Stanowski przegrywa w sądzie. Ma opublikować przeprosiny i wypłacić zadośćuczynienie

Krzysztof Stanowski i wydawnictwo „Czerwone i Czarne” mają opublikować przeprosiny i wypłacić zadośćuczynienie. Naruszyli dobra osobiste publicysty sportowego Dariusza Tuzimka – informuje serwis WP Sportowe Fakty.
Krzysztof Stanowski Stanowski przegrywa w sądzie. Ma opublikować przeprosiny i wypłacić zadośćuczynienie
Krzysztof Stanowski / fot. YouTube / Kanał Sportowy

Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował, że Krzysztof Stanowski oraz wydawnictwo „Czerwone i Czarne”, które wydało książkę dziennikarza, mają wypłacić zadośćuczynienie finansowe oraz opublikować przeprosiny na dwóch stronach internetowych – portalu weszlo.com oraz stronie czerwoneiczarne.pl. Oświadczenie, w którym przeproszą publicystę sportowego Dariusza Tuzimka, ma być widoczne w witrynach przez 30 dni.

„W oświadczeniu mają znaleźć się między innymi takie sformułowania: «przepraszamy pana Dariusza Tuzimka za naruszenie jego dóbr osobistych w postaci godności i dobrego imienia, do czego doszło wskutek publikacji zawierającej nieprawdziwe informacje i nieuprawnione oceny na temat pana Dariusza Tuzimka dotyczące wykonywania przez niego obowiązków zawodowych»” – przekazał serwis WP Sportowe Fakty.

Jak podkreślono, wyrok sądu drugiej instancji stał się prawomocny 1 lutego. Stronom przysługuje prawo wniesienia skargi kasacyjnej. 


Stanowski i Tuzimek w „Przeglądzie Sportowym”

W 2017 roku Dariusz Tuzimek pozwał Krzysztofa Stanowskiego w cywilnym procesie. Chodziło o zastrzeżenia do fragmentów książki „Stan Futbolu” wydanej przez wydawnictwo „Czerwone i Czarne”.

Stanowski opisywał bowiem lata 2004–2005, kiedy współpracował z Tuzimkiem w „Przeglądzie Sportowym”. „Ówczesnego wtedy zastępcę redaktora naczelnego pokazał w złym świetle. Jak się ostatecznie okazało, były to informacje nieprawdziwe i nieuprawnione” – pisze portal.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe