa Narodowego na platformie X.

Niebezpieczne zdarzenie na krakowskim lotnisku. Loty przekierowane do Katowic z ostatniej chwili
Niebezpieczne zdarzenie na krakowskim lotnisku. Loty przekierowane do Katowic

Samolot Enter Air lecący z Antalyi podczas lądowania na lotnisku Kraków Airport wypadł z pasa. Lotnisko wstrzymało przyloty i odloty. Zdołano już ewakuować wszystkich pasażerów

Niezwykłe zjawisko przy jednej z pobliskich gwiazd Wiadomości
Niezwykłe zjawisko przy jednej z pobliskich gwiazd

Fomalhaut, jedna z najjaśniejszych gwiazd widocznych na nocnym niebie, od dawna jest obiektem szczególnego zainteresowania badaczy. To dlatego, że znajduje się "blisko" - zaledwie 25 lat świetlnych od Ziemi – i jest stosunkowo młoda, bo liczy około 440 mln lat. Dla porównania nasz Układ Słoneczny ma około 4,6 miliarda lat.

Komunikat dla mieszkańców Wrocławia z ostatniej chwili
Komunikat dla mieszkańców Wrocławia

Po kilku miesiącach prac modernizacyjnych MPK Wrocław zakończyło remont skrzyżowania Pomorska/Dubois. Od soboty tramwaje i autobusy wróciły na swoje stałe trasy, a mieszkańcy mogą korzystać z odnowionej infrastruktury.

Aneta Rygielska ze srebrnym medalem mistrzostw świata w boksie Wiadomości
Aneta Rygielska ze srebrnym medalem mistrzostw świata w boksie

Aneta Rygielska wywalczyła w Liverpoolu srebrny medal mistrzostw świata w boksie w kategorii 60 kg. W finale przegrała z Brazylijką Rebecą de Lima Santos 2:3 (28:29, 29:28, 29:28, 28:29, 27:30).

Powstanie arabskie NATO? Negocjacje na szczycie w Katarze z ostatniej chwili
Powstanie arabskie "NATO"? Negocjacje na szczycie w Katarze

Egipt naciska na utworzenie wspólnych arabskich sił zbrojnych na wzór NATO, które byłyby zdolne do ochrony każdego państwa członkowskiego narażonego na agresję. Według dziennika „The Arab News” Kair liczy na poparcie tej inicjatywy na poniedziałkowym szczycie arabsko-islamskim w Dosze w Katarze.

REKLAMA

[RELACJA NA ŻYWO] Marsz Niepodległości zakończył się. Starcia pod Stadionem Narodowym

W Warszawie o godz. 14.00 spod Ronda Dmowskiego ruszy kolumna samochodów - to nowa, dostosowana do sytuacji epidemicznej, zmotoryzowana formuła Marszu Niepodległości.
 [RELACJA NA ŻYWO] Marsz Niepodległości zakończył się. Starcia pod Stadionem Narodowym
/ fot. PAP / Leszek Szymański

RELACJA NA ŻYWO:

● Policja: "Zachowanie przedstawicieli Marszu Niepodległości mówiących o "policyjnych prowokacjach" to przykład skrajnego fałszu i nieodpowiedzialności. Takie wystąpienia służą wyłącznie zaognianiu konfliktowych sytuacji i podburzaniu chuliganów atakujących funkcjonariuszy".
 


● "Zachowanie chuliganów, ich agresja i zagrażanie bezpieczeństwu innych osób wymagały zdecydowanej reakcji z naszej strony. Będziemy ustalać tożsamość wszystkich uczestników takich burd i ataków na policjantów oraz pociągać ich do odpowiedzialności przed sądem" – pisze policja i publikuje film.

 


● 17:30 Wznowiono ruch pociągów na stacji Stadion Narodowy. Wokół stadionu, w którym znajduje się obecnie szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19, zrobiło się spokojnie. 
 

 


PILNE: Fotoreporter Tygodnika Solidarność Tomasz Gutry został postrzelony z policyjnej broni. [CZYTAJ WIĘCEJ] 

● Kolejny wpis stołecznej policji: „W pobliżu Stadionu Narodowego, w którym działa szpital tymczasowy dla chorych na #Covid_19, policjanci musieli działać zdecydowanie, aby udrażniać blokowane przez chuliganów drogi przejazdu dla karetek pogotowia i aut zaopatrzenia wiozących respiratory”.

 


● 16:50 Szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz poinformował w mediach społecznościowych, że wydarzenie zostało zakończone. Są jednak miejsca w Warszawie, gdzie uczestnicy marszu ścierają się z policją. 

 

 


● Na stacji kolejowej Stadion Narodowy nadal trwają starcia – informuje dziennikarz RMF FM Paweł Balinowski i publikuje wideo.

 


● "Rajd Niepodległości przejeżdża Rondo Dmowskiego już 50 minut (bez nawrotów)" – pisze Piotr Semka.

 


● „W celu przywrócenia porządku publicznego, w ramach obowiązującego prawa prowadzone są działania pododdziałów zwartych policji. Kilku policjantów zostało rannych. Wykorzystywane są środki przymusu bezpośredniego w tym gaz pieprzowy i w indywidualnych przypadkach broń gładkolufowa” – informuje na Twitterze Komenda Stołeczna Policji.

 


● 16:28 – Dochodzi do zamieszek przed Stadionem Narodowym. Doszło do starć policji z protestującymi – donosi reporter wRealu24 Marcin Rola. Przypomnijmy, że Stadion Narodowy jest obecnie przekształcony w tymczasowy szpital dla chorych na COVID-19.

● „Organizatorzy #MarszNiepodegłości zapowiedzieli przejazd przed siedzibę @pisorgpl. A więc przed domem partii teraz Policja się szykuje” – donosi Krzysztof Berenda, dziennikarz RMF FM.

 


● Pożar mieszkania na warszawskim Powiślu, tuż przy Moście Poniatowskiego, którym przechodził Marsz Niepodległości. "Zapaliło się mieszkanie, do którego ktoś wrzucił płonącą racę. Dwie kondygnacje wyżej, na balkonie, wywieszona jest tęczowa flaga i baner Strajku Kobiet" – donosi Radio ZET.

 


● 15:45 Czoło zmotoryzowanego Marszu Niepodległości dojechało do Ronda Waszyngtona.

● 15:22 "Lewicowe bojówki zaatakowały na wysokości ronda de Gaullea, kibice odpowiedzieli, włączyła się policja. Marsz jedzie i idzie dalej, mnóstwo pojazdów wciąż czeka na dołączenie do kolumny" – pisze lider Ruchu Narodowego, poseł Konfederacji Robert Winnicki.

 


● Dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda publikuje film przedstawiający obecną sytuację na Rondzie de Gaulle'a.

 


● 15:08 "W rejonie Ronda de Gaulle'a grupy chuliganów zaatakowały policjantów chroniących bezpieczeństwa innych ludzi. Do działań wprowadzono pododdziały zwarte. W celu przywrócenia porządku prawnego wykorzystywane są środki przymusu bezpośredniego" – podała Komenda Stołeczna Policji na Twitterze.

 


 

 


● "Kolumna @RuchNarodowy zablokowana przez @PolskaPolicja. Nadkom. Ratyński najpierw zablokował jej wjazd od Ronda Czterdziestolatka, polecił kolumnie jechać na skrzyżowanie Marszałkowskiej ze Świętokrzyską i wydał polecenie patrolowi by j tu nas zablokowali. To niepoważne" – pisze poseł Konfederacji Michał Urbaniak.
 

 


● 14:45 "Jakąś panienka w TVN24 trzeci raz w ciągu 5 minut coraz bardziej agresywnie (mimo otrzymanej odpowiedzi) naciska na rzecznika KSP "jakie działania podejmą ws nielegalnego zgromadzenia" – pisze na Twitterze dziennikarz Wojciech Wybranowski i dodaje: "Nie przypominam sobie takich nacisków TVN na policję ws nielegalnych zgromadzeń feministek"

 


● 

 


● Uczestnicy Marszu Niepodległości śpiewają Rotę.

● 14:25 – Mam nadzieję, że będzie pięknie. To pierwszy raz, kiedy taka inicjatywa jest organizowana w ten sposób. Mam nadzieję, że będzie wiele samochodów przystrojonych polskimi flagami – powiedział szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

● "Rondo Dmowskiego, Teraz" – publikuje zdjęcie dziennikarz i publicysta tygodnika Do Rzeczy Piotr Semka.

 


● "Widzieliście? Płaczę..." – pisze użytkowniczka Twittera i uczestników Marszu Niepodległości - trzymające flagi małżeństwo z dzieckiem.

 


● Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak na Twitterze: 

 


● 14:14 – Nie zgadzamy się z zachodnią Europą, z jej lewicowymi postulatami. Możemy z nią współpracować, ale nie będziemy się zmieniać – dodaje.

● 14:10 Na scenie przemawia poseł Konfederacji, lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki: – Kościół w Polsce musí się sam oczyścić w ogniu prawdy i sprawiedliwości. Won gorszycielom, nie będziemy bronić pedofilii. Jeśli się sami nie oczyścicie, prawica was oczyści.

● "Rozpoczyna się Marsz Niepodległości w centrum Warszawy" – pisze dziennikarz Radia ZET Daniel Wrzos i publikuje film z marszu.

 

 

"Nasza cywilizacja, nasze zasady"


Tegoroczny Marsz Niepodległości odbywa się pod hasłem "Nasza cywilizacja, nasze zasady". Z uwagi na sytuację epidemiczną wydarzenie - według planu organizatorów - ma formę przejazdu samochodowego. Jednak przy rondzie Dmowskiego już od godz. 13 zbierają się uczestnicy chcący przemaszerować trasę wydarzenia. Mają biało-czerwone flagi, a także transparenty. Na placu Defilad natomiast zbiórkę maja członkowie Straży Marszu Niepodległości.

Stołeczna policja poinformowała, że zablokowane dla ruchu są m.in. Aleje Jerozolimskie od placu Zawiszy do ronda Waszyngtona. Nie można też przejechać przez Aleje ulicami Kruczą, Bracką czy Emilii Plater.

Jak informowali organizatorzy zmotoryzowanego Marszu Niepodległości, kolumna samochodów wyruszy z Ronda Dmowskiego w kierunku Ronda Waszyngtona. Tam jego uczestnicy planują zawrócić i pojechać w kierunku Dworca Centralnego, a następnie zawrócą na Rondzie Czterdziestolatka i pojadą ponownie w stronę Ronda Dmowskiego.

Organizatorzy podczas przejazdu zamierzają komunikować się przy pomocy radia, gdzie oprócz wygłaszanych komunikatów mają być również transmitowane przemówienia i piosenki o charakterze patriotycznym.

 

 

 

 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe