[Wideo] "Musimy się pakować w drugi Afganistan?" Minorowe nastroje rosyjskiej propagandy

Nie tak miała wyglądać "specjalna operacja wojskowa" w wyobraźni włodarzy i propagandystów Kremla. Porażka na froncie północnym, liczne straty ludzkie i w sprzęcie, ostatnie zatopienie chluby Floty Czarnomorskiej - "Moskwy" powodują, że musiała zmienić się narracja płynąca z programów propagandowych. 
 [Wideo]

W programach rosyjskiej telewizji coraz częściej zdarza się, że zapraszani do studia eksperci zaczynają przyznawać, że nie wszystko idzie zgodnie z planem. Tak m.in. pod koniec marca mówili m.in. Yaakov Kedmi czy Igor Girkin, którzy atakowali dowódców za brak "sukcresów".  


Jak podkreśla Wirtualna Polska w podobnym tonie wypowiedział się jeden z gości programu popularnego w Rosji dziennikarza Władimira Sołowjowa. Program publikowany jest na kanale Rossija 1.


- Zostawmy denazyfikację Ukrainy Ukraińcom. My nie możemy tego za nich robić. Czy musimy pakować się w drugi Afganistan albo nawet gorzej? Na Ukrainie jest jeszcze więcej ludzi, którzy potrafią jeszcze lepiej posługiwać się bronią. Nie potrzebujemy tego. Dość tego. Armia wykonała swoje zadanie. Dajmy dyplomatom albo jakimś organizacjom rozwiązać te problemy. Armia nie może być organem decyzyjnym w tych sprawach - 


grzmiał ekspert.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe