[wideo] „Obraża pan nie Polaków nawet, ale Rosjan, którzy…” Red. Mazurek ostro do szefa Iustitii

– Panie sędzio, ja rozumiem, że pan już dawno przestał być sędzią, a stał się politykiem. Rozumiem też, że chciałby pan łączyć te dwie rzeczy. Wydaje mi się to jednak troszkę niestosowne, nie mówiąc już o tym, że to chyba nie jest zgodne z prawem – mówił red. Robert Mazurek w komentarzu dla Kanału Sportowego, ostro krytykując prezesa Stowarzyszenia Sędziów Iustitia, sędziego Krystiana Markiewicza.
 [wideo] „Obraża pan nie Polaków nawet, ale Rosjan, którzy…” Red. Mazurek ostro do szefa Iustitii
/ screen YT - Kanał Sportowy

Redaktor Robert Mazurek w najnowszym komentarzu dla Kanału Sportowego ostro skomentował wywiad, który prezes Stowarzyszenia Sędziów Iustitia udzielił „Gazecie Wyborczej”.

Stowarzyszenie sędziowskie Iustitia najpierw błaga Komisję Europejską o sankcje wobec Polski, a później Krystian Markiewicz, szef tego stowarzyszenia, udziela wywiadu „Gazecie Wyborczej”. I zwróćcie uwagę na ten czas. Na timing. On go udziela teraz, podkreślam: teraz. I cóż pan Markiewicz mówi? Mówi tak: „Aparat represji nie zwalnia”. Rosji? U Putina? Nie misie. U Ziobry! U Kaczyńskiego! Bo Kaczyński jest jak Putin – powiedział red. Mazurek. Następnie zwrócił się bezpośrednio do sędziego Markiewicza.

Panie sędzio, ja rozumiem, że pan już dawno przestał być sędzią, a stał się politykiem. Rozumiem też, że chciałby pan łączyć te dwie rzeczy. Wydaje mi się to jednak troszkę niestosowne, nie mówiąc już o tym, że to chyba nie jest zgodne z prawem. (…) Wie pan co? Tak zupełnie poważnie. Mógłby się pan przynajmniej w język ugryźć. Jeśli pan myśli, że Polska jest krajem dokładnie takim samym jak putinowska Rosja, to pan naprawdę obraża nie Polaków nawet, ale tych Rosjan, którzy dostają łomot od policji i milicji rosyjskiej, bo protestują przeciwko wojnie. Pan sobie wyjdzie na demonstrację przeciwko Kaczyńskiemu i nikt pana nie tłucze, panie sędzio. Nie wiem, jak to panu wytłumaczyć, może niech pan czasami obejrzy coś w telewizji oprócz pogody? – zakpił red. Mazurek. Na podsumowanie stwierdził, że jeśli sam kiedyś trafiłby przed oblicze wymiaru sprawiedliwości, to wolałby, żeby go nie sądził ktoś z Iustitii.

Wolałbym, żeby sądził mnie ktoś, w kogo bezstronność będę wierzył od początku do końca. A tu chyba nie mogę mieć tej pewności. Bardzo mi przykro, ale to nie ja na to wpadłem. To pan, panie sędzio, do tego doprowadził, że nie tylko ja tak myślę – podsumował red. Mazurek.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe