PiS niezmiennie liderem, zaskakujący wynik Konfederacji. Zobacz najnowszy sondaż

Prawo i Sprawiedliwość jest niezmiennie najchętniej wybieraną przez Polaków partią polityczną – wynika z najnowszego badania pracowni „United Surveys” na zlecenie portalu Wirtualna Polska.
 PiS niezmiennie liderem, zaskakujący wynik Konfederacji. Zobacz najnowszy sondaż
/ fot. Krzysztof Białoskórski / Kancelaria Sejmu

Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 33,4 proc. wynik. To nieznaczny spadek, o 0,2 pkt proc., w porównaniu z poprzednim badaniem – zauważa serwis.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, na którą chce oddać swój głos 23,1 proc. ankietowanych (wzrost o prawie 2 pkt proc.). Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni z 9,1 proc. wynikiem (spadek o 0,6 pkt proc.).

W sejmie znalazłyby się jeszcze dwie partie: Lewica z 8,1 proc. wynikiem oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, które może liczyć na 5,2 proc. poparcie. Dużym zaskoczeniem jest wynik Konfederacji, która pierwszy raz od dawna znalazła się pod progiem wyborczym z 4,1 proc. wynikiem.

„17 proc. zdecydowanych wyborców nie wskazało żadnej partii” – zaznacza Wirtualna Polska.

Socjolog i twórca prognoz wyborczych Marcin Palade opublikował na Twitterze wpis dotyczący politycznych preferencji w sondażu United Surveys w przypadku, kiedy wzięlibyśmy pod uwagę jedynie zdecydowanych wyborców.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe