Mocne wystąpienie Zełenskiego w Knesecie. „Odpowiedź obciąża wasze sumienia”

"Ostateczne rozwiązanie problemu dotyczącego Ukrainy" - tak o nas teraz mówią w Moskwie. Podobnie, jak naziści mówili o "ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej" – mówił w izraelskim parlamencie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.
 Mocne wystąpienie Zełenskiego w Knesecie. „Odpowiedź obciąża wasze sumienia”
/ fot. PAP/EPA/ABIR SULTAN

"Ostateczne rozwiązanie problemu dotyczącego Ukrainy" - tak o nas teraz mówią w Moskwie. Podobnie, jak naziści mówili o "ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej". To dotyczy nas, naszego życia. Cały świat słyszy o tej tragedii. A ona wygląda tak, jak sytuacja w Europie 80 lat temu – mówił w Knesecie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Zełenski przypomniał także, że rosyjskie pociski spadły na Babi Jar w Kijowie, miejsce egzekucji 100-150 tys. osób, przede wszystkim pochodzenia żydowskiego. – Znacie tę ziemię, Takich miejsc w Ukrainie ogarniętych straszną wojną jest strasznie dużo. Pamiętam słowa, które są w waszych sercach i moim. Ponieważ wiecie, co my teraz odczuwamy. Możecie wyjaśnić dlaczego, gdy zwracamy się z prośbą o pomoc, słyszę tylko pytania i żadnych odpowiedzi? – zapytał.

Wasza obrona przeciwrakietowa jest najlepsza na świecie. Wasz sprzęt jest jednym z najsilniejszych, a wy jesteście jednymi z najlepszych wojowników. Jesteście w stanie ratować naród ukraiński i nasze życie – powiedział Zełenski.

Możemy pytać, czemu nie sprzedacie nam broni, czemu nie nałożycie sankcji na Rosję, ale odpowiedź obciąża wasze sumienia (...) 80 lat temu ratowaliśmy Żydów. Teraz wy też macie taki wybór – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe