Katastrofa awionetki na Śląsku. Są ofiary

W czwartek w Rębielicach Królewskich w pow. kłobuckim w północnej części woj. śląskiego doszło do wypadku awionetki, w wyniku którego zginęły dwie osoby. Z informacji strażaków i Aeroklubu Częstochowskiego wynika, że rozbiła się aeroklubowa Cessna 152.
 Katastrofa awionetki na Śląsku. Są ofiary
/ fot. Pixabay

Jak przekazała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska, strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku lotniczym awionetki w Rębielicach Królewskich w pow. kłobuckim o godz. 18.15.

– W wyniku katastrofy śmierć poniosły dwie osoby lecące samolotem – wskazała Gołębiowska. Dodała, że na miejsce skierowano pięć zastępów straży pożarnej

Mł. bryg. Mariusz Gosławski z komendy powiatowej w Kłobucku poinformował PAP, że wypadkowi uległ samolot o oznaczeniu SP-AKW.

Samolot o tym oznaczeniu widnieje na stronie Aeroklubu Częstochowskiego aeroklub-czestochowa.org.pl jako jedna z trzech aeroklubowych maszyn typu Cessna 152, wyprodukowanych w 1979 r.

Z rejestru lotów serwisu flightradar24.com wynika, że maszyna SP-AKW w ostatnich dniach wykonywała po kilka lotów dziennie. Również w czwartek do godz. 17 odbyła trzy loty trwające po 40-50 minut.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe