Polacy zostali zapytani o uchodźców z Ukrainy. Sondaż nie pozostawia złudzeń

Zdecydowana większość Polaków chce pomagać ukraińskim uchodźcom, którzy uciekają przed inwazją Putina na ich kraj.
Uchodźcy na przejściu w Medyce Polacy zostali zapytani o uchodźców z Ukrainy. Sondaż nie pozostawia złudzeń
Uchodźcy na przejściu w Medyce / PAP/Darek Delmanowicz

Sondaż na zlecenie dziennika „Rzeczpospolita” przeprowadziła pracownia IBRiS. Wynika z niego, że zdecydowana większość naszych rodaków chce pomagać Ukraińcom uciekającym przed wojną.

60 proc. Polaków uważa, że trzeba przyjąć w Polsce „wszystkich uciekających z Ukrainy”. 35 proc. pytanych uważa, że trzeba przyjąć „najbardziej potrzebujących i zagrożonych”.

W granicach błędu statystycznego znalazły się za to osoby przeciwne pomaganiu Ukraińcom w Polsce. 3,5 proc. badanych chce utrzymywania obozów uchodźców na terenie Ukrainy, a 1 proc. nie chce w ogóle pomagać sąsiadom.

Polacy zostali też zapytani, ile uchodźców może przyjechać z Ukrainy. 35 proc. pytanych odpowiedziało, że miliony, a 31 proc., że setki tysięcy osób.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Nerwowo w Rosji po klęsce na rzece Doniec. Znani militarni blogerzy krytykują niekompetencje wojskowych Wiadomość
Nerwowo w Rosji po klęsce na rzece Doniec. Znani militarni blogerzy krytykują niekompetencje wojskowych

Jak podaje amerykański Instytut Badań nad Wojną (ISW), zniszczenie przez Ukraińców znacznej części rosyjskiej brygady strzelców zmotoryzowanych, która 11. maja próbowała przekroczyć most pontonowy na rzece Siverskyi Doniec, wstrząsnęło znanymi rosyjskimi blogerami militarnymi.

Kłopoty Grodzkiego. We wtorek senacka komisja regulaminowa zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu Wiadomość
Kłopoty Grodzkiego. We wtorek senacka komisja regulaminowa zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu

We wtorek po południu senacka Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego - wynika z zamieszczonego na stronie internetowej Senatu harmonogramu prac komisji senackich.

Platforma miała „zablokować sprzedaż Lotosu Rosjanom”? To nagranie mówi zupełnie co innego [WIDEO] Wiadomość
Platforma miała „zablokować sprzedaż Lotosu Rosjanom”? To nagranie mówi zupełnie co innego [WIDEO]

„Trzeba być wyjątkowym idiotą, by dziś sprzedaż części Lotosu ludziom powiązanym z #Putin.em [chodzi o połączenie Lotosu z Orlenem, przy okazji którego Komisja Europejska wymusza na Polsce sprzedaż części Lotosu, który w części będzie sprzedany Saudi Aramco, a część stacji benzynowych ma być wymieniona na stacje benzynowe węgierskiego koncernu MOL – przyp. red.] próbować usprawiedliwiać zablokowaniem takiej sprzedaży 11 lat temu przez rząd premiera #Tusk.a. Szkoda tylko, że za te idiotyzmy płacimy wszyscy horrendalnymi cenami paliw” – napisał były szef Platformy Borys Budka. Jednak co innego widać na nagraniu przypomnianym przez Samuela Pereirę.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe