Były wiceprezes Gazpromu: Za inwazję na Ukrainę Putin powinien wisieć

Igor Wołobujew jest byłym wiceprezesem Gazprombanku, który uciekł z Rosji. W wypowiedzi dla brytyjskiego „The Telegraph” mówi, że Putin powinien zostać powieszony za inwazję na Ukrainę.
Igor Wołobujew Były wiceprezes Gazpromu: Za inwazję na Ukrainę Putin powinien wisieć
Igor Wołobujew / Screen YouTube Studio Filmowe w Odessie

– Putin musi zostać postawiony przed sądem i powieszony. (…) Ale tylko w zgodzie z prawem

– mówił Wołobujew.

W zeszłym tygodniu Wołobujew ujawnił się w Kijowie, twierdząc, że chce walczyć za Ukrainę. Wołobujew urodził się na Ukrainie.

– To takie nieszczęśliwe uczucie, kiedy ludzie dzwonią do ciebie i mówią: „Rosjanie nas zabijają”. Pracujesz w Gazprombanku. Jesteś ważnym człowiekiem. Czy możesz coś zrobić, żeby to powstrzymać? (…) Nie mogłem patrzeć z boku na to, co Rosja robi z moją ojczyzną. (…) Rosjanie zabijali mojego ojca, moich znajomych i bliskich przyjaciół. Mój ojciec przez miesiąc mieszkał w zimnej piwnicy. Ludzie, których znałem od dzieciństwa, mówili mi, że się mnie wstydzą

– mówił Wołobujew dla „The Telegraph”.

 

„Zdrada Rosji”

Wołobujew nie ma ukraińskiego obywatelstwa, a jego rosyjskie konto zostało zarekwirowane „za zdradę Rosji”.

Twierdzi, że nie jest jedynym na szczytach rosyjskiego biznesu, który nie jest zadowolony z rozwoju sytuacji. – Znam ludzi, których poglądy bardzo różnią się od tego, co mówią publicznie w pracy – mówi.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Kłopoty Grodzkiego. We wtorek senacka komisja regulaminowa zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu Wiadomość
Kłopoty Grodzkiego. We wtorek senacka komisja regulaminowa zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu

We wtorek po południu senacka Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego - wynika z zamieszczonego na stronie internetowej Senatu harmonogramu prac komisji senackich.

Platforma miała zablokować sprzedaż Lotosu Rosjanom? To nagranie mówi zupełnie co innego [VIDEO] Wiadomość
Platforma miała "zablokować sprzedaż Lotosu Rosjanom"? To nagranie mówi zupełnie co innego [VIDEO]

- Trzeba być wyjątkowym idiotą, by dziś sprzedaż części Lotosu ludziom powiązanym z #Putin.em [chodzi o połączenie Lotosu z Orlenem, przy okazji którego Komisja Europejska wymusza na Polsce sprzedaż części Lotosu, który w części będzie sprzedany Saudi Aramco, a część stacji benzynowych ma być wymieniona na stacje benzynowe węgierskiego koncernu MOL - przyp. red] próbować usprawiedliwiać zablokowaniem takiej sprzedaży 11 lat temu przez rząd premiera #Tusk.a. Szkoda tylko, że za te idiotyzmy płacimy wszyscy horrendalnymi cenami paliw - napisał były szef Platformy Borys Budka. Jednak co innego widać na nagraniu przypomnianym przez Samuela Pereirę.

Wcześniejsze wybory? Sekretarz generalny PiS zabiera głos Wiadomość
Wcześniejsze wybory? Sekretarz generalny PiS zabiera głos

W tej chwili nic na to nie wskazuje - powiedział sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, pytany czy będą wcześniejsze wybory. Poinformował, że w PiS trwają prace nad nowymi założeniami programowymi, w związku ze zmianą sytuacji gospodarczej i geopolitycznej.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe