Kentucky uderza w przemysł aborcyjny. Nowe prawo uchwalone

Stan Kentucky leży na środkowym wschodzie Stanów Zjednoczonych w tzw. pasie biblijnym – grupie stanów, gdzie dominują konserwatywni protestanci. Kentucky idąc śladem m.in. Florydy i Teksasu, uchwaliło prawo, które ograniczy działanie przemysłu aborcyjnego.
Demonstracja antyaborcyjna w USA Kentucky uderza w przemysł aborcyjny. Nowe prawo uchwalone
Demonstracja antyaborcyjna w USA / Flickr/ Steve Rhodes/ CC BY-ND 2.0

Legislaturze stanu Kentucky udało się uchwalić zestaw konserwatywnych praw pomimo weta gubernatora Demokratów Andy'ego Besheara. Wśród nowych przepisów znalazła się ustawa ograniczająca działanie przemysłu aborcyjnego.

W myśl nowego prawa aborcja dzieci po 15. tygodniu ciąży staje się nielegalna. Ustawa zatrzymuje też proceder wysyłania pigułek aborcyjnych pocztą. Od teraz dokonanie aborcji u nieletnich będzie wymagało zgody rodziców. Od teraz ciała abortowanych dzieci nie mogą być traktowane jak odpad po zabiegu – muszą być pochowane lub skremowane.

Przeciwnicy nie przeczytali krytykowanych ustaw?

Krytycy nowego prawa twierdzili, że nie umożliwia ono dokonania aborcji w przypadku gwałtu lub kazirodztwa.

Fakt, że wypowiedzi na temat HB 3 (zestaw konserwatywnych ustaw – przyp. red.) dotyczą tak tragicznych i wpływających na życie spraw, jak gwałt czy kazirodztwo, bez pełnego przeczytania ustawy (…), która wyraźnie wskazuje wyjątki dla nadużyć seksualnych i wykorzystywania seksualnego przez rodzica nieletniej dziewczynki – jest polityczną parodią

– odpowiada grupa Kentucky Right to Life, najstarsza organizacja pro-life w stanie.

Zobacz też: Minister Rau nie pozostawia złudzeń: Polacy sami nie udźwigną kosztów utrzymania uchodźców

Zobacz też: „Bohater” postów aktywistów uciekł wraz z rodziną z ośrodka migracyjnego prowadzonego przez fundację

Jesteśmy dumni z tego, że legislatura stanu Kentucky ma odwagę stanąć w obronie kobiet i niewinnych dzieci. (…) Każdy dzień, w którym to prawo pozostaje w mocy, to kolejny dzień, w którym dzieci nie umierają barbarzyńską gwałtowną śmiercią

– cieszył się prezes organizacji pro-life Operation Rescue Troy Newman.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe