GW na Wielkanoc: "Chrześcijaństwo jest jedną z najbardziej amoralnych religii". Internauci odpowiedzieli

"Gazeta Wyborcza" zaatakowała chrześcijaństwo w dniu najważniejszego święta Chrześcijan. Nie spodobało się to Internautom.
Chrześcijaństwo GW na Wielkanoc:
Chrześcijaństwo / Flickr/Till Westermayer

Z okazji świąt Wielkiej Nocy, "Gazeta Wyborcza" przeprowadziła wywiad z profesorem Ireneuszem Ziemińskim, filozofem z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Filozof zaatakował w wywiadzie dla dziennika zaatakował wiarę chrześcijańską u samej jej podstawy, czyli w kwestii ukrzyżowanie Jezusa.

Uważam, że chrześcijaństwo jest jedną z najbardziej amoralnych religii, również w sferze dogmatycznej. Sam założycielski mit chrześcijaństwa ofiara niewinnego Jezusa za grzech ludzki - obnaża w sposób niesłychany ludzką pychę. Nie wyobrażam sobie, że można być grzesznikiem i żądać od Boga odkupieńczej ofiary lub godzić się na ofiarę niewinnego Boga na krzyżu, który cierpi i umiera tylko po to, żeby mnie od kary i winy uwolnić. To jest zaprzeczenie wszelkich moralnych zasad, urąga jakiejkolwiek zasadzie sprawiedliwości.

- mówił profesor "Gazecie Wyborczej".

Wywiad nie spodobał się Internautom. W sieci pojawiło się bardzo dużo negatywnych głosów.

Jak tacy odważni, to niech popróbują tych określeń co do islamu. Powtórka Charlie Hebdo, gwarantowana.

- pisała jedna z nich.

Dzień bez szczucia, hejtu, nienawiści dniem straconym. Nawet w takim dniu jak dzisiejszy. W tak ważnym dniu dla Katolików, dla Polski i Polaków! GWno i wszystko jasne! Jesteście ściekiem najgorszym z możliwych. Ale spoko, nie macie żadnych szans, przegracie. Z Bogiem nie wygracie.

- pisał inny Internauta.

Apage satanas!

- pisał jeszcze inny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe