Ukraińskie drony sieją postrach wśród Rosjan. Opublikowano nowe nagranie [WIDEO]

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę bardzo skuteczną bronią okazują się drony, które Ukraińcy często wykorzystują, po czym chwalą się rozbiciem sił przeciwnika w mediach społecznościowych. Nie inaczej było tym razem.
Atak drona na obiekty rosyjskie Ukraińskie drony sieją postrach wśród Rosjan. Opublikowano nowe nagranie [WIDEO]
Atak drona na obiekty rosyjskie / Twitter

Użytkownik Twittera o nazwie „Ukraine News UP” opublikował nagranie przedstawiające rozbicie rosyjskich celów przez Ukraińców za pomocą drona. „Działania dywizjonu bojowego w celu wyeliminowania rosyjskich sił okupacyjnych za pomocą dronów” – czytamy we wpisie, do którego załączone jest nagranie.

Uwagę zwraca także muzyka wykorzystana w filmie opublikowanym przez ukraińskie siły – jest skoczna i w komiczny sposób ukazuje nieporadność sił wroga.

Ogromne straty Rosjan

Według danych przedstawionych przez ukraińskie siły straty Rosji są ogromne. Najnowsze statystyki mówią już o 24,5 tys. zabitych, rannych bądź wziętych do niewoli rosyjskich żołnierzach, 1077 czołgach, 2610 bojowych pojazdach opancerzonych i 491 systemach artyleryjskich.

Ukraińcy podają także, że zniszczyli 155 śmigłowców, 1867 pojazdów kołowych, 10 jednostek pływających, 76 cystern i 303 bezzałogowce.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe