Von der Leyen: "UE nie będzie finansowała drutu kolczastego i murów". Natychmiast reaguje "Sputnik"

"UE nie będzie finansowała "drutu kolczastego i murów" - poinformowała w piątek przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen na konferencji prasowej po szczycie UE w Brukseli.
 Von der Leyen:
/ PAP/EPA

W piątek unijni przywódcy dyskutowali między innymi o migracji. Szefowa KE wskazała, że reżim w Mińsku próbuje otwierać nowe trasy sprowadzania migrantów na Białoruś, znosząc obowiązek wizowy dla kolejnych krajów. Zapowiedziała podjęcie dalszych działań w celu "ograniczenia przemytu ludzi organizowanego przez (to) państwo".

Jednocześnie podkreśliła, że UE nie będzie finansowała "drutu kolczastego i murów" na granicach, które miałyby powstrzymywać napływ migrantów, czego domagało się 12 krajów unijnych, w tym Litwa i Austria.

"Bardzo jasno powiedziałam, że Komisja Europejska i Parlament Europejski od dawna stoją na stanowisku, że nie będzie finansowania drutu kolczastego i murów" - oświadczyła von der Leyen.

Informację tę natychmiast podchwycił serwis Sputniknews, zestawiając ją z opisem działań polskich władz, które zdecydowały o znacznym wzmocnieniu ochrony granicy Rzeczpospolitej, będącej zarazem granicą Unii Europejskiej.

 

 

cwp/Twitter, PAP


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe