„Dramatyczna inflacja czereśni”. Wymowne zdjęcie zdobywa zasięgi w sieci

W ubiegłym miesiącu do sieci trafiło zdjęcie z czereśniami sprzedawanymi po 260 zł za kilogram. Wśród internautów zawrzało, byli nawet tacy, którzy twierdzili, że są one przykładem szalejącej w Polsce inflacji.
 „Dramatyczna inflacja czereśni”. Wymowne zdjęcie zdobywa zasięgi w sieci
/ fot. Pixabay

„Dramatyczna inflacja czereśni! Zainwestowane pieniądze przy cenie 260 zł są dziś nic niewarte. Rozpacz inwestorów wstrząsa Konstancinem. No luuudzie! Gdzie jest rząd?” – napisał na Twitterze redaktor naczelny portalu Salon24.pl Sławomir Jastrzębowski i opublikował zdjęcie cen czereśni za kilogram, które napotkał.

Przypomnijmy, że w ubiegłym miesiącu do sieci trafiło zdjęcie z czereśniami sprzedawanymi po 260 zł za kilogram. Wśród internautów zawrzało, byli nawet tacy, którzy twierdzili, że są one przykładem szalejącej w Polsce inflacji.

Jak tłumaczył ekspert rynku hurtowego w Broniszach pod Warszawą Maciej Kmera w rozmowie z portalem Konkret 24, czereśnie, które rozpętały burzę w sieci, prawdopodobnie pochodziły z Hiszpanii. – A dokładniej – z enklaw marokańskich. Tam jest znacznie cieplej, więc w Polsce już się pojawiły – mówił.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe