Wizerunkowa katastrofa? Elon Musk krytykuje polską grę "Cyberpunk". Twórcy przepraszają

Z wielkim hukiem wprowadzono na rynek nowy produkt CD Projekt, grę "Cyberpunk". Szybko okazało się, że są poważne kłopoty z grą na konsolach Xbox One i Play Station 4. Gra na nich jest praktycznie niemożliwa. Sprawę skomentował słynny biznesmen i wizjoner Elon Musk, a twórcy gry pospieszyli z przeprosinami.
Cyberpunk screenshot Wizerunkowa katastrofa? Elon Musk krytykuje polską grę
Cyberpunk screenshot / materiały prasowe

- W pierwszej kolejności chcemy przeprosić Was za to, że przed premierą nie zaprezentowaliśmy rozgrywki z Cyberpunka 2077 na konsolach poprzedniej generacji, co utrudniło Wam podjęcie świadomej decyzji dotyczącej zakupu. Wiemy, że powinniśmy poświęcić więcej czasu i uwagi na dopracowanie naszej gry na PlayStation 4 i Xbox One.

Nie ustajemy w pracy nad naprawą błędów oraz polepszeniu doświadczenia płynącego z gry. Pierwsza seria aktualizacji została właśnie opublikowana, a kolejna pojawi się w przeciągu 7 dni. W najbliższej przyszłości możecie oczekiwać kolejnych, ponieważ będziemy aktualizować grę na bieżąco. Po Świętach wypuścimy dwie duże aktualizacje, w tym Patch 1, który pojawi się w styczniu. Po nim, w lutym przyszłego roku, pojawi się Patch 2. Powinny one naprawić większość istotnych błędów, które gracze napotykają podczas rozgrywki na konsolach poprzedniej generacji. Będziemy Was informować o zawartości obu aktualizacji przed ich wypuszczeniem. To nie sprawi, że gra na PS4 czy Xbox One będzie działać jak na PC i konsolach nowej generacji, ale przybliży Was do tego doświadczenia.

Będziemy wdzięczni, jeśli dacie nam szansę na naprawę sytuacji, ale jeśli nie jesteście zadowoleni z tego, jak działa gra na Waszej konsoli, możecie wystąpić o zwrot kosztów za zakup. W przypadku kopii cyfrowych, możecie skorzystać z reklamacji na PSN lub Xbox. W przypadku wydań pudełkowych, w pierwszej kolejności zwróćcie się do sklepu, w którym kupiliście grę. Jeśli zwrot kosztów nie będzie możliwy, możecie skontaktować się z nami — na wiadomości czekamy pod adresem helpmerefund@cdprojektred.com. Postaramy się Wam pomóc. Możecie do nas napisać przez tydzień, od dziś do 21 grudnia 2020 r.

- czytamy na stronie cdprojektred.com

- Zajęło mi tydzień pracy, aby zagrać w tę grę i szybko zdałem sobie sprawę, że to nie jest gra. Myślałem o każdym dniu swoich 8 lat. Płakałem w nocy i nie byłem w stanie funkcjonować. Płaczę za każdym razem, gdy myślę o grze i nawet nie chcę dotykać mojego PS4. To miała być przyszłość gier i teraz nie wiem, na co jeszcze mam czekać

- screen takiego wpisu opublikował pod tweetem fanpejdża gry "Cyberpunk" na Twitterze Elon Musk

BusinessInsider.com.pl pisze o wizerunkowej katastrofie.

Kłopoty CD Projekt wywołują ogromne spadki wartości akcji na giełdzie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe