Suski podsumował opozycję: występują w UE w jednej partii z komunistami i reprezentują interesy Rosji

Politycy opozycji występują w Unii Europejskiej w jednej partii z komunistami i reprezentują interesy Rosji – stwierdził poseł PiS Marek Suski.
poseł PiS Marek Suski Suski podsumował opozycję: występują w UE w jednej partii z komunistami i reprezentują interesy Rosji
poseł PiS Marek Suski / screen YT - RMF24

Wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość Marek Suski gościł w programie „Kwadrans polityczny” w TVP1, gdzie komentował debatę w Parlamencie Europejskim na temat praworządności, która – według unijnych urzędników – w Polsce kuleje.

– Tak wygląda, że Polskę można ukarać, zamykać nam kopalnie, nakładać kary, wtrącać się w nasz system sądownictwa, który nie jest objęty umowami traktatowymi. A jednocześnie jeśli chodzi o Rosję, to takie wypowiadanie krytyki półgłosem

– wyliczał Marek Suski.

Dalej gość programu zauważył, że posłowie opozycji wystąpili do Europarlamentu razem z byłymi komunistami - jako przykłady podał Millera i Cimoszewicza. Obaj byli członkami Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Zdaniem polityka PiS wyżej wymienieni niegdyś służyli interesom Sowietom, a dzisiaj reprezentują interesy Federacji Rosyjskiej. W jego opinii branie udziału w unijnej nagonce na Polskę "nie jest niczym innym niż służeniem Rosji".

Tam (na Kremlu - red.) szampana otwierają, kiedy słyszą takie wypowiedzi atakujące Polskę. Totalna opozycja lepiej atakuje Polskę niż propaganda Putina

– podsumował polityk rządzącej koalicji.

Niemcy i Węgry wobec wojny

Dalej komentował politykę Niemiec wobec Rosji i Ukrainy w toczącym się konflikcie. Pochwalił oceny kanclerza RFN Olafa Scholza odnośnie masakry w Buczy, jakiej mieli się dopuścić Rosjanie. Zaznaczył jednak, że nad słowami powinny przeważać czyny, a "jak na razie Niemcy nie wykazują się specjalnie, jeśli chodzi o działanie". Ocenił też, że polityka Angeli Merkel to kierunek "współpracy z Rosją". Przyznał, że uwaga Niemiec była zwracana na jeden fakt – Rosja może w wykorzystać gospodarcze powiązania z Zachodem, by wywierać polityczny nacisk.

Angela Merkel, popierając w jakiś sposób politykę Putina, dzisiaj jest osobą głęboko przegraną. Stąd też nie wypowiada się, no bo cóż miałaby powiedzieć. Przyznać się: myliłam się, moja polityka była zła?

– mówił Marek Suski.

Dalej gość programu przeszedł do komentowania ruchów, jakie ostatnio wykonuje rząd Węgier w kontekście konfliktu trwającego za naszą wschodnią granicą. 

Przede wszystkim to jest realizacja interesów niemieckich i niemieckiej polityki. Jeśli Niemcy i Francja, które są wiodące w UE, zmienią zdanie, to i Orban zmieni zdanie

– zarzucał premierowi Orbanowi

Zobacz też: Sejm: Poseł PiS nie przebierał w słowach: „Należy dać mu w pysk, (…) gnida!” [WIDEO]

Zobacz też: "Wstrząsające. To de facto agent Putina". Adam Bodnar atakuje Viktora Orbána

Trzeba tutaj zaznaczyć, że niedawno do polityki Węgier odniósł się prezes PiS Jarosław Kaczyński. Był bardziej powściągliwy w karceniu tego państwa.

Spójrzmy na to chłodno. Wszystkie sankcje, dotychczas zaproponowane, Węgry poparły i potępiły agresję rosyjską.

-ocenił przewodniczący PiS.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe