„Proszę wysyłać maile do KRRiT”. Ten kanał telewizyjny może wkrótce zniknąć

KRRiT wstrzymuje się od podjęcia decyzji ws. przedłużenia koncesji dla TVN7, która wygasza 25 lutego. – Jeśli państwo chcą tego kanału dalej, to proszę wysyłać maile na adres Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji – apeluje dyrektor programowy TVN Edward Miszczak.
 „Proszę wysyłać maile do KRRiT”. Ten kanał telewizyjny może wkrótce zniknąć
/ fot. YouTube

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nadal nie podjęła decyzja o przedłużeniu koncesji dla TVN7, która wygaśnie 25 lutego. Stacja złożyła wniosek o jej przedłużenie przeszło rok temu, 23 grudnia 2020 r.

Część członków rady uważa, że TVN łamie ustawę o radiofonii i telewizji, ponieważ jego faktycznym właścicielem jest amerykański koncern Discovery – podmiot nienależący do firm z Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Discovery kontroluje TVN przez spółkę Polish Television Holding z Amsterdamu.

„Oczko w głowie”

– Ten kanał jest od trzech lat naszym oczkiem w głowie. Staramy się inwestować bardzo dużo. Teraz przygotowujemy, w czasach pandemii – co jest ogromnym wysiłkiem – projekty za granicą. To są ogromne koszty, wysiłki, żeby widownia miała swój ulubiony program w nowej formie – stwierdził na antenie TVN24 dyrektor programowy stacji Edward Miszczak.

Zwróciliśmy się do jedynego czynnika, który może jeszcze zafunkcjonować, czyli do naszych widzów. Jeśli państwo chcą tego kanału dalej, to proszę wysyłać maile na adres Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe