Atak na posła Sośnierza. Policja wszczyna czynności w sprawie

Jak zaznaczył kom. Rafał Retmaniak z KSP, czynności zostały podjęte "w związku z filmikami i doniesieniami medialnymi".
Sam poseł Sośnierz w krótkiej rozmowie z PAP powiedział – "Dzwoniła do mnie policja i mam się stawić na komisariacie. Najwyraźniej zostało wszczęte postępowanie". Te słowa potwierdził policjant: "Pan poseł został wezwany na przesłuchanie".
Atak na polityka Konfederacji
W środę wieczorem kilkaset osób zebrało się przed Sejmem, by wyrazić swój sprzeciw przeciwko przyjęciu przez Izbę noweli ustawy medialnej.
W pewnym momencie doszło do przepychanek między zgromadzonymi a posłem Konfederacji Dobromirem Sośnierzem. Poseł opuścił teren Sejmu w asyście policji. CZYTAJ WIĘCEJ
Mocne komentarze polityków
Do tego zdarzenia szybko odniósł się premier Mateusz Morawiecki.
"Nastąpił fizyczny atak na posła Dobromira Sośnierza. Takie zachowania są skandaliczne i skrajnie szkodliwe społecznie. Cała klasa polityczna powinna potępić takie zachowanie" – napisał na Twitterze późnym wieczorem w środę szef rządu.
W czwartek rano do sprawy odniósł się także wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, sugerując, że TVN powinien potępić zachowanie protestujących. „Wczoraj poseł D. Sośnierz w ważnych sprawach głosował tak jak PO, potem spotkał się na żywo z elektoratem opozycji totalnej. Czy stacja TVN potępi zachowanie protestujących w ich obronie? Wątpię, bo takie emocje i agresja to imho (po ang. in my humble opinion, czyli moim skromnym zdaniem - przyp. PAP) efekt przedawkowania tvn właśnie" – napisał wiceminister na Twitterze.
"Dzicz, odrażająca dzicz" – tak skomentował na Twitterze atak na Sośnierza poseł Konfederacji Robert Winnicki. A poseł Krzysztof Bosak dodał do filmiku z zajścia taki opis: "Obrońcy wolności i pluralizmu".
Kontrowersje ws. ustawy medialnej
Sporną nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji posłowie przegłosowali w środę wieczorem.
Ustawa zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Według jej przepisów koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim EOG, pod warunkiem, że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG.
(PAP)